Bolzano vs Feather

Post Reply
damp_bj
Mach III

Re: Bolzano vs Feather

Post by damp_bj » 01 Feb 2012, 17:24

evo ja sam bas maloprije bio u Fripo Saan-u i kupio bolzano lamice 5 kom 6.90 kn,ali cijena je manje bitna jer ako su mi dobri mogu i kostati duplo vise.
i cim sam dosao doma isao sam se brijati,svakodnevna rutina,znaci samo druga lamica unutra,koristim muhle r89 koji navodno nije agresivan,jbt lice mi gori jos sat vremena nakon brijanja :oops: ,znaci u mom osobnom slucaju dajem prednost Featheru,jer je mozda malo vise smooth,ali kod mene osobno ne za svakodnevno brijanje,bar ne s r89.
uglavnom ni Feather ni Bolzano nisu lamice koje su mi najbolje koliko se god ja zelio brijati "najostrijim" lamicama na trzistu,za sada za moju bradu i moj tip koze gillete 7`o clock zeleni se pokazao kao najbolji,ali jos podosta lamica nisam probao! :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 11:00

Danas sam probao Bolzano u R41 (2013) i izbacio ga van iz brijača nakon što sam došao do brade jer je, premda uz lagano čupanje, sve bilo koliko-toliko u redu na obrazima. Na bradi ne reže, nego čupa i iako sam do sada pisao sve i svašta što se tiče usporedbe Bolzana i Feathera--to Feather ne radi! Feather možda kratko traje, ali opet je moguće odraditi barem dva brijanja, ali Bolzano je jednostavno iznimno neugodan i svoj "puni potencijal" upravo pokazuje u R41 jer u tom brijaču se točno osjeti kakva je lamica. Premda sam i prije mislio da ga više ne ću upotrebljavati, danas sam odlučio da taj žilet stvarno više nikada ne će dotaknuti moje lice. Mogu ljudi o tom žiletu pričati svašta i govoriti da je to odličan žilet koji dugo traje i koji je uz bok Featheru, ali meni je to najneugodniji žilet koji sam ikada probao i raskrstio sam s njim zauvijek. Žao mi je, a to zna i Bolzano! Vraćao sam mu se više od i jednog žileta, s njime si u svojim početcima skoro otfikario dio nosa, davao sam mu veće šanse od bilo kojeg žileta, ali sada je jednostavno dosta! Bolzano R.I.P.!
Nakon što sam izbacio Bolzano, stavio sam Polsilver SI kojim sam već odradio dva brijanja i sve je prošlo odlično, tako da sam odradio još jedan WTG, ali je R41 malo toga ostavio.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 11:20

Feather mi nikako nije legao, oštar i ugodan u prvom brijanju poslije toga nije ni za šta (barem po mom iskustvu), probao ga i sa OC i safety bar brijačima, proao ga čak i u shavetti i jednostavno mi ne leži. Bolzano mi je fantastičan u svemu kao i Astra SP s tim da mi Bolzano djeluje malo oštrije i traje mi 1-2 brijanja duže.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 11:33

monkeylord wrote:Bolzano mi je fantastičan u svemu kao i Astra SP s tim da mi Bolzano djeluje malo oštrije i traje mi 1-2 brijanja duže.
Stvarno ne razumijem kako ti Bolzano može biti ugodan. Kad sam vidio da neki ljudi imaju isto mišljenje kao i ti, onda sam stvarno počeo vjerovati u to da postoje različiti žileti Bolzano. Jednom sam čak htio i naručiti paketić preko Connnaughta za usporedbu. Ovi kod nas iz Fripo-saana su rekli da su žileti Bolzano koje oni prodaju autentični. Osobno sam koristio samo te koje je moguće kupiti kod nas i o njima sam iznio svoje konačno mišljenje u prethodnom postu.
Jesi li ti probao ove žilete Bolzano koji se mogu kupiti kod nas ili si naručivao iz vana? Kažem, jednostavno ne razumijem da nekom taj žilet može biti toliko dobar, a nekima je katastrofa. To mi se čini kao prevelika diskrepancija u mišljenjima. Teško da će netko reći da je Feather loš žilet i više će ljudi kojima ne odgovara reći da je jako oštar, ali da jednostavno nije za njih i njihovu kožu--a to je jako ovisno i o tehnici i mnogim drugim čimbenicima. No, kod Bolzana kao da postoje dva tabora, odnosno oni koji pretjerano hvale ovaj žilet i oni koji misle da je grozan. Ja bih još jedino mogao naručiti Bolzano iz vana i usporediti te žilete s ovima kod nas i na taj način jednom za svagda riješiti tu nedoumicu oko različitih žileta Bolzano.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 11:43

Slice wrote:
monkeylord wrote:Bolzano mi je fantastičan u svemu kao i Astra SP s tim da mi Bolzano djeluje malo oštrije i traje mi 1-2 brijanja duže.
Stvarno ne razumijem kako ti Bolzano može biti ugodan. Kad sam vidio da neki ljudi imaju isto mišljenje kao i ti, onda sam stvarno počeo vjerovati u to da postoje različiti žileti Bolzano. Jednom sam čak htio i naručiti paketić preko Connnaughta za usporedbu. Ovi kod nas iz Fripo-saana su rekli da su žileti Bolzano koje oni prodaju autentični. Osobno sam koristio samo te koje je moguće kupiti kod nas i o njima sam iznio svoje konačno mišljenje u prethodnom postu.
Jesi li ti probao ove žilete Bolzano koji se mogu kupiti kod nas ili si naručivao iz vana? Kažem, jednostavno ne razumijem da nekom taj žilet može biti toliko dobar, a nekima je katastrofa. To mi se čini kao prevelika diskrepancija u mišljenjima. Teško da će netko reći da je Feather loš žilet i više će ljudi kojima ne odgovara reći da je jako oštar, ali da jednostavno nije za njih i njihovu kožu--a to je jako ovisno i o tehnici i mnogim drugim čimbenicima. No, kod Bolzana kao da postoje dva tabora, odnosno oni koji pretjerano hvale ovaj žilet i oni koji misle da je grozan. Ja bih još jedino mogao naručiti Bolzano iz vana i usporediti te žilete s ovima kod nas i na taj način jednom za svagda riješiti tu nedoumicu oko različitih žileta Bolzano.
Probao sam ovaj što se kod nas može kupiti. Ne znam zašto ti je to tako čudno, meni je isto sa Featherom, prošnjofaj po forumima, svaki ali ama baš svaki žilet ima ljubitelje i mrzitelje. Ono što paše tebi ne mora pasati i meni i obratno. Ima ljudi kojima je Astra SP katastrofalna a kunu se u Gillette Platinum blue, ja sa gilletom ne bi ni papir rezao koliko mi je loš a Astra mi je fantazija.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 21 Jun 2013, 11:54

Meni niti Astra niti Gillette Platinum blue ne odgovaraju. Bolzano mi je skroz ok. Pa si ti misli. :o
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 12:01

Dobro, ne želim raditi digresije s obzirom na temu, ali i meni je Astra SP dobra, ali opet ne toliko u svim brijačima. Nisam rekao da mi je čudno, nego sam rekao kako smatram da postoje prevelika odudaranja u mišljenjima s obzirom na taj žilet, a što nisam primijetio toliko kod drugih žileta i za to sam naveo jedan od primjera, odnosno Feather. Probao sam Bolzano u mnogim brijačima od kojih bi tri reprezentativna bili HD, EJ Barley i R41 (2013) i u mom je slučaju podbacio u svima njima.
Čekajte, nemojte me zezati i reći da vas Bolzano ne čupa i da ne brije ko pila ili sjekira, kako kaže Beco? Daj Beco dolazi ovamo i reci riječ! Stvarno ne mogu vjerovati da se ljudi mogu brijati tom pilom!? Očito je štos u brijačima ili u nečem desetom, meni nedokučivom! :o
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 12:10

Ne čupa ni najmanje, dapače izuzetno glatko odrađuje posao čak i u RAzzorock OC-u koji je poprilično agresivan brijač
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 13:46

Upravo čitam noviju temu o Bolzanu i moram priznati da se slažem s većinom, poglavito s bullgooseom koji kaže, "I had great expectations when I tried Bolzano blades and was severely let down. I found them to be extremely rough, not all that sharp, and not durable at all. At first I thought that I just had a bad blade but after loading three blades with the same results, I concluded this blade is just not for me. I was lucky to get two shaves out of a blade and those two shaves were not enjoyable. I understand that some people swear by this blade and they may very well be able to make this blade sing. I couldn't."

bullgoose, post na "Bolzano Superinox Review," 10. svibnja, 2013 (20:32), The Shave Nook, pristupljeno 21. lipnja, 2013, http://shavenook.com/thread-bolzano-superinox.
Last edited by Slice on 21 Jun 2013, 13:54, edited 1 time in total.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Jun 2013, 13:52

Moram priznati da se slažem sa Sliceom u potpunosti. Ne znam je li to bilo jer mi ime Bolzano dobro zvuči i šta ih je gospopdin iz Fripo Sana nahvalio kao što bi ja žensku ili nešto drugo, ali ovo lamici sam dao prilika i prilika i jednostavno ne ide. Probao sam je istina u 2 brijača, ali mislim da je Merkur 38 C itekako reprezentativan.

Te lamice ne valjaju prvo brijanje. Drugo je za nijansu bolje od prvog, dok treće ne bih nikome preporučio. Nakon svih fora prolaska lagano po sapunu ili plutu ovo je uistinu pila bez trunke finoće.

Feather - oštre, klize glatko, ja uopće ne osjećam da se brijem s njima... Dok se ne obrijem. To nije žilet, to je najobičniji podlac. Drugo brijanje iste posljedice kao i prvo s tim da se lamica osjeti prilikom brijanja (s ni jednom drugom lamicom nisam doživio takav pad performansi i ugode u drugom, a posebno trećem brijanju).

Zasad su mi se Astra SP i Gillette WP pokazali izvrsnima. Još trebam isprobati Derby, Shark i Personna Red.

Jedno off topic pitanje... Zašto Derby zovete vertikalni?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 14:16

naftas wrote:Nakon svih fora prolaska lagano po sapunu ili plutu ovo je uistinu pila [moj kurziv] bez trunke finoće.
Zanimljivo je da ih mnogi uspoređuju s pilom, sjekirom, a bullgoose kaže, "To me, it felt like I was using a shard of glass."*

*bullgoose, post na "Bolzano Superinox Review," 11. svibnja, 2013 (20:10), The Shave Nook, pristupljeno 21. lipnja, 2013, http://shavenook.com/thread-bolzano-superinox.
naftas wrote:Feather - oštre, klize glatko, ja uopće ne osjećam da se brijem s njima... Dok se ne obrijem. To nije žilet, to je najobičniji podlac. Drugo brijanje iste posljedice kao i prvo s tim da se lamica osjeti prilikom brijanja (s ni jednom drugom lamicom nisam doživio takav pad performansi i ugode u drugom, a posebno trećem brijanju).
Moje je iskustvo identično!
naftas wrote:Zasad su mi se Astra SP i Gillette WP pokazali izvrsnima.
To su vrlo kvalitetne lamice i po mom mišljenju, uz novi Polsilver Super Iridium, jedne od najboljih!
naftas wrote:Zašto Derby zovete vertikalni?
Zbog toga što je karton koji se nalazi na vrhu kutijice prije imao horizontalni natpis. Premda je proizvođač navodno izjavio, a što možeš pogledati na B&B-u i drugim forumima, kako nije došlo do promjene u proizvodnom procesu, mnogi smatraju kako se žileti u horizontalnom pakiranju razlikuju od ovih koje je sada moguće kupiti i koji imaju vertikalno postavljen natpis. Mnogi su hvalili Derbyje u horizontalnom pakiranju, e da bi nakon što su probali nove u horizontalnom, promijenili mišljenje.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 21 Jun 2013, 18:43

Slice,

ti neke stvari ne možeš shvatiti jer si vegetarijanac, a to znači drugačiji.

Nekim ljudima pašu neke lamice (u nekim brijačima) iz nekih razloga.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Jun 2013, 18:50

korijen wrote:Slice,

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Jun 2013, 22:36

korijen wrote:Slice,

:lol: :thumbs:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 22 Jun 2013, 08:03

Meni je Bolzano bio ok kad sam ga imao, dok bi za Derby rekao sve ovo najgore što ste napisali za Bolzano.
Astra možda nije najbolja, ali mi je tu negdje blizu, a cijenom je povoljna.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Post Reply

Return to “Lamice”