Bolzano vs Feather

monkeylord
Shaveta

Re: Bolzano vs Feather

Post by monkeylord » 22 Jun 2013, 11:23

Radiano wrote:Meni je Bolzano bio ok kad sam ga imao, dok bi za Derby rekao sve ovo najgore što ste napisali za Bolzano.
Astra možda nije najbolja, ali mi je tu negdje blizu, a cijenom je povoljna.
Evo vi'š pametan čovjek :D
balansero21
DE

Post by balansero21 » 27 Jun 2013, 16:17

danas uzeo bolzano a sutra ujutro ide brijanje baš me zanima, napisaću utiske, lamice su made in Germany
balansero21
DE

Post by balansero21 » 28 Jun 2013, 11:08

Eto palo prvo brijanje sa bolzanom.
Većina članova foruma je puno verziranija od mene ali evo malo zapažanja.
Moje mišljenje je da je to kvalitetno, možda za nijansu konkretnija od recimo wilkinsona mislim žešća, ali nakon ovog prvog brijanja utisci su ok. Brijač je bio wilkinson a sapun palmirina kockica. treba jasno obaviti još koje brijanje za kompletniju sliku.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 28 Jun 2013, 11:58

Trebao bi probati Bolzano u HD-u, EJ-u ili nekom open combu tako da imaš bolju predodžbu o tom žiletu! Wilkinsonov brijač je prilično blag i osjetno ukroti svaku lamicu. Meni je takva kombinacija u početcima bila u redu, ali onda nisam imao dovoljno iskustva kako bih napravio usporedbu.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 28 Jun 2013, 12:08

balansero21 wrote: Moje mišljenje je da je to kvalitetno, možda za nijansu konkretnija od recimo wilkinsona mislim žešća, ali nakon ovog prvog brijanja utisci su ok. Brijač je bio wilkinson a sapun palmirina kockica. treba jasno obaviti još koje brijanje za kompletniju sliku.

Wilkinson Classic i Bolzano su izgleda dobitna kombinacija. Naime, mojih prvih nekoliko brijanja prije dolaska Parkera, a zatim Merkura su bila s ovom kombinacijom i pokazala se dobrom jer je brijač totalno blag i dobro drži Bolzano pod kontrolom za WTG i 2 XTG u ruci početnika. Naravno da ne možete očekivati ekstra kvalitetno brijanje jer WC je napravljen da prašta svaku grešku dok čovjek ne nauči osnove brijanja. Tada počinje zahtijevati dodatni pritisak i to je znak da je vrijeme za nešto bolje.

Međutim, kada sam ovu lamicu stavio u Parker 90R još kako tako, ali kasnije u Merkur 38C... Rezultati su bili jako loši.

Zaključak - Bolzano lamice su dobre u blagim brijačima jer traže malo pritiska. U bilo kojem iz presvetog trojstva su promašaj.

I meni se Palmira sapun sviđa samo što mi malo isušuje kožu. Ima netko kakav savjet oko toga?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 28 Jun 2013, 12:36

Slažem se s tobom i takvo sam mišljenje već nebrojeno puta iznio o Bolzanu. Ukoliko ga se proba u brijaču koji "pokazuje" kakav žilet uistinu jest, onda će se javiti problemi. Upravo je zbog toga moje mišljenje da je jedna od najgorih lamica kojima se moguće brijati pomoću R41, upravo Bolzano, jer se u tom brijaču žilet osjeti in puris naturalibus!
Što se tiče Palmire--moja preporuka ti je da odmah prijeđeš na druge sapune!
balansero21
DE

Post by balansero21 » 28 Jun 2013, 15:48

Slažem se u potpunosti s vama zato sam i naveo da je bio wilkinson jer znam da to nije prva liga brijača.
Palmira malo suši i možda ne bi bilo loše s njom ubaciti neku hidratantnu kremu ali meni jako dobro smekša bradu a imam tvrđu bradu, a i miris mi je ok. (osim toga i neki skuplji sapuni suše, zar ne?).Ipak su se na ovim prostorima ljudi desetinama godina brijali sa kockicom.
Nemam pak najnovija iskustva sa brijačima prvog razreda pa u potpunosti prihvaćam što su dečki napisali jer ponavljam sigurno ste verziraniji od mene. Na klasično brijanje sam se vratio nakon dugo vremena korištenja sistemskih britvica, koje mi nisu bile loše ali ljubav prema klasici je ipak ostala.
Trenutno malo "nemam vremena" za veće zahvate ali kad bude trenutak dokopaću se nečeg tipa merkur,parker, i sl.
Kad budem obavio još koje brijanje napisaću štogod o novim utiscima.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 30 Jun 2013, 10:53

Samo još nešto oko Parkera. Iako je stvarno dobar brijač, jako je blag iako je 90R teža verzija. Trojstvo su Merkur, Muhle i Edwin Jagger. Parker je nešto povoljniji od navedenih modela iste klase pa je shodno tome i blaži. Ne znam za Open Comb, ali vjerujem da je ista stvar.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
balansero21
DE

Post by balansero21 » 30 Jun 2013, 11:36

naftas wrote:Samo još nešto oko Parkera. Iako je stvarno dobar brijač, jako je blag iako je 90R teža verzija. Trojstvo su Merkur, Muhle i Edwin Jagger. Parker je nešto povoljniji od navedenih modela iste klase pa je shodno tome i blaži. Ne znam za Open Comb, ali vjerujem da je ista stvar.
Ok korisna informacija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 30 Jun 2013, 11:41

@naftas
Ne, ne... Pogrešan redoslijed! Trojstvo su:

1. Mühle
2. Edwin Jagger
3. Merkur
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 30 Jun 2013, 12:24

Slice wrote:@naftas
Ne, ne... Pogrešan redoslijed! Trojstvo su:

1. Mühle
2. Edwin Jagger
3. Merkur
Svatko ima svoj redoslijed, te ga ne zanima pretjerano tuđi..
:D
Image
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Benjamin Barker
Britva

Post by Benjamin Barker » 02 Jul 2013, 09:15

Bez fucking daljnjeg... :lol:
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde
balansero21
DE

Post by balansero21 » 03 Jul 2013, 15:54

Slice wrote:Slažem se s tobom i takvo sam mišljenje već nebrojeno puta iznio o Bolzanu. Ukoliko ga se proba u brijaču koji "pokazuje" kakav žilet uistinu jest, onda će se javiti problemi. Upravo je zbog toga moje mišljenje da je jedna od najgorih lamica kojima se moguće brijati pomoću R41, upravo Bolzano, jer se u tom brijaču žilet osjeti in puris naturalibus!
Što se tiče Palmire--moja preporuka ti je da odmah prijeđeš na druge sapune!
moram napisat, danas sam stavio Bic žilet i razlika je drastična kao što kažeš u odnosu na Bolzano iako meni to ne smeta ali stvarno vidljiva razlika
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 09 Jul 2013, 14:39

Dođoh ovdje jer mi je u drugoj temi sugerirano da Bolzano i nisu baš neke lamice. Pa sam došao,pročitao koju temu...zainteresirao se za isprobati neke lamice te reći svoje iskustvo.

Inače,većinu brijanja odradim britvom,pa mi je razumljivo da bih za DE trebao još podosta prakse.
Naravno,kada mi je stigao Gillette Slim iz 60ih,kompletno restauriran,dosta brijanja sam radio sa njim.
Bila je prava komedija ali i zabava otkrivati na koji nivo podesiti brijač gledano na starost brade.

Rutina je slijedeća :

-bradu stariju od tri i više dana skidam na 9,drugi prolaz na 2 a treći na jedinici.
-rijetko se brijem u periodu kraćem od tri dana,ali za svakodnevno brijanje sa Bolzanom bih koristio samo 1 i odradio bih samo ATG.

Od žileta sam isprobao redoslijedom Wilkinson i Gillette iz Konzuma te MEM,jedne kojih se ne mogu sjetiti i Bolzano.

U tom brijaču meni je Bolzano najbolja lamica.

No Slim sam nabavio prvenstveno kad mi je britva išla Kingu na reparaturu i oštrenje,drugenstveno za slučaj da se moram obrijati brzo,dakle da nemam vremena za stropanje,brisanje i uljenje britve,a trećenstveno u slučaju odlaska na put (ne da mi se rolati remen a nemam kofer,pa si mogu zdeformirati remen,možda čak i zeznuti britvu,pa sad migu ponijeti brijač pa se riješim svojih picajzlastih briga i strahova :-) ).
Stoga ne čudi što sam sa brijačem u stanju postignuti DFS a ne BBS.

Em,nemam iskustva dosta sa time (tako da je napredak već i to što mi vrat nije sav krvav kao što je bio nakon prvog brijanja sa lamicom koja je došla sa brijačem - no,ubrzo sam našao adekvatan pritisak) em mi to nije prioritetno sredstvo brijanja,no za taj brijač na temelju isprobanih lamica (za koje znam da nisu vrh ponude) ću do daljnjeg koristiti samo Bolzano (iz Fripo Saana) a razliku u cijeni za npr. Feather ću staviti na stranu...možda kupim novu britvu ;-)

Lamica mi odradi 4-5 brijanja sa 3 prolaza,ne čupa me,uz Wilkinson jedina lamica kojom mogu ugodno obrijati područje ispod donje usne,nema iritacija i uraslih dlaka (ako zapamtim koliko sam već brijanja njom odradio - kako Slim ima brojač,ja si ostavim brijač na onom broju koliko je brijanja lamica odradila),i najbitnije - mogu je kupiti u dućanu (ne preferiram kupnju preko interneta baš) po super cijeni.

Trudim se zamijeniti ju nakon četvrtog brijanja,ali ako se trebam samo obrijati za "prolaz" na poslu ili kavici s frendovima,onda ću se obrijati i peti put,no to onda nije brijanje sa tri prolaza već dva.

Naravno,ne paše svima isto,no na našem preskromnom tržištu po trenutnoj cijeni...dajem preporuku.
Uzmite u obzir i da mi je iskustvo preskromno poput našeg tržišta :-)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Jul 2013, 15:41

Zanimljivo iskustvo! Htio bih samo napisati mišljenje o BBS-u jer si me podsjetio na to kad pišeš, "Stoga ne čudi što sam sa brijačem u stanju postignuti DFS a ne BBS." Naime, nedavno sam gledao jedan video na YouTubeu u kojem je čovjek rekao da je BBS "totalno sranje" i da brada tako brzo raste da je taj efekt moguće imati vrlo kratko. Slažem se s njim, no opet postoje ljudi koji žele BBS, a njihova im koža to dozvoljava pa su i takvi slučajevi posve uobičajeni.
Post Reply

Return to “Lamice”