Bolzano vs Feather

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Bolzano vs Feather

Post by Slice » 10 Sep 2013, 19:23

Ne znam jeste li već čitali ovu odličnu usporedbu (https://sites.google.com/site/gdcarring ... allenge-ii), ali ovaj lik, koji je cijenjen u "našoj profesiji," kaže kako je Bolzano SI zapravo trenutačno najbolja lamica u proizvodnji, ukoliko se izuzmu čimbenici kao što je cijena i dostupnost koji nama iz Zagreba ne predstavljaju problem. Sada se brijem samo kombinacijom Fatip + Bolzano jer me zanima kakva će biti brijanja nakon današnjeg i koliko će lamica izdržati.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 10 Sep 2013, 21:23

Slice wrote:Probao sam danas, po prvi puta, Bolzano u Fatipu i mogu reći da sam ostao iznenađen, baš kao što je to bio slučaj kad sam ga probao u Merkurovom Slantu. Taj me žilet razočarao nakon što sam probao mnoge druge i nisam mu se zbog toga rado vraćao, a čak sam i više puta od njega odustao. Sada mi je drago da sam mu se vratio jer znam da je Bolzano žilet kojim se moguće sasvim pristojno obrijati, ali prema mome iskustvu u brijačima kao što su Fatip i Slant. Nisam ga probao u R41, no to je po meni posebna kategorija brijača koja se razlikuje od nekih više-manje uobičajenih open combova i, dakako, Slantova.
Jučer mi je Lab Blue u Fatipu bio dosta neugodan na početku, a Bolzano je bio čak i ugodan za razliku od Laba, i nije bilo nikakve iritacije koju znam dobiti s Gillette Platinumom (WP) u Fatipu. Mišljenja sam da se Bolzano isplati upotrebljavati u jako blagim, a možda još i bolje open combovima jer je meni u Fatipu i Slantu bio sasvim u redu.
Vidiš da je dobar :)
Meni je u OC-u fantastičan
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Sep 2013, 21:34

Mene je jako iznenadio u Slantu pa sam ga sada odlučio isprobati i u Fatipu te ponovno u Barleyu. U svakom sam slučaju ostao jako iznenađen! :D :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 18 Sep 2013, 10:02

Danas sam se sedmi put obrijao Bolzanom! I dalje je bilo ugodno i uglađeno, ali mu je nedostajalo oštrine. Mislim, nije to meni čudno jer sam se već u svojim početcima tim žiletom u Wilkinsonu brijao po tjedan dana, ali nakon što me razočarao je odlično! Sad smo obnovili prijateljstvo! :D
Mislim da Bolzano može definitivno izdržati barem čitavi radni tjedan, a kod špecijalaca (čitaj vrlo jaka i gusta brada) zasigurno tri vrlo odlična brijanja! Meni više odgovara u blagim closed combovima poput EJ-ovog Barleya.
seiko007
BIC

Post by seiko007 » 22 Nov 2013, 10:57

meni je feather puno ugodniji za brijanje od bolzana...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Nov 2013, 11:01

Može biti vrlo lako da ti je Feather ugodniji, jednom kada si se na njega navikao :thumbs:
Meni je to vrlo osobna stvar, a imali smo negdje i neku raspravu o tome kako se iste lamice ponašaju sasvim drugačije u različitim brijačima... i to je ono što, meni barem, daje čar brijanju sa DE brijačima - mogućnosti kombinacija su nam jako velike :wink:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Nov 2013, 13:25

seiko007 wrote:meni je feather puno ugodniji za brijanje od bolzana...
I meni na prvom brijanju. Na drugom mi je Feather za bin, a Bolzano postaje sve uglađeniji. Naravno, osjećaj uvelike ovisi o brijaču!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Nov 2013, 13:41

Meni je osobno Feather broj jedan, ali nije za stalnu uporabu i draži mi je kada je brada stara 3 i više dana. U Merkuru 38C mi je bio pretjeran, dok mi je u 39C bio savršen, kao i u R41. Što se tiče pada performansi, u 38C je jako izražen već nakon prvog brijanja, dok je u 39C i R41 neprimjetan do 6-og puta i tada ide u smeće.

Za razliku od njega, Bolzano me u svima čupa od samog početka i nikako da se ugladi kao npr. Labovi. Pokušavao sam sa prolascima po plutenom čepu i sapunu, ali nisam primjetio nikakvu razliku.

PolSilver SI mi je zato zlatna sredina, a Sliceu ću ubaciti preostale Bolzane sa uzorkom Ogallala Bay Ruma (običnog, ne kolonjske) i još nekim uzorcima krema, kad se nađemo na kavi za mjesec dana (naravno, ako se čovjek nije naljutio... :wink: ).
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Nov 2013, 13:49

naftas wrote:Za razliku od njega, Bolzano me u svima čupa od samog početka i nikako da se ugladi kao npr. Labovi.
I moje je iskustvo da Bolzanu treba više prolaza za uglađenost, za razliku od Labova.
naftas wrote:PolSilver SI mi je zato zlatna sredina, a Sliceu ću ubaciti preostale Bolzane sa uzorkom Ogallala Bay Ruma (običnog, ne kolonjske) i još nekim uzorcima krema, kad se nađemo na kavi za mjesec dana (naravno, ako se čovjek nije naljutio... :wink: ).
Meni je Polsilver SI jako dobar žilet i pomalo "umjetan" jer gotovo da i ne primjećujem neke oscilacije, a s obzirom na svoju tehniku, od prvog pa gotovo sve do petog brijanja.
Vidimo se kad dođeš! Bolzano zadrži za arhivu jer sad idem po malo Wilkija! Odlični su mi u Barleyu! :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 Nov 2013, 15:24

Nikakva arhiva... Neću ih uopće gledati kad znam da nekome odgovaraju. Ja ti ih dam, pa ih baci ako ti se ne dopadaju.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Jul 2014, 17:25

Danas mi je stigla narudžba s G&C-a i pogodite što su mi ubacili još u kutiju? Aha, točno to! Kutijicu žileta Bolzano! :lol:
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 25 Jul 2014, 18:09

Citaju forum, pa znaju. Da si narucio prije koji mjesec, stavili bi Feather ili PSI
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Jul 2014, 18:13

Jedni kažu bipolarni, on govori opsesivno-kompulzivni... A, ja ću po naški... KVASINA!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 25 Jul 2014, 18:15

naftas wrote:Jedni kažu bipolarni, on govori opsesivno-kompulzivni... A, ja ću po naški... KVASINA!
Al ona prava :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Apr 2015, 12:39

Ugodno me iznenadio Praskatonov poticaj na revitalizaciju ove teme i to ponajviše zbog toga što sam u posljednje vrijeme upotrebljavao gotovo isključivo Merkurov 34G i žilete Bolzano i Feather. Za početak revitaliziranja, ove već sada prilično opsežne teme, navest ću prednosti i nedostatke oba žileta. Ipak, do toga sam, kao što i većina vas zna, došao tek nakon iznimno dugotrajnog korištenja oba žileta. Više sam upotrebljavao Bolzano, zbog toga što mi je lokalno dostupan, ali pri tome nisam zapostavio niti Feather. Za moju je bradu, i pogotovo kožu, Bolzano ipak bolji žilet! :thumbs:

Bolzano Superinox Inossidabile

+ iznimna uglađenost (u mom slučaju, nakon prvog-drugog brijanja)
+ vrlo dobra dugotrajnost (za mene pet ili čak više brijanja)
+ vrlo dobra oštrina (koju zadržava prilično dugo)
+ iznimno dobar osjećaj na koži i stanje kože (poslije brijanja i prema stanju kože sljedeći dan)

- karakteristična početna grubost (žilet se po mom iskustvu ugladi nakon jednog-dva brijanja)

Feather New Hi-Stainless

+ iznimna oštrina (u mom slučaju ipak osjetna isključivo na prvom brijanju)
+ iznimna uglađenost (također ipak osjetna isključivo na prvom brijanju)

- ne traje dugo (u mom slučaju ugodan do tri brijanja)
- iznimna oštrina i uglađenost drastično opadaju nakon prvog brijanja
- prevelika eksfolijacija kože (u mom slučaju)
Post Reply

Return to “Lamice”