Gillette 7 O'clock Super Platinum

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Gillette 7 O'clock Super Platinum

Post by Slice » 19 May 2012, 13:12

Prije svega zahvaljujem našem članu "damp_bj" što mi je ustupio lamicu Gillette 7 O'clock Super Platinum (7OCSP). Pošto sam odušvljen performansama lamica Gillette Platinum (White Platinums) znao sam da moram isprobati i one 7 O'clockove koje još nisam, pogotovo 7OCSP. Ovu sam lamicu do sada upotrebio tri puta (3 x 2 prolaza), ali sam već nakon prvog poteza HD-om bio zaista ugodno iznenađen. Očekivao sam da ova lamica bude vrhunska, poglavito s obzirom na GP. Ono što sad mogu reći, nakon tri brijanja, je da je ovo najugodnija lamica koju sam imao prilike koristiti. Kao što su već neki članovi na stranim forumima izjavili, ova je lamica jednostavno toliko ugodna i uglađena da je praktički nemoguće napraviti neku štetu na licu. Što se tiče uglađenosti, ovo je najuglađenija lamica koju sam imao prilike upotrebljavati. Uglađenija je i od GP-a, a s Featherom se po uglađenosti i ugodnom osjećaju na koži prilikom brijanja ne može ni uspoređivati. No, poznato je kako su praktično sve lamice proizvedene u Rusiji uglađenije nego one koje se proizvode u Japanu.

Što se tiče oštrine, ova je lamica prilično oštra, ali nije u rangu Feathera, 7OCSE ili GP-a. No, oštrina je na razini i lamica sve lijepo počisti uz prilično ugodan osjećaj na licu, za razliku od, u mom slučaju, Feathera koji mi odere kožu. Ovo su iznimno ugodne lamice, no još ću ih uporediti s GP-om, iako smatram kako je GP oštriji i nešto manje uglađen. Cijena im je gotovo identična s cijenom Feathera tako da je riječ o skupljim lamicama. U svakom slučaju jako ugodne i lamice srednje oštrine koje će sve očistiti i ne će iziritirati lice kao što to znaju mnogo oštrije lamice. Ove su lamice ruske proizvodnje, iako postoje i one identičnog naziva u crnom paketiću koje se proizvode u Indiji.
Last edited by Slice on 20 May 2012, 21:01, edited 1 time in total.
damp_bj
Mach III

Re: Gillette 7 O'clock Super Platinum

Post by damp_bj » 19 May 2012, 14:33

Ove su lamice ruske proizvodnje, iako postoje i one identičnog naziva u crnom paketiću koje se proizvode u Indiji.

e meni su bas te indijske mozda za nijansu smoother nego ruske,ali bez obzira i jedna i druga su mi vrhunske,najvise volim 7 o'clock sharp edge od serije 7 o'clock,ali kod svih postoji isti problem,mogu se samo 2 puta obrijati s njima :smoke:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 19 May 2012, 14:57

Nevjerojatno mi je, a što sam zaključio i iz naših prijašnjih unakrsnih komentara, koliko nam je iskustvo slično. Naime, i ja sam primjetio još u početku kad sam tek počeo isprobavati različite lamice, kako mi 7OCSE (odnosno žuti Gillette) brzo postane neugodan i kako se njime mogu obrijati također dva puta iako performanse drastično padaju nakon prvog brijanja. Nisam htio komentirati trajanje gore opisanog 7OCSP-a, ali sam primjetio kako mi je formula 3 x 2 prolaza postala pravilo. Danas sam osjetio kao ne bi bilo pametno više upotrebljavati ovu lamicu jer je nakon tri brijanja odradila svoje. Ukoliko ti misliš na dva puta kao 2 x 3 prolaza, mogu se složiti s tobom što se tiče okvirnog trajanja ove lamice. Ni inače ne upotrebljavam lamicu dulje od tri puta, tako da mi to nije ništa neuobičajeno. Izgleda da Gillette Platinum (WP) ipak nešto dulje izdrži od 7OCSP-a. Po mom je mišljenju 7OCSP uglađeniji i time ugodniji od 7OCSE-a, ali je 7OCSE oštrine posve usporedive s Featherom.

A kakvo iskustvo imaš s obzirom na usporedbu Gillette Platinuma (WP) i 7OCSP-a? Meni se za sada čini kako je WP oštriji i dovoljno uglađen te da ga mogu upotrebljavati dulje, ali u ga u pravilu upotrebljavam za tri do četiri brijanja. Ne znam kakvo iskustvo ima Adept s WP-om nakon drugog brijanja, ako se dovoljno dugo družio s WP-ima? Adept?
babo
BIC

Post by babo » 12 Feb 2013, 14:13

Slice wrote:Prije svega zahvaljujem našem članu "damp_bj" što mi je ustupio lamicu Gillette 7 O'clock Super Platinum (7OCSP). Pošto sam odušvljen performansama lamica Gillette Platinum (White Platinums) znao sam da moram isprobati i one 7 O'clockove koje još nisam, pogotovo 7OCSP. Ovu sam lamicu do sada upotrebio tri puta (3 x 2 prolaza), ali sam već nakon prvog poteza HD-om bio zaista ugodno iznenađen. Očekivao sam da ova lamica bude vrhunska, poglavito s obzirom na GP. Ono što sad mogu reći, nakon tri brijanja, je da je ovo najugodnija lamica koju sam imao prilike koristiti. Kao što su već neki članovi na stranim forumima izjavili, ova je lamica jednostavno toliko ugodna i uglađena da je praktički nemoguće napraviti neku štetu na licu. Što se tiče uglađenosti, ovo je najuglađenija lamica koju sam imao prilike upotrebljavati. Uglađenija je i od GP-a, a s Featherom se po uglađenosti i ugodnom osjećaju na koži prilikom brijanja ne može ni uspoređivati. No, poznato je kako su praktično sve lamice proizvedene u Rusiji uglađenije nego one koje se proizvode u Japanu.

Što se tiče oštrine, ova je lamica prilično oštra, ali nije u rangu Feathera, 7OCSE ili GP-a. No, oštrina je na razini i lamica sve lijepo počisti uz prilično ugodan osjećaj na licu, za razliku od, u mom slučaju, Feathera koji mi odere kožu. Ovo su iznimno ugodne lamice, no još ću ih uporediti s GP-om, iako smatram kako je GP oštriji i nešto manje uglađen. Cijena im je gotovo identična s cijenom Feathera tako da je riječ o skupljim lamicama. U svakom slučaju jako ugodne i lamice srednje oštrine koje će sve očistiti i ne će iziritirati lice kao što to znaju mnogo oštrije lamice. Ove su lamice ruske proizvodnje, iako postoje i one identičnog naziva u crnom paketiću koje se proizvode u Indiji.

Gdje se te lamice mogu nabaviti kod nas?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Feb 2013, 16:44

E moj babo, nema ti toga u nas... :mrgreen:
Brad(a)
DE

Post by Brad(a) » 01 Sep 2013, 20:53

Da li još uvijek stoji tvrdnja u svezi ove lamice po pitanju ugodnosti ili se stvar s vremenom promijenila? Kakva je u usporedbi s Personna PC po pitanju oštrine i ugodnosti brijanja?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Sep 2013, 10:57

Koliko me sjećanje služi, a vrlo sam se kratko družio s ovim lamicama, one su vrlo ugodne i dovoljno oštre out of the box. No, brzo gube na oštrini i po tom su pitanju meni bile usporedive s Astrom SP. Mislim da ih nije ni jednostavno kupiti jer ih ima mali broj prodavača i da se, ukoliko je netko zainteresiran za ovu lamicu, kao dobra alternativa nameće Astra SP. Ukoliko netko ipak želi oštrije žilete, onda mislim da je bolji izbor Gillette 7 O'clock SE, ili po mom mišljenju bolje lamice, Polsilver Super Iridium.
Što se tiče usporedbe s PPC-om, koliko se sjećam ovaj Gillette je meni bio nešto oštriji i brijao me bolje, a mogao bih ustvrditi i da mi je bio ugodniji. No, ponavljam, davno sam probao ove lamice i nisam se dugo družio s njima. Predlažem ti da probaš lamice kao što su Astra SP i 7OCSE, kao i PSI! :)
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 04 Jan 2018, 23:21

Ne znam je li do lamice ili se planeti nisu posložili, ali jucer najgore brijanje otkako se brijem klasično.
Sve ostalo je bilo poznato, samo je ova lamica bila nova stvar u postavi. Iziritirano lice, crvene fleke i peckanje cijeli danasnji dan.
Moram probati opet ali me strah :/

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
mirko
Kamisori

Post by mirko » 05 Jan 2018, 08:27

Ja sam cijeli paket bacio u smeće probao 2 brijanja zaklao se i tu je bio kraj.
Post Reply

Return to “Lamice”