Personna DE Stainless Steel Blades 100 Blades (Lab Blue)

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Personna DE Stainless Steel Blades 100 Blades (Lab Blue)

Post by Slice » 29 Jul 2012, 12:46

Nakon što sam probao ove lamice i ostao oduševljen performansama, odlučio sam se na kupnju pakiranja od 100 žileta. Na novom pakiranju piše kako su ovi žileti 25 posto oštriji. Primijetio sam razliku od onih koje sam probao prije njih i koji nisu bili iz ovog pakiranja. Naime, ovi su Labovi pomalo grubi pri prvom brijanju. No, ne grubi da bi iziritirali kožu, već jednostavno nisu dovoljno uglađeni. Svaki sljedeći put ovaj žilet pruža iznimno temeljito i vrlo ugodno brijanje. Comfort Coating definitivno nije marketinški trik i smatram kako su ovo najugodniji žileti koje sam probao i kako savršeno odgovaraju mojoj koži. Ovi su žileti toliko ugodni da se njihova oštrina i ne osjeti, a opet su dovoljno oštri što se uočava iznimno temeljitim brijanjem. Pored ugodnosti i temeljitosti, za razliku od Feathera, ovaj žilet ne ostavlja (za mene) onaj neugodan osjećaj sljedeći dan, pri čemu je lice nekako čudno nateklo, koža iziritirana, a o stanju na vratu da i ne govorim. Zaista sam oduševljen ovim žiletom koji je pokazao kako ne kaska u bilo kojem segmentu. Njime se vrlo ugodno brijati, pri tome je temeljit, ali ono što će biti od iznimne važnosti za mnoge brijače—traje, i traje, i traje… Brijem se u dva prolaza (WTG+XTG) i bez problema ga mogu koristiti pet puta, što nije bio slučaj ni s jednim žiletom do sada. Naime, većina žileta postane vrlo neugodna već nakon par brijanja, a i nisu uopće temeljiti. S Labom je stanje stvari sasvim drugačije, temeljit je i četvrti i peti put, a pri tome nije neugodan za brijanje. Pored svega što sam naveo, ovaj paketić od 100 komada je iznimno prihvatljiv. Jedini žilet s kojim bih mogao usporediti Lab je—pored Med Prepa koji je dvostruko skuplji i prema navodima proizvođača se ne razlikuje od Laba već je samo prošao dodatni postupak dezinfikacije kako bi bio pogodan za uporabu u bolnicama—Gillette Super Platinum. No, GSP-om mi se već bilo neugodno brijati treći put, a i one točke voska su me do sada počele prilično iritirati, tako da sam prešao na "čiste" žilete baš kao što je to Lab na kojem nema ni traga bilo kakvom vosku. Svima koji se još nisu skrasili s nekim od žileta, definitivno preporučam Lab Blue! :)
Majest
Britva

Re: Personna DE Stainless Steel Blades 100 Blades (Lab Blue)

Post by Majest » 05 Apr 2015, 21:04

ima netko da je uzeo ovih 100 komada? razmišljam da naručim, ali nisam još probao, pa da se dogovorimo oko prodaje jednog paketića da isprobam :D
markjo
DE

Post by markjo » 05 Apr 2015, 21:15

Mislio sam ih ja narucit cim mi stigne stipendija. Ispadaju poprilivno jeftini, 60ak lipa po komadu.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 05 Apr 2015, 21:55

Nemoj gledat jeftino jer ni one koje ispadnu kunu po komadu nisu skupe a višestruko bolje.
Kupi si Gillette WP ili Gillette Platinum(imaš ih u svakoj samoposluzi),Feather ili Polsilver.
Na ebay-u nađeš vrlo povoljno Feather

Personna nisu loše ali ne staju u istu rečenicu s ovima koje sam naveo, i nemoj da te zaplaše stavovi o pretjeranoj oštrini nekih lamica tipa Feather ili PSI jer je glavno pravilo što oštrija lamica to manje iritacije i ugodnije brijanje.

Meni su recimo ove Personna Platinum Chrome made in Israel http://www.ebay.com/itm/Personna-Platin ... 35c9cc3287 puno bolje i uglađenije nego američke o kojima Slice govori
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 06 Apr 2015, 16:30

Beco wrote: Meni su recimo ove Personna Platinum Chrome made in Israel http://www.ebay.com/itm/Personna-Platin ... 35c9cc3287 puno bolje i uglađenije nego američke o kojima Slice govori
Posljednja dva brijanja su bila baš sa tima. Jako dobri žileti ali meni su ipak PSSI bolji (kako cijenom, tako i performansama).
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 29 Sep 2015, 16:19

Neke novosti oko proizvodnje Personna lamica:

http://sharpologist.com/2015/09/personn ... -stay.html
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Post Reply

Return to “Lamice”