Personna Platinum Chrome

Slice
mr. sc. brijanja

Re: Personna Platinum Chrome

Post by Slice » 11 Feb 2014, 11:11

korijen wrote:Vrlo vjerojatno su 39c i Ikon slant dvije različite priče, jer je meni GP puno grublji u slantu nego u 'običnim' brijačima. :(
Kad već radimo digresije s obzirom na PPC, smatram da je korisno navesti o kojem je GP-u riječ! Znam da ti najviše upotrebljavaš GP-e koji su prozvani i Dark Platinums, za razliku od ovih koje je sada moguće kupiti posvuda u Zagrebu: White Platinums. marn misli upravo na te WP-e, a ne na DP-e kojih kod nas više nema za kupiti. I da, što se tiče Slanta, u njemu su mi i žileti poput Bolzana bili ugodni i nisu me čupali!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 May 2014, 12:29

Danas sam htio napraviti određeni test kako bih imao bolji uvid u performanse lamice Polsilver Super Iridium (PSI). Oko tri se tjedna brijem ovom lamicom u HD-u, stoga sam danas za promjenu odlučio upotrijebiti PPC. Naime, dobio sam dojam da mi PSI, premda je riječ o vrlo uglađenoj i oštroj lamici, radi jaču eksfolijaciju kože negoli je to slučaj s drugim žiletima. Ostatak konfiguracije je bio identičan: HD; tri prolaza (WTG + 2 x XTG) kao i sapun PannaCrema koji mi je trenutačno u rotaciji. Ono što sam danas primijetio je da PPC vrlo malo čupa na prvom prolazu što je uobičajeno zbog uporabe hladne vode, ali je na kraju razultat bio usporediv s PSI-jem, a nisam imao osjećaj jače eksfolijacije.
Uglavnom, PSI je odličan žilet, ali meni nakon tri prolaza itekako eksfolira kožu. Pored iznimne uglađenosti, ovaj žilet ima i oštrinu koju ta uglađenost dobro prikriva, pa je lako opustiti se: ovdje prije svega mislim na razor burn do kojeg je vrlo lako doći ukoliko pjena ne pruža dovoljnu zaštitu, a rade se tri prolaza. Personna Platinum Chrome je solidan žilet za dane kad je potrebno malo opustiti lice od svakodnevnog, ponekad i pretjeranog eksfoliranja top žiletima kao što je to PSI.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 16 Jan 2015, 16:52

Nakon dugo vremena opet sam probao r41 i PPC i mogu rec da je to match made in heaven! Drugo brijanje necu ni probavati, kupit cu si 50-100 ovih lamica i udri! Feather i Polsilver cu koristiti samo u slantu.. Ajde mozda i Feather u r41povremeno, al PSI i r41 definitivno ne.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 17 Jan 2015, 07:48

marn wrote:Nakon dugo vremena opet sam probao r41 i PPC i mogu rec da je to match made in heaven! Drugo brijanje necu ni probavati, kupit cu si 50-100 ovih lamica i udri! Feather i Polsilver cu koristiti samo u slantu.. Ajde mozda i Feather u r41povremeno, al PSI i r41 definitivno ne.
Zanimljivo. Meni sve Personne u R41 mrvu čupkaju, dok je PSI skroz univerzalna stvar.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 17 Jan 2015, 08:33

S PSI moram pazit da me ne zakolje, a ipak nije ostar kao Perce
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 14 Aug 2017, 12:39

PPC nisam nešto zadovoljan,čupkaju me,wilkinson mi je puno ugodniji.
Doduše brijem se još uvijek sa Wilkinson classic plastičnim brijačem.
Vidjeti ćemo ih u Fatipu kad mi stigne,a oprobati ću i GWP i Astru.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Nov 2017, 22:16

PPC tzv.Israeli reds kako sam ih dobio deklarirane u mix sample packu ( kod kuće ih imam i u bijeloj pvc kutijici sa 10 kom i plavim kartončićem) u Fatipu Testina Gentile,prvo brijanje malko čupkaju ali je BBS,drugo brijanje je još bolje,nekako lamica leti,ali treće iako DFS,pad oštrine je značajan te je bilo malko popravnog nakon trećeg passa.
U kvaliteti brijanja između ovih PPC lamica nema razlike,ali postoji razlika u oznakama.
Tzv. Israeli reds ima na boku lamice otisnuta sitna slova
BCD,dok Personna u pakiranju po 10 tu oznaku nema.
Što im je ovo BCD?
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Nov 2017, 22:18

Evo fotka te Israeli reds:
PPC Israeli reds https://imgur.com/gallery/G4TBn
Post Reply

Return to “Lamice”