Polsilver Super Iridium

MRKI
Student brijanja

Re: Polsilver Super Iridium

Post by MRKI » 19 Feb 2015, 00:24

Reći će ti ono što ti piše u mom gornjem postu. Vlasnici su prava ali ne moraju ij koristit. Uvoznik za Gillette ima prava i za PSI.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
mgros
DE

Post by mgros » 19 Feb 2015, 07:01

mirko wrote:
mgros wrote:
mirko wrote:Evo i ja danas isprobao famozni PSSI što reč osim :thumbs:

Isprobao u R41 efekt na prvu bolje mi leži nego Feather budemo vidjeli kako će se dalje razvijat situacija.Sve u svemu ja zadovoljan.

Kupio prek Ebay-a nedavno iz Bugarske kaže a ono došlo iz Turske i pazi sad situacija deklaracija na kojoj piše uvoznik za RH Orbico :!: Jel primjetio tko PSSI kod nas negdje u RH ?[/quot

jel mi mozes poslati sliku gdje to pise. Koliko znam nema ih.

Nažalost bacio tu kartonsku oblogu jer mi nije zgodno tako držat 20 paketića. Vidim sutra pa pošaljem upit u Orbico baš me zanima odgovor.
Probaj, bas me zanima tko bu ti odgovoril. Hehe. Ja tam delam pa zato me zanima tko je zaduzen za odgovore na mail. Ja sam prije nekog vremena nesto kopao za lamice unutar firme ali nije bilo nista od toga pa mi je ovo info
mgros
DE

Post by mgros » 19 Feb 2015, 07:06

MRKI wrote:Reći će ti ono što ti piše u mom gornjem postu. Vlasnici su prava ali ne moraju ij koristit. Uvoznik za Gillette ima prava i za PSI.

Na mojima pssi nema takve oznake za Orbico zato mi je cudno. Ne vidim razlog, a imamo takvih proizvoda koji nisu za HR, na kojima na pise uvoznik Orbico.
mirko
Kamisori

Post by mirko » 19 Feb 2015, 08:24

Orbico ima mislim poslovnice u 15 il 16 europskih država na deklaraciji je još bilo uvoznik za Makedoniju, Srbiju, Bosnu Sloveniju itd znači sve balkanske države uključujući Tursku od kud je i došlo pakiranje. To možda Turci muljaju :lol:

Pošaljem danas upit u Orbico :thumbs:
mgros
DE

Post by mgros » 19 Feb 2015, 08:29

mirko wrote:Orbico ima mislim poslovnice u 15 il 16 europskih država na deklaraciji je još bilo uvoznik za Makedoniju, Srbiju, Bosnu Sloveniju itd znači sve balkanske države uključujući Tursku od kud je i došlo pakiranje. To možda Turci muljaju :lol:

Pošaljem danas upit u Orbico :thumbs:
daj mi samo javi tko ti je odgovorio :D , točnije 17 zemalja
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 20 Feb 2015, 00:32

Dobio i ja dva komada ovog zileta. Jedva cekam da isprobam kako rade u EJ89. Obicno radim 1xWTG + 1xXTG... ali pricekati ce dok istestiram feathera, da vidim koliko on gura.

Treba uzeti u obzir da prakticiram vise-manje brijanje hladnom vodom, pa se ostrice brze istrose.

No kako god, kod mene je s jednom lamicom max. 4 brijanja. Mislim da je to sasvim dovoljno i ekonomski prihvatljivo i da preko toga nema ni smisla ici :smoke:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 20 Feb 2015, 07:25

sve_znalica wrote:Treba uzeti u obzir da prakticiram vise-manje brijanje hladnom vodom, pa se ostrice brze istrose.
Ovo baš i nema logike.
sve_znalica wrote:No kako god, kod mene je s jednom lamicom max. 4 brijanja. Mislim da je to sasvim dovoljno i ekonomski prihvatljivo i da preko toga nema ni smisla ici :smoke:
Ovo pak ima logike, a ja bih čak smanjio na 2-3 brijanja, ako se rade u više prolaza, ako ništa onda iz higijenskih razloga. S obzirom na cijene većih pakiranja lamica, besplatnu poštarinu i dostupnost unutar EU nameće se zaključak da je isplativ princip 1 lamica=1 brijanje, za što je Feather najbolji primjer. Ponavljam, bez obzira na izdržljivost lamice (npr. PSSI) iz higijenskih razloga ne bi trebalo čekati da otupi.

S gore napisanim će se DFay sigurno složiti, a smatram da bi i ostali trebali barem razmisliti.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 20 Feb 2015, 07:31

1 lamica, 1 brijanje, cca 1 kn ili manje- mislim da nije neki problem. Vecina nas se brije svaki treci dan, znaci to je 10 kn mjesecno
arguson
Kamisori

Post by arguson » 20 Feb 2015, 08:08

Problem je kad si škrt u duši :mrgreen:
Ja svoje žilete držim max 2 brijanja jer mi previše otupe pa me srce para kada vidim kako neki mogu 4 i više puta koristiti istu.
Ali na kraju krajeva... brijem se svaki drugi dan tako da za 15 žileta mjesečno i nije neka svota od koje bih bankrotirao. Ako su žileti oko 10$ za 100 kom nema razloga ne koristiti ih samo jednom i svaki put imati maksimalnu učinkovitost.

Interesantno kako sapune i kreme nikada ne štedim i uvijek overloadam četku.
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 20 Feb 2015, 12:29

Da, kod mene je npr. prosjek tri brijanja i onda bacam! Koja god da je lamica u pitanju.

Cetiri puta idem ponekad cisto da vidim da li gura jos, ali opet mi se neda unistiti brijanje zbog toga.

Jucer sam bacio Willkinsona nakon dva brijanja :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 20 Feb 2015, 15:08

sve_znalica wrote:Treba uzeti u obzir da prakticiram vise-manje brijanje hladnom vodom, pa se ostrice brze istrose.
Eksperiment s empirijskom verifikacijom... :mrgreen:
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 20 Feb 2015, 15:56

Slice wrote:
Eksperiment s empirijskom verifikacijom... :mrgreen:
:lol:

Pa sta ja znam, meni se nekako cini da brijanje pod hladnom vodom brze tupi ostrice. Tako mi nekako logicno zvuci :lol:

Ne mora znaciti da sam u pravu :smoke:
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 21 Feb 2015, 02:11

arguson wrote:Problem je kad si škrt u duši :mrgreen:
Ja svoje žilete držim max 2 brijanja jer mi previše otupe pa me srce para kada vidim kako neki mogu 4 i više puta koristiti istu.
Ali na kraju krajeva... brijem se svaki drugi dan tako da za 15 žileta mjesečno i nije neka svota od koje bih bankrotirao. Ako su žileti oko 10$ za 100 kom nema razloga ne koristiti ih samo jednom i svaki put imati maksimalnu učinkovitost.

Interesantno kako sapune i kreme nikada ne štedim i uvijek overloadam četku.
To ti ovisi o tvrdoći dlake i kvaliteti žileta. Recimo, sa jednog žileta PSI jedva uspio (32 brijanja u skoro pola dva mjeseca).
Brada mi je tada rasla dan-dva, nakon toga imao sam nesreću i na pauzu pustio bradu 2 mjeseca (3cm duga otprilike). Sada mi ne raste više dovoljno kao prije pa brijem 3-4 dana svakih.
Još imam 50 PSI koju ne stignem potrošiti. Možda uspijem do 2030 godine :D
Uskoro namjeravam nabaviti 100 Feather :) :) :)
DFay
Kamisori

Post by DFay » 21 Feb 2015, 19:30

naftas wrote:
Ovo baš i nema logike.
sve_znalica wrote:No kako god, kod mene je s jednom lamicom max. 4 brijanja. Mislim da je to sasvim dovoljno i ekonomski prihvatljivo i da preko toga nema ni smisla ici :smoke:
Ovo pak ima logike, a ja bih čak smanjio na 2-3 brijanja, ako se rade u više prolaza, ako ništa onda iz higijenskih razloga. S obzirom na cijene većih pakiranja lamica, besplatnu poštarinu i dostupnost unutar EU nameće se zaključak da je isplativ princip 1 lamica=1 brijanje, za što je Feather najbolji primjer. Ponavljam, bez obzira na izdržljivost lamice (npr. PSSI) iz higijenskih razloga ne bi trebalo čekati da otupi.

S gore napisanim će se DFay sigurno složiti, a smatram da bi i ostali trebali barem razmisliti.
:thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs:
O da......... 1 lamica = 1 brijanje.......
Tom računicom potrajat će mi lamice negdje do 2999 god. ( Samo da poživim tolko) He,he... :cekic:
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 17 May 2015, 11:53

Post Reply

Return to “Lamice”