Rapira

Post Reply
MRKI
Student brijanja

Rapira

Post by MRKI » 11 Jan 2015, 18:09

Image

Rapira Stainless na probi pa da otvorim topic, znam da ih je još par članova probalo.
Na prvom su prolazu malo čupkale i ne izgledaju jako oštro na prvu ali su toliko uglađene u XTG/ATG drugom prolazu da te "odvuku" u BBS a da ni ne kontaš. Moram još probat ali zasad neloša lamica.

:arrow: inače na samoj lamici piše SUPER STAINLESS kao i na istoimenim lamicama te Rapira Swedish Supersteel. Ista lamica u više pakovanja?
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
DFay
Kamisori

Re: Rapira

Post by DFay » 11 Jan 2015, 18:29

MRKI wrote:Image

Rapira Stainless na probi pa da otvorim topic, znam da ih je još par članova probalo.
Na prvom su prolazu malo čupkale i ne izgledaju jako oštro na prvu ali su toliko uglađene u XTG/ATG drugom prolazu da te "odvuku" u BBS a da ni ne kontaš. Moram još probat ali zasad neloša lamica.

:arrow: inače na samoj lamici piše SUPER STAINLESS kao i na istoimenim lamicama te Rapira Swedish Supersteel. Ista lamica u više pakovanja?
Image
Ista serija (?) neznam ali isto se ponaša prvi prolaz čupka a nakon toga milina..Ali ako je prvi prolaz sa slantom e onda je milina i prvi prolaz, jednostavno blaga lamica...(mada nije ni 50% od astre, ali je jeftina do boli), ja sam zadovoljan.. :shaving:
Po meni za svakodnevno brijanje.......
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jan 2015, 18:48

MRKI wrote:Inače na samoj lamici piše SUPER STAINLESS kao i na istoimenim lamicama te Rapira Swedish Supersteel. Ista lamica u više pakovanja?
Ne, to su dvije različite lamice! Imao sam priliku probati gotovo sve Rapire, premda ih nisam imao mnogo. Bilo je to davno, ali koliko me sjećanje služi, Rapira Swedish Supersteel mi je bila odlična lamica, dok su mi ostale ipak slabiji performeri, pogotovo navedeni Super Stainless.
Ove se lamice, kao i Ladas i Voskhod, proizvode u Moskvi (Mostochlegmash): dakle u slučaju ovih lamica nije riječ o PPI-u (Petersburg Products International).
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Jan 2015, 19:02

U slantu nije nikakvo čudo da je dobra i o tome smo već štošta napisali. Meni su se obje vrste u šavetama izvrsno pokazale, švedske za par nijansi bolje.

Slajo kakve su Voskhod? Mnogi ih hvale, napose u R41 i slantovima.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jan 2015, 23:48

naftas wrote:Slajo kakve su Voskhod? Mnogi ih hvale, napose u R41 i slantovima.
Meni su Voskhod bile iznimno ugodne, uglađene i dovoljno oštre lamice. Sjećam se da sam ih probao u HD-u, ali mislim da su za njih OC-ovi možda i bolji odabir. U vidu je potrebno imati i da je Voskhod, kao što je slučaj i s Ladasom i Rapirama, proizvod na čijeg tvorca (Mostochlegmash), za razliku od PPI-a, baš i nismo navikli.
Post Reply

Return to “Lamice”