My lamica collection :)

Post Reply
Brk
Mach III

My lamica collection :)

Post by Brk » 29 Oct 2015, 13:26

Tu su još i Gillete Platinum te Wilkinsonove što dođoše s brijačem. Sveukupno, imam nekih 115 lamica, neke sam poklonio prijatelju. Mislim da sam miran do penzije :smoke:

Image

Uzorak mi nije neki za sada, al eto...
  • 1 Wilkinson - Mogla bi biti oštrija, ali dosta oprašta. Nakon 4 brijanja prešao na Gillette, možda je mogla još i peto odradit.
  • 1 Gillette - Dosta oštra lamica, manje oprašta. Izdržala 4 brijanja, na petom osjetno otupjela.
  • 1 Rapira Lux - Optimalan omjer oštrine i oprosta. Za sada tek 2 brijanja s njom.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: My lamica collection :)

Post by Adept » 29 Oct 2015, 14:25

Kolekcija ti nije mala - upravo suprotno... ti sada imaš podosta materijala sa kojim možeš u fine detalje vidjeti koja je to kombinacija koja ti trenutno najviše paše i kako ćeš se ponašati iliti što možeš očekivati kada ubrzo dopuniš svoj brijači arsenal.
Sve u svemu - prišao si studiozno i sa podosta energije, a što je izvrstan početak!
Uopće se ne brinem za tebe jel će, kako si krenuo, kod tebe stvari "sjesti-na-mjesto" čim si priskrbiš kvalitetan brijač.
Ja ti držim palčeve,a od tebe očekujem redovne periodičke update-ove :wink
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Oct 2015, 14:26

Brk wrote:Mislim da sam miran do penzije :smoke:
To je svega jednogodišnja zaliha ukoliko je riječ o svakodnevnoj "konzumaciji." :D

P.S. Bolju ćeš razliku između pojedinih žileta osjetiti u agresivnijim brijačima, poput HD-a ili DE89!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 29 Oct 2015, 14:37

Slice wrote:
Brk wrote:Mislim da sam miran do penzije :smoke:
To je svega jednogodišnja zaliha ukoliko je riječ o svakodnevnoj "konzumaciji." :D

P.S. Bolju ćeš razliku između pojedinih žileta osjetiti u agresivnijim brijačima, poput HD-a ili DE89!
Sve ti je čovjek rekao...
Brk
Mach III

Post by Brk » 06 Nov 2015, 20:27

• 1 Rapira Lux - Optimalan omjer oštrine i oprosta. Odrađeno 5 brijanja s njom.
  • 1 Rapira Swedish Supersteel - Usporediva s Wilkinsonom. Nije tupa, al nije ni oštra. Možda je do mene, al ne znam, Lux je bolja! Odradio 4 brijanja. Nisam primijetio bitnu razliku između drugog i četvrtog. Odradit ću još i peto i onda prelazim na neku drugu lamicu.
Brk
Mach III

Post by Brk » 11 Nov 2015, 13:50

Astra Superior Stainless - Nakon 4 dana nebrijanja radi odmaranja kože, potrebnog nakon svakodnevnog ATG koji rezultira s iritacijom i crvenim točkicama po licu, obrijah se s ovom lamicom. DFS u jednom jedinom WTG prolazu!! Odradio sam još 2 XTG više iz navike i radi brkova i to je to.

ATG sam odlučio ne raditi neko vrijeme. Previše točkica dobijem, a ne mogu dobiti BBS ispod desne vilice NIKAKO.

U svakom slučaju, ova Astra je ludilo! Reko bih možda najbolja lamica do sada, al tek je prvo brijanje pa bumo vid'li :)
Brk
Mach III

Post by Brk » 05 Dec 2015, 18:08

S Astrom odradio 8 vrhunskih brijanja. Na devetom sam pak uočio kako se oštrina izgubila. Super super lamica!

Sljedeća na redu je Feather New Hi-Stainless. Prvo brijanje je prošlo u skladu s očekivanjima, vidjet ćemo za dalje...
Post Reply

Return to “Lamice”