Gillette silver blue

Domsy
DE

Gillette silver blue

Post by Domsy » 21 Sep 2017, 22:07

Evo da napisem nesto o ovoj nepravedno zapostavljenoj lamici - barem u usporedbi sa npr Polsilverom ili Astrom - Feather
sam namjerno izostavio.
Usudio bih se reći da se dosta vise raspravlja o Derbyu te da je popularniji od u topicu navedene lamice, nisam siguran zašto, možda
zbog nekakve podsvjesne averzije prema imenu GIllette, ili jednostavno zato što je logičnije da će netko tko izvana naručuje
100-tinjak lamica naručiti mnogo provjerenije te popularnije već navedene lamice...

Prvi put kada se brijah sa ovom lamicom imao sam prilično za mene veliku desetodnevnu bradu, jer sam za vrijeme godisnjeg bio
lijen obrijati se. :) Nakon vec nevjerojatno zatupljene Wilkijeve lamice u Fatip grande closed comb stavih bez prevelikih očekivanja
Gillette silver blue - kakav pozitivan sok...
Iako imam neku srednje jaku bradu, ipak nakon deset dana sličio sam morskom ježincu.
Najviše me iznenadila oštrina ovih lamica koje su po meni oštrije od svih ostalih Gilleteovih lamica, možda i oštrije
od WP-a ili vec legendarnih Swedesa. Na najgušće obraslom dijelu, vratu ispod brade lamica je prolazila kao što bi Ameri rekli
vrući nož kroz maslac. Nakon dva prolaza WTG i ATG lice je bilo BBS i to bez i najmanje iritacije što je pravo čudo kada se
u obzir uzme da je tog dana bilo 38 u hladu. Lamica je provjerena I u Slimu na vise stupnjeva te su rezultati vise manje uvijek bili isti
sa neznatnim odstupanjima.
Posebno zamjetna je i uglađenost ove lamice, tako da se uvijek šokiram kada netko kaže da su DP i Silver blue u biti
jedna te ista lamica sa drugim nazivima.

Do kraja ću izreklamirati ovu lamicu te reći da joj pružite priliku svi koji dosad niste, usprkos tome sto su neka imena mnogo privlačnija
i zvučnija...
Beco
Kamisori

Re: Gillette silver blue

Post by Beco » 22 Sep 2017, 17:09

Odavno se na ovom forumu zna da je Silver blue odličan žilet-ali je skup kao Feather ili čak skuplji.
Teško da ćeš naći 100 komada za manje od 25 usd, to ja najskuplji i najbolji žilet od Gillette-a.
WP je lošiji a DP je sličan, Nacet je najsličniji a s duplo manjom cijenom
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 22 Sep 2017, 20:32

Koji je ono koji se moze kuoit kod nas u Konzumu, Plodinama itd? White?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 23 Sep 2017, 15:26

Većinom Platnium,nekad naleti u bijelom pakiranju sa plavim slovima.
Moj avatar.
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 23 Sep 2017, 15:54

Da GWP, isto odlična lamica
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 04 Oct 2017, 10:16

Jučer se obrijao sa Gillette Silver Blue iz mog sample mix pack kupljenog na ebay.
U Fatipu Grande Testina Gentile,stvarno vrhunska i ugodna lamica.
I ja imam nekakvu averziju prema firmi koja je dala veliki obol wet shavingu, a potom ga skoro uništila.
Ne volim kupovati njihove proizvode,ali ovaj je stvarno dobar. :shaving5:
morr
Kamisori

Post by morr » 04 Oct 2017, 10:23

ljermontov wrote:I ja imam nekakvu averziju prema firmi koja je dala veliki obol wet shavingu, a potom ga skoro uništila.
Ne volim kupovati njihove proizvode,ali ovaj je stvarno dobar. :shaving5:
Mislim da je Gillette tj. Procter & Gamble vlasnik tvornica gdje se proizvodi više lamica, uključujići PSSI, Astra, Nacet itd.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 04 Oct 2017, 10:39

U čemu je fora oko ovih Gillette ,Nacet,Rubie,raznobojnih 7 o'clock lamica?
Početnik sam al nekako počinjem sumnjati da se radi o dvije-tri vrste lamica u različitim pakiranjima.
Da li je ikada napravljeno stručno testiranje i usporedba oštrine,čvrstoće i elastičnosti svih ovih lamica?
Bez takvog testiranja i usporedbe htjeli mi to priznati ili ne svaka usporedba počiva na subjektivnim dojmovima pojedinaca.
morr
Kamisori

Post by morr » 04 Oct 2017, 10:52

ljermontov wrote:Bez takvog testiranja i usporedbe htjeli mi to priznati ili ne svaka usporedba počiva na subjektivnim dojmovima pojedinaca.
Dobrodošao u svijet wetshavinga :skrbo
TomBar
Shaveta

Re: RE: Re: Gillette silver blue

Post by TomBar » 04 Oct 2017, 12:07

ljermontov wrote:U čemu je fora oko ovih Gillette ,Nacet,Rubie,raznobojnih 7 o'clock lamica?
Početnik sam al nekako počinjem sumnjati da se radi o dvije-tri vrste lamica u različitim pakiranjima.
Da li je ikada napravljeno stručno testiranje i usporedba oštrine,čvrstoće i elastičnosti svih ovih lamica?
Bez takvog testiranja i usporedbe htjeli mi to priznati ili ne svaka usporedba počiva na subjektivnim dojmovima pojedinaca.
Majstore, ovime se bavimo da bi gustali i uzivali u rijetkim trenucima kad smo sami sa sobom (ne zivotinjom). Brijanje nitko od nas ne dozivljava kao tlaku vec gust. Nema veceg gusta od istrazivanja koja lamica u kojem brijacu kako radi. Ako sve dobijes na pladnju...di je tu gust istrazivanja?
Osim toga ne reagira svaka koza jednako na svaku lamicu, brijac, sapun, kremu, cetku.
Uzivaj u istrazivanju i brijanju.

Poslano Tapatalkom
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 04 Oct 2017, 20:32

U pravu ste kolege :D upravo naručio još jedan
sample pack,tako da će ova moja potraga za savršenom lamicom za moj brijač i lice,potrajati ,a možda i nikad ne završi :headband:
Gomilam u kući lamice,svako malo osjetim potrebu za kupovinom,da nisam obolio od RAD-a :ROFL
Ovaj wet shaving mi je do sad najzanimljiviji hobi u životu,jedva čekam da brada malko poviri pa da se obrijem.
olly
Student brijanja

Post by olly » 04 Oct 2017, 20:48

ljermontov wrote:Ovaj wet shaving mi je do sad najzanimljiviji hobi u životu,jedva čekam da brada malko poviri pa da se obrijem.
Srećković!

Kad bi znao, koliko je hobija meni u životu bilo 'najzanimljivijih' ... :fp
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 04 Oct 2017, 20:53

Ovaj mi hobi daje utočište od žene :azdaja:
WC je postao moj raj i moja utvrda :tameshigiri:
olly
Student brijanja

Post by olly » 04 Oct 2017, 20:58