Gillette Platinum

Post Reply
mariv
Britva

Gillette Platinum

Post by mariv » 08 Feb 2011, 23:10

Fotografija je grozna i slikana mobitelom, no ona zasad previše i nije bitna.

Gillette Platinum... 1 paket sadrži 5 britvica.
Jedan paket je proizveden u UK, dok je drugi proizveden u Rusiji. Razlika u cijeni je više nego dvostruko.
Da li razlika u cijeni opravdava kvalitetu s obzirom na mjesto proizvodnje? Odgovor slijedi u nastavku...

(Testiranje će se obaviti tijekom tjedna.)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mr.Gentleman
Shaveta

Re: Gillette Platinum

Post by Mr.Gentleman » 09 Feb 2011, 09:54

Ove gornje, ako su duplo skuplje, sigurno si kupio u Italiji :D (2-3 eura su tamo... tako nešto)
Ove donje su one kakvih je bilo kod nas. Zadnje sve što sam vidio su u pakiranju kao što je gornje i Made in Russia su. One su po cijelom svijetu zamijenile popularne Švedske - Swedish Gillette, jer je ta ruska tvornica u biti jedina tvornica gdje imaju proizvodnju klasičnih žileta, a da je, nazovimo u Europi (iako treba vidjet koji je to dio Rusije :lol: ). Svi ostali pogoni Gillettea preorijentirali su se na znatno isplativije proizvode, tipa Fusion... :twisted:
:shaving5:
Po mom iskustvu, iako jako slične, ove dvije varijante Platinuma nisu iste. Ove u bijeloj kutijici (bez ruba) sa svim plavim slovima su mi bolje od ovih standardnih u kutijici s plavim rubom i srebrnim Platinum natpisom. :shaving2:
mariv
Britva

Post by mariv » 09 Feb 2011, 10:07

Dobro zboriš.
"Bijelu" kutijicu sam kupio u Italiji (€ 2,65), a "plavu" kod nas (8,15 kn).
Mr.Gentleman wrote:jer je ta ruska tvornica u biti jedina tvornica gdje imaju proizvodnju klasičnih žileta, a da je, nazovimo u Europi (iako treba vidjet koji je to dio Rusije ).
Ako sam dobro vidio radi se o Lenjingradu ili već kako se danas zove.
mariv
Britva

Post by mariv » 13 Feb 2011, 22:12

Mr.Gentleman wrote:Po mom iskustvu, iako jako slične, ove dvije varijante Platinuma nisu iste. Ove u bijeloj kutijici (bez ruba) sa svim plavim slovima su mi bolje od ovih standardnih u kutijici s plavim rubom i srebrnim Platinum natpisom.
Moram potvrditi navedeno i složiti se s Mr.Gentleman-om.
Nakon ponešto igre s navedenim žiletima došao sam do slijedećeg zaključka. Lamice iz "bijele" kutijice su ponešto ugodnije pri korištenju, pogotovo pri izbrijavanju. Čak je i obrada lamica "finija". Naime na lamicama iz "plave" kutijice sam naišao na rubovima na sitne neravnine koje se osjete pod prstima tijekom umetanja lamice u brijač.
"Bijela" kutijica Gillette Platinum žileta košta cca 20kn, dok "plava" kutijica cca 9kn. Iako razlike u kvaliteti postoje mislim da razlika u cijeni nije opravdana, barem ne toliko.
Po mom mišljenju cijena od cca 10kn +/- 1kn bi bila adekvatna za oba navedena proizvoda pogotovo što se radi o pakiranju od 5 lamica.
Zašto? Zbog toga što se npr. Feather (10 lamica) može dobiti već za cca 30kn i sl., a razlika u kvaliteti korištenja kao i kvaliteti izrade je neusporediva.
Ono što je sigurno je slijedeće, Gillette Platinum ma čije proizvodnje bio neću više nikad ni kupiti ni koristiti.
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 13 Feb 2011, 23:28

Ja sam u Bipi kupio ove u bijeloj kutijici, a viđao sam ih još po dućanima... Znači, tih bijelih ima, samo treba potražit! :D

Cijena - ispod 10 kn

Bude ti ta kutijica pričvršćena za bijeli kartončić na kojem visi,
znači ovako:
Image
AnArChY
BIC

Post by AnArChY » 14 Feb 2011, 11:44

Mr.Gentleman wrote:Ja sam u Bipi kupio ove u bijeloj kutijici, a viđao sam ih još po dućanima... Znači, tih bijelih ima, samo treba potražit! :D

Cijena - ispod 10 kn

Bude ti ta kutijica pričvršćena za bijeli kartončić na kojem visi,
znači ovako:
Image
Da, ja isto te bijele kupio u Kerumu u Rijeci... cca. 8kn. Prije ih je Kaufland imao, ali u zadnjih par mjeseci drze samo Mech i Fuksion :-)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Aug 2011, 12:52

Prije par dana sam prvi put isprobao Gillette Platinum koje distribuira UK, a proizvode se u Rusiji. Riječ je upravo o navedenom bijelom pakiranju s pet lamica pričvršćenom na plavi karton. Iako sam se tek počeo družiti s njima, za sad mi ove lamice nekako najviše odgovaraju.
GP su prilično oštre, ali ne kao primjerice Bolzano, koji mi je vrlo neugodan za brijanje - poglavito prvi put. Bolzano je u usporedbi s GP-om oštriji, ali i mnogo neugodniji, pa čak i nakon prvog brijanja. S obzirom na Derby, mislim da su lamice GP mnogo ugodnije jer su oštrije i ne stvaraju neougodan osjećaj čupanja. Uglavnom, za sada su mi ove lamice mnogo ugodnije nego Bolzano koje su mi pregrube, a novi vertikalni Derbyji su kao kinder jaja - lamica je svaki put drugačija.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Aug 2011, 13:13

Ukoliko ti je Bolzano previše oštar probaj uzeti Willkinskon lamice. Imaš ih u Kauflandu za 7,99 kn i po mom sudu su bolje od Gillette-a. Meni te Gillette britvice nikako ne leže (sklon sam pomisliti i da je to jednostavno zbog odbojnosti prema tom imenu), pa smo nekad davno bili zaključili kako namjerno rade loše britvice upravo zato da bi ljudi prelazili na kojekakve fusione i sl. U vezi britvica, mislim da različiti proizvođači ciljaju na različite kupce proizvoda. Bolzano i Feather su relativno slične britvice, dakle za kupce koji žele vrlo oštre britvice. S druge strane, Merkur i Willkinson nude znatno "manje oštre" britvice, koje su međutim postojanije u kvaliteti brijanja i po mom sudu možda čak i kvalitetnije od prije navedenih. Čitao sam neke komentare tih britvica i moja teorija prilično drži vodu, jer neki ljudi obožavaju Merkurove britvice, dok ih drugi doslovno pljuju. Gillette mi se ne uklapa ni u jednu priču...
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Aug 2011, 13:34

Praskaton wrote:Ukoliko ti je Bolzano previše oštar probaj uzeti Willkinskon lamice.
Uza sve što je Praskaton naveo dodao bi i jedan mali "trik" ukoliko osjećaš da su ti bilo koje lamice preoštre.
Naime, reznim bridom prijeđi lagano par puta po sapunu (za brijanje, za ruke...nebitno) i to će biti dovoljno da malo "omekša" lamicu.
Iskreno, nisam provao i nije savjet iz prve ruke, ali mi zvoni u glavi da sam o tome nešto čitao baš od korisnika koji su imali problema s "preoštrim" lamicama (iako, ja bih radije upotrijebio izraz "neugodne prilikom brijanja" nego "preoštre". Bilo je puno rasprava na tu temu i nikad se nisu uspjeli izvući pametni zaključci o tome da li je nešto "preoštro". Iskreno te rasprave su se vodile na temu "britvi", ali mislim da se isto može primjeniti i na lamice).
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 Aug 2011, 13:55

Ja znam lagano proći po plutenom čepu. Lagano.
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Aug 2011, 13:58

napoleon wrote:Ja znam lagano proći po plutenom čepu. Lagano.
I to radi također, po mom mišljenju ćak i bolje nego li po sapunu, no kao što je rečeno, sasvim lagano (k'o perom po guzici :smoke: ).
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Aug 2011, 14:06

Probao sam Wilkinson lamice. To su bile prve koje sam probao i bile su mi odlične i vrlo ugodne. Sad upotrebljavam brijač Parker 90r i s njim ih još nisam probao. Definitivno ću ih ponovno probati. Mislim da sam bio brzoplet kad sam kupio 50 vertikalnih Derbyja na koje se žale i mnogi drugi. Naime, potpuno su nekonzistetni, tako da je brijanje njima svaki put "mačak u vreći." Baš sam mislio ponovno probati Wilkinson, nakon Gillettea. Ima iskusnih brijača (bruceonshaving.com) koji preporučaju lamice ruske proizvodnje s obzirom na lamice Derbyja i Personnae i, za sada, moram priznati da mi je GP bolji od Derbyja. Elios sam u potpunosti odbacio. Vrlo su neugodne iako nisu oštre kao Bolzano. I Elios i Bolzano daju sličan osjećaj prilikom brijanja, samo što Elios nije toliko oštar - sličnost zasigurno postoji zbog toga što ih ipak radi Feintechnik.
Last edited by Slice on 02 Sep 2011, 14:32, edited 1 time in total.
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Aug 2011, 14:29

connaughtshaving.com ima u ponudi "blade samples" pa ako želiš eksperimentirati, a pri tome ne riskirati da nešto što ti ne paše leti u smeće preporučam:

http://connaughtshaving.com/samplepack.html
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 02 Sep 2011, 13:59

A ja prije oko dvije godine kupio od nekog ebay prodavača s Malte paket od 20 kutijica ovih plavih, običnih. Nisu loše.
Nisam znao da ima i bijelih doduše. :cekic:
S poštarinom me došlo oko duplo manje nego kod nas. Al sam se načekao oko mjesec dana.
el_Brujo
Mach III

Post by el_Brujo » 28 Sep 2011, 12:58

Uh, moram se pohvaliti da sam se pristojno iskasapio s Platinumom, bijelim, UK, iz Bille.
S Wilkinson swordom riješim brijanje (glava je u pitanju) brzo, nonšalantno, polukoncentrirano... i bez ijedne ogrebotine. No, isti pristup s dotičnim Gillette Platinum je rezultirao s 5-6 posjekotina. Dakle, mogu reći da je, IMHO, značajno oštriji i da zahtjeva malo više pažnje. Ovo mi je škola... :) :cekic:
Post Reply

Return to “Lamice”