Gillette Platinum

Post Reply
MRKI
Student brijanja

Re: Gillette Platinum

Post by MRKI » 06 Nov 2017, 11:11

Tnx. Meni najdraže. U Billa su bile 9.90 kn. Nema više. Šmrc
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Nov 2017, 19:49

Nakon cijele procitane teme vise mi nije nista jasno. Plave bijele crvene dark koje su koje. Imam doma neke s crvenim rubom koje sam nasao od djeda i ne zelim ih trositi. Te ocito nisu ni white ni dark. Anove plave ili bijele - neki pisu da je to ista lamica neki da nije, jedni se kunu u njenu ostrinu drugi da ne valja. Naravno uvijek YMMV ali ako je nesto ostro je ostro jebemu. Jedva cekam probat pa da vidim i sam.

P.s. vec sam ja nekad ranije njih probao ali ne sjecam se vise kakve su bile.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
franc79
BIC

Post by franc79 » 06 Nov 2017, 21:03

Ove za koje si stavio sliku (White platinum), meni su najbolje.
Isprobani u Wilkinsonu, EJ89, Merkur 34c, Qshave clone, Fatip piccollo.
Svugdi broj jedan po pitanju oštrine i blagosti na licu.
Budu počesto u Bipi na akciji 8,50 kn.
Meni traju 4 brijanja.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 07 Nov 2017, 13:37

I dalje ne znam koja je razlika odnosno postoji li razlika. Neki se kunu da je neki da nije.
Npr sad ako mi ovaj White bude dobar di ga kupit? Ebay je pun ''dark'' Platinuma. I to tvrde da su ti ''dark'' tzv Swedes. A Na masu izvora pise da su White - Swedes. :dunno :cekic: :fp
Gillette ima 100 vrsta lamica a na sluzbenim stranicama ni rijeci o njima kao da nije njihov proizvod.
Naravno ne zele ih stavit tamo kraj modernih Fusiona jer im ruzno izgleda i ljudi bi vidili da se to jos proizvodi i koliko kosta.
Ali volio bi vidjeti neku listu svih Gillettea jer po forumima ne mozes znati istinu.

EDIT: Uglavnom nalazim po netu da je razlika u trzistu, jedne su za jug/srednju europu a DP za istočni blok?
na mojima ne pise odakle su, samo ovo:
Image

@Domsy sto pise na DP?
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 07 Nov 2017, 15:31

Na zadnjem paketiću bijelog pakiranja kojeg sam kupio je pisalo da je iz rusije, petrograd.

Kod mene u konzumu imaju cijeli karton/pakiranje od valjda 10 u onom sigurnosnom staklu,a vani uvijek stoji barem jedno pakiranje.
U pravilu stalno vidim kak penzići kupuju te i WSC.
Kolko se sjećam djed je imao gillette tech i mislim ove lamice.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 07 Nov 2017, 15:41

je evo sad nasao:
https://www.konzum.hr/klik/#!/products/ ... itvice-5-1
Pise Rusija ali na kutiji. Isto stoje u onim zastitnim plastikama, retardi. Ne moze covjek doci i kupit 20 lamica npr :D
Teska zbunjoza mi je s tim platinumima, ali ne odustajem dok se ne uvjerim postoji li razlika.
Zasad sam jedino skuzio da su razlicite/bolje od Silver Blue.

Postoje i neki novi, kojih se Gillette ne srami jer ih je stavio na svoju stranicu, navodno su iz Brazila:
https://gillette.com/en-us/products/raz ... edge-blade
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 07 Nov 2017, 16:03

pimple8 wrote:je evo sad nasao:
https://www.konzum.hr/klik/#!/products/ ... itvice-5-1
Pise Rusija ali na kutiji. Isto stoje u onim zastitnim plastikama, retardi. Ne moze covjek doci i kupit 20 lamica npr :D
Teska zbunjoza mi je s tim platinumima, ali ne odustajem dok se ne uvjerim postoji li razlika.
Zasad sam jedino skuzio da su razlicite/bolje od Silver Blue.

Postoje i neki novi, kojih se Gillette ne srami jer ih je stavio na svoju stranicu, navodno su iz Brazila:
https://gillette.com/en-us/products/raz ... edge-blade
pa imaju oni kutije u koje se pakiraju na "veliko" mislim da u kutiji ima 10 ili 20 paketića isto u onom zaštitnom, baci pogled obično bude skroz na kraju police. Samo kaj umirovljenici koji još uvijek iz navike koriste klasične britvice kupe kaj god im je dostupno u blizini ili ako je na akciji, oni to ne kupuju na veliko.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 27 Mar 2018, 12:52

Odradio test Gillete
''White'' kupljen kod nas, proizveden u Rusiji, distributer P&G UK za EU vs ''Dark'', proizveden u Rusiji, kupljen online namjenjen istočnom tržištu
Sva brijanja odrađena s Rockwellom, nešto na plate 3 nešto na 4.
Koliko god sam htio biti objektivan u testiranje sam ušao s pretpostavkom da to nisu iste lamice, samo trebam to i potvrditi.

Sada, nakon odrađenih 5-6 brijanja, nisam više siguran.
Ono što mi se učinilo, je razlika na prvom brijanju. WP je bio nešto oštriji, ali i mrvicu neugodniji (ovo sam i općenito kod WPa primjetio i u ranijim korištenjima da mi je na prvu grez, kasnije odličan). Tako mi se bar tada učinilo. Sva ostala brijanja su mi bila ista.
Jednako oštra, ugodna i učinkovita. Razlike možda postoje, ali su toliko male da ih ja nisam primjetio. Možda je stvar i u Rockwellu s kojim ja generalno rijetko koju lamicu smatram lošom. Svakako ću ove lamice probati i u Merkurima.
fudof
DE

Post by fudof » 29 Mar 2018, 18:21

Moja taktika sa tim lamicama je sljedeća:
-prvo korištenje ide na Rockwell #2 ATG drugi pass prilikom brijanja. Plate 2 je sam po sebi dovoljno blag pa se samim time i divljost lamice prilikom prvog korištenja smanjuje na jednu prihvatljiviju razinu. Nakon tog uvodnog razrađivanja lamice sljedeće brijanje ide normalno plate 4 a lamice je već "razrađena" pa je i puno ugodnija za normalno brijanje. Možda je mala tlaka usred brijanja mijenjati lamicu no brzo sam se naviknuo jer ionako mi za prvi pass ide plate 4 pa onda plate 2 a kad ga okrećem usput i promijenim lamicu.
Rasiergel
DE

Post by Rasiergel » 29 Mar 2018, 19:42

pimple8 wrote:
27 Mar 2018, 12:52
Odradio test Gillete
''White'' kupljen kod nas, proizveden u Rusiji, distributer P&G UK za EU vs ''Dark'', proizveden u Rusiji, kupljen online namjenjen istočnom tržištu
Sva brijanja odrađena s Rockwellom, nešto na plate 3 nešto na 4.
Koliko god sam htio biti objektivan u testiranje sam ušao s pretpostavkom da to nisu iste lamice, samo trebam to i potvrditi.

Sada, nakon odrađenih 5-6 brijanja, nisam više siguran.
Ono što mi se učinilo, je razlika na prvom brijanju. WP je bio nešto oštriji, ali i mrvicu neugodniji (ovo sam i općenito kod WPa primjetio i u ranijim korištenjima da mi je na prvu grez, kasnije odličan). Tako mi se bar tada učinilo. Sva ostala brijanja su mi bila ista.
Jednako oštra, ugodna i učinkovita. Razlike možda postoje, ali su toliko male da ih ja nisam primjetio. Možda je stvar i u Rockwellu s kojim ja generalno rijetko koju lamicu smatram lošom. Svakako ću ove lamice probati i u Merkurima.
kolko brijanja po svakom?
Meni djeluju isto, ali sam dojma da plavi dulje traju, no ne nužno jer nisam testirao već koristio u brijaču u kojem mi lamice inače dulje traju
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 29 Mar 2018, 21:14

Mislim 6 na svakom. Inace sam i ranije sa WP mogao odraditi dosta brijanja.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 29 Mar 2018, 21:15

fudof wrote:Moja taktika sa tim lamicama je sljedeća:
-prvo korištenje ide na Rockwell #2 ATG drugi pass prilikom brijanja. Plate 2 je sam po sebi dovoljno blag pa se samim time i divljost lamice prilikom prvog korištenja smanjuje na jednu prihvatljiviju razinu. Nakon tog uvodnog razrađivanja lamice sljedeće brijanje ide normalno plate 4 a lamice je već "razrađena" pa je i puno ugodnija za normalno brijanje. Možda je mala tlaka usred brijanja mijenjati lamicu no brzo sam se naviknuo jer ionako mi za prvi pass ide plate 4 pa onda plate 2 a kad ga okrećem usput i promijenim lamicu.
Ma da, malo mi je bila tlaka mjenjat lamicu 2 puta u svakom passu ali ok, u znanstvene je svrhe :D

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

fudof
DE

Post by fudof » 30 Mar 2018, 05:57

Ma nije dva puta u svakom passu.
Prvi pass ide normalan WTG sa lamicom kojom sam se već brijao. Drugi pass je ATG sa novim GWP i zu brijanje završava.
Sljedeće brijanje je taj GWP i na prvi pass WTG I drugi ATG, pa sljedeće opet itd. Nakon 3, 4, 5...tj.na zadnjem brijanju s tom starom lamicom ide samo prvi pass WTG i onda se uzima nova lamica za završavanje brija, za ATG.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Mar 2018, 09:00

Zbunjujes me :cekic: :cekic: :cekic:

Ja sam uspoređivao paralelno dvije lamice u istim brijanjima i istim prolazima, s istim softwareom i na isti dan. Time sam elimirao sve moguće parametre koji su mogli utjecati na razlike u mišljenju. K tome da dodam redoslijed nije uvijek bio isti, nekad je WP išao na lijevu stranu lica nekad na desnu.
Dakle meni je malo bila tlaka u Rockwellu jer sam radio:
1. (umentem lamicu WP) i WTG pass lijeve strane lice
2. (promjena lamice DP) i WTG pass desne strane lica
3. (promjena lamice WP) i XTG pass lijeve strane lica
4. (promjena lamice DP) i XTG pass desne strane lica

Dakle nije jedna lamica WTG jedna ATG time ne bi dobio ništa iskreno.
Post Reply

Return to “Lamice”