Najbolji žileti ?

Post Reply
igegic
DE

Najbolji žileti ?

Post by igegic » 24 Mar 2009, 20:11

Koje ste sve zilete isprobali do sada i koji su vam se pokazali kao najbolji (bez obzira na cijenu) :wink: ?

Ja sam isprobao nekoliko vrsta zileta. Wilkinson, Gillette platinum- plavi paketic ( made in Russia ), Merkur, Gillete (crveni).

Wilkinson- koma, imam osjecaj da cupaju dlake a ne da režu :cry:

Merkur- Pregrubo, poslije njih se osjecam kao da mi je netko prolio vrući vosak po licu :x

Gillette crveni- Nebi niti lud vise priblizio svom licu, čak su mi i gori od Merkura :roll:

Gillette Platinum ( Ruska proizvodnja, plavi paketić )- meni su oni fenomenalni, toliko nježni a opet oštri, definitivno najbolji žileti ikad.. Pošto ih ima za nabavit u Zg-u onda si kupim kutiju od 20 paketica sto mi je dovoljno za godinu dana :oops:

Jedino jos planiram isprobat Derby-je i gillette 7 o'clock :lol:

E da, jel moze netko napisat kakvi su derbyji i 7 o'clock u usporedbi s G. platinumom ?

Sva iskustva su dobrodošla zato samo pucajte :P
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 24 Mar 2009, 20:54

7 o'clock nisam probao, ali jesam Dorco i Derby.

Dorco - dosta opraštaju greške, i dobre su za početnike, umjereno uravnoteženi po pitanju oštrine/uglađenosti

Derby - najidealnije za početnike i BBS, izvrsna ravnoteža oštrine/uglađenosti
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 24 Mar 2009, 22:06

Potpisujem oba posta.
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Mar 2009, 23:02

Kod mene je situacija ovakva...probao sam za sada Wilikinson i Gillete blue (iskreno ne znam gdje se proizvode)...Gillete blue mi ne odgovaraju imam osjećaj da nisu dovoljno oštri za moju bradu, dok su mi Wilkinsonovi bili OK. Nakon brijanja sa Gilletom imam osjećaj užarenosti kože.
E, danas su mi stigli Feather žileti...planirao sam se obrijati večeras s njima ali nisam stigao...sutra tokom večeri ću...pa ćemo vidjeti koliko su dobri....i to popratit komentarom.
King
Naučnik brijač

Post by King » 25 Mar 2009, 21:02

Slant u kombinaciji sa Featherom.....što reći nego strava....najglađe brijanje do sada, a brijem se skoro već 15 godina.....no ne dopušta pogreške i brijanje na brzinu......to je kombinacija prema kojoj je potrebno imati dozu respekta i poštovanja.
No imam i jedno pitanje za vas koji ste iskusni u korištenju slanta....prilikom umetanja žileta u glavu brijača da li je žilet potrebno postaviti isto kao i u obični brijač ili ga je potrebno malo nakositi da prati konture glave slanta (s obzirom da glava slanta nije pravi kvadrat već je asimetrična, oblik romba).
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 25 Mar 2009, 22:18

kig1976 wrote:Slant u kombinaciji sa Featherom.....što reći nego strava....najglađe brijanje do sada, a brijem se skoro već 15 godina.....no ne dopušta pogreške i brijanje na brzinu......to je kombinacija prema kojoj je potrebno imati dozu respekta i poštovanja.
No imam i jedno pitanje za vas koji ste iskusni u korištenju slanta....prilikom umetanja žileta u glavu brijača da li je žilet potrebno postaviti isto kao i u obični brijač ili ga je potrebno malo nakositi da prati konture glave slanta (s obzirom da glava slanta nije pravi kvadrat već je asimetrična, oblik romba).
Normalno ga puniš, žilet sam poprimi potreban oblik :)
King
Naučnik brijač

Post by King » 25 Mar 2009, 22:22

OK, hvala na informaciji.
MM
Mach III

Post by MM » 26 Mar 2009, 00:43

meni je gillette los, kao sto je neko napisao koda nisu ostri. wilkinson je ok, ali derby je klasa iznad. feather bolji od derbya, ali treba malo vise pazit...
sve u 38c isprobano...
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Mar 2009, 08:51

Jutro nakon brijanja sa Featherom...lice još uvijek glatko....nema više brade od 3 dana :lol: , trebat će čekati malo duže :lol:
igegic
DE

Post by igegic » 26 Mar 2009, 20:19

MM wrote:meni je gillette los, kao sto je neko napisao koda nisu ostri. wilkinson je ok, ali derby je klasa iznad. feather bolji od derbya, ali treba malo vise pazit...
sve u 38c isprobano...

Misliš na ove plave ili crvene ?
Ovi crveni su tupi ko q... pa pretpostavljam da si na njih mislio :lol: , samo kaj im je kutija oblika kao i ova plava ispod

Image

Image
MM
Mach III

Post by MM » 27 Mar 2009, 14:01

ma plavi, crvene nisam koristio. ne znam jednostavno mi ne odgovaraju. imam dojam da odma otupe. ako imam malo duzu bradu, cak i prije kraja brijanja... svi ostali su mi bolji, i nekako ugodnije briju...
crvene ne zelim ni isprobavat :lol:
igegic
DE

Post by igegic » 27 Mar 2009, 14:49

Ja sam upravo naručio 100 Derbyja pa cu vidjet kak mi odgovaraju :D
igegic
DE

Post by igegic » 03 Apr 2009, 22:06

igegic wrote:Ja sam upravo naručio 100 Derbyja pa cu vidjet kak mi odgovaraju :D
Jučer mi stigli Derbyji, mogu reci da su mi mrvicu bolji od gillette platinuma, malo su njezniji i a oštrina im je tu negdje. Jedino sto se Platinumi malo brže tupe. Sve u svemu jako sam zadovoljan a to je najvaznije :P
King
Naučnik brijač

Post by King » 06 Apr 2009, 08:57

Moja ocjena do sada isprobanih žileta bila bi od najlošijeg prema najboljem, redoslijed je slijedeći: 1.Gillette Blue, 2.Wilkinson Sword, 3.Dorco ST501, 4.Feather, 5.Derby.
Malo objašnjenje za navedeno.
Naime, imam jako čvrstu i gustu bradu i u tom slučaju do sada se najlošiji pokazao Gillettte, max. s njim obavim dva brijanja, potrebno je više pritiska pa s time u vezi moguće je napraviti max. 2 passa, jer kod trećeg već počinje koža lagano peći, dok kod drugog brijanja žilet osjetno gubi svoju oštrinu. Žilet za totalne početnike jer uopće nije potrebno paziti jer je doza opreza svedena na minimum.
Wilkinson i Dorco ST501 su približno slični žileti, nešto bolji od Gillettea, ali još ne na onoj razini da bi bili u užem krugu za moj izbor stalnog žileta. Mogao bih reći da ravnopravno dijele 2. i 3. mjesto, također s njima obavim 2 brijanja, moguće je napraviti max. 3 passa i to u oba brijanja. Pokušao sam se obrijati njima i 3. put ali već prilikom prvog passa osjeća se peckanje kože. Također kao i kod Gillettea nije potrebna potpuna koncentracija, to su žileti za nekoga tko ima nešto iskustva u klasičnom načinu brijanja.
Na 4. mjesto sam stavio Feather, a na 5. Derby što znači da je po meni posljednji najbolji žilet. Zašto? Samo iz razloga praktičnosti. Naime Feather je toliko oštar žilet da s njim ne preporučujem ranojutranja brijanja, kao ni brijanja 1 passom nikome pa čak ni jako iskusnima. Žilet ne dopušta greške, poreže vas dok ste trepnuli, a da to i ne osjetite. S njim sam obavio 5 brijanja, i sva 3 prolaza. Slijedeći dan koža je također glatka. Definitivno najbolji žilet no još jednom ponavljam da sam ga stavio na 4. mjesto samo iz razloga praktičnosti. žilet za jako iskusne.
Po meni žilet koji za sada drži top mjesto je Derby. Žilet je za uncu manje oštar od Feathera, s njim sam obavi također 5 brijanja u 3 prolaza. Nema osjećaja peckanja kože, potreban je jako mali pritisak. Dopušta greške u određenim granicama i preporučam ga iskusnim i jako iskusnim brijačima.
Toliko za sada dok ne dođem do drugih žileta. Napominjem da je za sve žilete korišten Merkur Slant i L occitane krema za brijanje. Možda bi rezultati s drugim brijačem i kremom bili potpuno različiti od ovih, zato ovaj post ne uzimajte zdravo za gotovo, svatko neka proba i odluči se za ono što mu najviše odgovara.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 15 Apr 2009, 18:25

Ja potpisujem što je kig rekao za feathere samo su meni na prvom mjestu :twisted:
Post Reply

Return to “Lamice”