Najbolji žileti ?

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Najbolji žileti ?

Post by Slice » 03 Mar 2013, 20:50

mgros wrote:to su oni iz Bille?
Da. Već sam više puta navodio svoje mišljenje o ovim žiletima. Naime, ti se žileti smatraju nasljednicima poznatih Swedesa.
Po mom mišljenju stoje uz bok Featheru i za iskusne su brijače. Naravno, odabir lamice je individualna stvar jer su u obzir uključene mnoge varijable.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 04 Mar 2013, 20:11

Slice wrote: Da. Već sam više puta navodio svoje mišljenje o ovim žiletima. Naime, ti se žileti smatraju nasljednicima poznatih Swedesa.
Po mom mišljenju stoje uz bok Featheru i za iskusne su brijače. Naravno, odabir lamice je individualna stvar jer su u obzir uključene mnoge varijable.
Danas sam puk'o, izvadio žilet van i ubacio taj zloglasni Feather da ga isprobam.

Prvo brijanje sa njim... hm... konačan rezultat je zaista odličan ali ipak mi se čini da je Personna bila ugodnija za brijanje uz sličan konačni rezultat. Ozljeda nije bilo osim jedne mikro točkice ispod brade, ali tamo sam već par puta zahvatio i sa drugima. Osjećam malo iritaciju na vratu.
Nisam primjetio da je čudesno oštriji od svih ostalih žileta, ali je primjetno oštriji od recimo Derby ili Gillette Platinum.

Zaključak - trebati ću ga još testirati, ali vjerojatno ulazi u finale natjecanja. Radi se o za moju bradu odličnom žiletu. Iako mi se čini da će Personna pobijediti na kraju.

Po mom iskustvu ne mogu staviti Feather ni približno u isti rang kao Gillette 7 O'clock, kamoli uz Derby ili Gillette Platinum koji su mi vrlo loši.

Razlika naših dojmova zorno pokazuje da je doživljaj pojedinih žileta i brijača vrlo subjektivan i da ne postoji univerzalno pravilo nego treba temeljito isprobati sve kombinacije dok se ne nađe najbolja.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 06 Mar 2013, 19:17

Nakon još jednog brijanja sa Featherom čini mi se da ipak nije za mene... Iritantan je za moju kožu. Nisam se izrezao ili da imam polje maka ili nešto slično, ali nije ugodno.
Ili još nisam usavršio tehniku... Probati ću ga ponovo za par mjeseci.
bade1976
DE

Post by bade1976 » 06 Mar 2013, 19:50

Rocky wrote:Nakon još jednog brijanja sa Featherom čini mi se da ipak nije za mene... Iritantan je za moju kožu. Nisam se izrezao ili da imam polje maka ili nešto slično, ali nije ugodno.
Ili još nisam usavršio tehniku... Probati ću ga ponovo za par mjeseci.
Potpisujem sve što je napisao gospodin Rocky uz dodatak blažeg oblika masakriranja lica!
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 06 Mar 2013, 19:53

bade1976 wrote:uz dodatak blažeg oblika masakriranja lica!
Hehe :thumbs:

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Mar 2013, 20:11

Ni meni Feather ne odgovara. Ima mnogo ugodnijih žileta koji odrade bolji posao čak i u jednom prolazu--u mom slučaju, naravno. Dojam je u ovisnosti od gustoće i čvrstoće brade kao i osjetljivosti lica.
Mislim da je bolje kombinirati agresivnije brijače i blaže lamice (e.g., R41+Derby). Meni u posljednje vrijeme, poglavito u Barleyu, najviše odgovaraju Derby i Treet DS. Na taj način postižem kvalitetno, temeljito i brijanje bez imalo iritacije. No, nakon što sam počeo testirati lamice u Barleyu, za sada još ne mogu reći koja mi je lamica omiljena. Ipak, za svakodenevno mi brijanje u svakom slučaju više odgovaraju "blaže" lamice.
mgros
DE

Post by mgros » 09 Mar 2013, 08:49

Probao gillette iz Bille i mogu reći da je meni OK. Malo je manje oštar od žutog gilletta ali čini mi se da više oprašta greške. Nemam nikakvih iritacija niti bilo kojih posljedica. Pripremio bradu tuširanjem, speick krema, brijanje 2 passa, alum i na kraju Alverde balsam. To je čudo od balsama. :D Ono što sam primijetio, koliko god čitaš o lamicama jedino možeš zaključiti sve su super i niti jedna ne valja. Jedino ispravno, probaj na sebi i vidi :thumbs:
mgros
DE

Post by mgros » 09 Mar 2013, 08:53

hehe, radi se o Avene balsamu :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Mar 2013, 09:59

Nisi pogrešno napisao ni prvi put jer i Alverde radi čudo od balzama! :D
Sad sam baš pročitao što sam gore napisao o Featheru. Naime, meni taj žilet nije bio ugodan u HD-u. Primjerice Treet DS je jako ugodan žilet, no daleko je od efikasnosti koju ima Feather. U protekla tri dana, nakon duljeg vremena uporabe Derbyja i Treeta DS, koristim Feather u Barleyu i mogu reći da je jako ugodan i efikasan, poglavito uparen s mojom tehnikom brijanja. Sad me samo zanima hoće li izdurati deset prolaza (10xWTG)...
lutherus
Britva

Post by lutherus » 12 Sep 2014, 10:23

Kupil danas M-Man žilete u Mulleru no na kutiji piše Dorco.
Dorco već jedne imal i nisam bil zadovoljan. Dosta tupi i čupaju. Više za svinju guliti na kolinama nego za brijanje.
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 12 Sep 2014, 10:38

Mislio sam da su M-Man personna.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
lutherus
Britva

Post by lutherus » 12 Sep 2014, 11:01

Izgleda da ne. Osim ako nisu ranije bila pa se u međuvremenu nešto izmjenilo, ali ovo je Dorco 301.

Evo i slika

http://imgur.com/a/aleef
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Sep 2014, 12:32

lutherus wrote:Izgleda da ne. Osim ako nisu ranije bila pa se u međuvremenu nešto izmjenilo, ali ovo je Dorco 301.
Prije su to bili generički žileti Personna, a onda su promijenili i stavili Dorco 301. Štos je u tome da je to tek vidljivo kad se otvori kutijica i to zbog toga što na omotu žileta piše Dorco. Dakako, to je promjena na gore! :thumbdown:
lutherus
Britva

Post by lutherus » 12 Sep 2014, 13:01

Bilo to danas jako veliko razočaranje kad otvoril kutijcu a unutra Dorco :( :thumbdown:
Ajde, imam još 1 Tigra. Nije loša ali dva brijanja i doviđenja.

EDIT

Budem napravil review o ovoj grozoti od žileta ako smijem.
Domsy
DE

Post by Domsy » 22 Aug 2018, 19:00

Zanimljivo je kako je na ovo pitanje sve teže i teže konkretno odgovoriti što ste duže u klasičnom brijanju, kao i govoriti o tome koji
žilet je najoštriji. Do prije koju godinu ispalio bi odgovor i na jedno i drugo kao iz topa, sad sve više i više uviđam koliku ulogu zapravo međusobno
igraju i lamica i brijač te kvaliteta pjene i ono od čega se dobila, tehniku neću ni spominjati...
Taj međuodnos svih tih elemenata jako utječe na dojam koji oni ostavljaju pojedinačno - npr odlična, oštra i uglađena lamica ništa ne vrijedi
ako su sapun ili krema loši, samim time i pjena, obrnuto također, itd...
Iz iskustva recimo Gillette silver blue je super uglađen i vrlo oštar sa kvalitetnom kremom, sa kvalitetnim sapunom je opet dobar ali osjećaj je kao
da je sad žilet nešto tuplji, vjerojatno teža i više zaštitnički nastrojena pjena sapuna utječu na to...
Tako da eto... sva sreća pa postoji toliko raznih utjecaja u brijanju, puno više i od onoga - nekome odgovara ovo nekome ono, pa možemo vječno
raspravljat u ovim našim kutcima i nikad ne doć do konkretnog i konačnog odgovora, naravno osim onog da se Bog brijanja zove Tabac... :D
Post Reply

Return to “Lamice”