Najbolji žileti ?

Post Reply
kraljic78
BIC

Re: Najbolji žileti ?

Post by kraljic78 » 01 Dec 2012, 10:05

Feather
prije sam se načitao po forumima da je skidač kože , ovo , ono pa nisam odmah išao naručiti da probam dok ne usavršim brijanje.
I rekao sam sebi nakon nekog vremena ajde da i to probam.

Nakon Feathera ostali žileti su kao da se brijem nazubljenom pilom.
Ako i neka lamica valja , onda valja max 2-3 brijanja dok s Featherom mogu 7-8 brijanja u 2 prolaza.
DE
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Dec 2012, 10:45

Već dulje vrijeme eksperimentiram s različitim lamicama pri čemu upotrebljavam praktički identičnu opremu i nastojim upotrebljavati istu kremu. Time sam--nakon dugo vremena uporabe--otklonio mogućnost da mi ne odgovara neka krema/sapun ili proizvod poslije brijanja. Malo je žileta kojima se nisam brijao i pošto sam ih sve upotrebljavao i testirao u Merkuru 34C (HD)--nakon napuštanja suviše blagih brijača od Wilkinsona i Parkera--mogu reći da s HD-om uopće ne osjećam Feather. Što se tiče trajanja, to je u ovisnosti o mnogim čimbenicima, no smatram kako Feather zbog karakteristika koje ima, ne zaostaje u tom segmentu s obzirom na konkurentne žilete.

Smatram da je osjećaj dotrajalosti žileta, više-manje u ovisnosti o tehnici. Žileti koji se približavaju Featheru su oni ruske proizvodnje pri čemu primarno mislim na Gillette i to, prije svega, na Gillette 7 o'clock SE i Gillette Platinum (White Platinums). 7 o'clock SE je iznimno dobar žilet i žao mi je što sam ga upotrebljavao vrlo kratko. U svakom je slučaju bolji od GP-a i smatram da je posve usporediv s Featherom. No, istina je, Feather je oštar i prilično uglađen tako da ga se, ukoliko je tehnika valjanja, ne osjeti u brijaču. Znamo da se većina brijača žali na performanse Feathera nakon svega nekoliko brijanja, čime je stekao reputaciju kratkotrajnog žileta. Pored navedenoga, mnogi nemaju problema s Feaherom u početku, no ukoliko upotrebljavaju tri prijelaza i još k tome rade ATG i to svakodnevno, tada se vrlo lako mogu javiti problemi. Po mom je mišljenju takva tehnika za svakodnevno brijanje isključivo za ljude s prilično neosjetljivom kožom, no kod velikog se broja ljudi mogu javiti svakojaki problemi.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 12 Jan 2013, 16:47

Naručio sam ovaj paket uzoraka za isprobati, činila mi se ok cijena za 60 žileta a od toga 10 Feather.

http://www.connaughtshaving.com/popular.html

Što mislite koji od njih će ispasti pobjednik?
Brada mi je prilično jaka.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 12 Jan 2013, 17:29

Feather je najoštriji od svih, što ne znači da će ti odgovarati. Mnogima iziritira kožu. Meni su od navedenih najbolji Personna Super ‘Lab Blues’ i Feather. Nažalost nema pravila, morat ćeš sam pronaći svoju idealnu kombinaciju.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Jan 2013, 20:42

Rocky wrote:Što mislite koji od njih će ispasti pobjednik?
Za "jake brade" je neki optimalni izbor Astra SP, premda među ovim žiletima koje si naručio ima prilično oštrih. U principu Feather ili Astra SP s tim da su žileti ruske proizvodnje, u koje se ubraja i Astra, u principu uglađeniji, a time i ugodniji za brijanje. Nemoguće je točno predvidjeti jer jer previše varijabli, od kojih je tehnika brijanja samo jedna od njih.
Hyperborean
Mach III

Post by Hyperborean » 14 Jan 2013, 19:47

Rocky wrote:Naručio sam ovaj paket uzoraka za isprobati, činila mi se ok cijena za 60 žileta a od toga 10 Feather.

http://www.connaughtshaving.com/popular.html

Što mislite koji od njih će ispasti pobjednik?

Feather! Nisam probao baš mnogo britvica ali za mene mogu da kažem da je Feather definitivno najbolji (najoštriji i uglađen) ali treba malo pripaziti kod prvog odnosno drugog brijanja feather britvicom...
Papundek
DE

Post by Papundek » 16 Jan 2013, 00:09

Ah, konačno je večeras palo brijanje sa Feather žiletom iu kombinaciji sa DE Merkur 34c. Moram priznati da sam bio malo uplašen, mislio sam biti će malo krvi makar na bradi. Ali brijanje je proteklo super, bez ijedne posjekotine. Bio sam malo prenježan, tako da sam i nakon trećeg prelaza na nekim mjestima (vrat) osjetio bradu. Četvrti prelaz i sve super !
Zaključak: odlična lamica i nema straha od posjekotina i krvi do koljena :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Jan 2013, 10:16

Sigurno je da je Feather odlična lamica, no pitanje je hoćeš li moći ponovno raditi četiri prolaza kad se sljedeći put budeš brijao.
Mislim da će prije toga ipak otići u mirovinu...
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 16 Jan 2013, 10:50

Zašto ne?
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2013, 14:33

Slice wrote:Sigurno je da je Feather odlična lamica, no pitanje je hoćeš li moći ponovno raditi četiri prolaza kad se sljedeći put budeš brijao.
Nadasve individualna prosudba koja spada u de gustibus kategoriju i ne treba je prezentirati kao univerzalnu istinu :wink:
Ja nisam nikakav brijački guru i kao takav se ne predstavljam te se trudim svoja zapažanja brendirati isključivo i samo - kao moja osobna.
Sukladno onome što sam zamjetio - isti uvjeti, isti software i isti hardware kod različitih ljudi u pravilu skoro uvjek polučuju drugačije rezultate. Tu, kod mene osobno, cijela "brijologija" počinje i završava.
Osobno se uvjerih kako iste lamice pružaju potpuno različite izvedbe u različitim brijačima (DA UOPĆE NE ULAZIM U PODRUČJE VINTAGE BRIJAČA KOJI SU RAĐENI ZA SASVIM DRUGAČIJE LAMICE).
Feather lamica u 34C HD i u 37G nije ista stvar (u slantu je profinjenija od "Orion Sex Slaves" - UKOLIKO IMAŠ ISPRAVNU TEHNIKU, nota bene!). Onaj naš dobar Gillette u 34C HD, u 37G i u MEM Super Silver-u - kao da imaš tri različite lamice - i, ruku na srce, oborio me s nogu u srpskom brijaću koji košta jedva 20 kuna i masa bi ga ljudi prezreno pogledala, a kamoli uzela u ruku i obrijala se njime - toliko je dobar taj Gillette u tom brijaču (dok ga u slant više neću staviti niti pijan jel, meni osobno, ne vrijedi apsolutno ništa kada ga se stavi u slant).
Dakle, ja sam osobno došao do zaključka (koji niti najmanje ne mora biti ispravan! (i tu Vas sve pozivam na debatu)) kako je donošenje suda za pojedinu lamicu, a dok je nisi probao barem u nekoliko brijača, nadasve kriv i neispravan pristup pošto se iste ponašaju sasvim drugačije u različitim brijačima. Meni osobno to pruža veliki izazov i zadovoljstvo - taj proces traženja i sljubljivanja određenog brijača sa određenom lamicom; to cijelu stvar brijanja DE brijačima meni čini vrlo zanimljivom. Meni, velim...
Dakle, ukoliko se čovjeku pokazalo kao DOBRO brijanje Featherom u 4 prolaza - ONDA JE TO... - TO i kao takvo nije podložno komentarima (usporedbama sa osobnim iskustvom - da, ali komentarima - ne). Ukoliko mu to paše svaki dan - onda mu to paše svaki dan. Ukoliko nekome brijanje jako toplom vodom i izbrijavanje do BBS-a britvom pričinjava zadovoljstvo I NE PRAVI MU PROBLEME - onda je to... - to i tu je, po meni, priči kraj.
Daleko od toga da pokušavam determinirati stvari na taj način da rasprave na temu istih smatram suvišnim. To nikako! Postoje stvari koje su objektivne prirode, ali su takve uvelike rjeđe od onih koje su, isključivo i samo, subjektivne naravi.
Naša osobna iskustva su ta koja čine predivo, tkivo ovog foruma, no to ne znači kako, u globalu, ne postoje objektivne vrijednosti koje se uzimaju zdravo za gotovo - jednostavno stoga što su iste uistinu takve.
:wink:
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 16 Jan 2013, 15:44

Adept wrote:
Slice wrote:Sigurno je da je Feather odlična lamica, no pitanje je hoćeš li moći ponovno raditi četiri prolaza kad se sljedeći put budeš brijao.
Nadasve individualna prosudba koja spada u de gustibus kategoriju i ne treba je prezentirati kao univerzalnu istinu :wink:
Ja nisam nikakav brijački guru i kao takav se ne predstavljam te se trudim svoja zapažanja brendirati isključivo i samo - kao moja osobna.
Sukladno onome što sam zamjetio - isti uvjeti, isti software i isti hardware kod različitih ljudi u pravilu skoro uvjek polučuju drugačije rezultate. Tu, kod mene osobno, cijela "brijologija" počinje i završava.
Osobno se uvjerih kako iste lamice pružaju potpuno različite izvedbe u različitim brijačima (DA UOPĆE NE ULAZIM U PODRUČJE VINTAGE BRIJAČA KOJI SU RAĐENI ZA SASVIM DRUGAČIJE LAMICE).
Feather lamica u 34C HD i u 37G nije ista stvar (u slantu je profinjenija od "Orion Sex Slaves" - UKOLIKO IMAŠ ISPRAVNU TEHNIKU, nota bene!). Onaj naš dobar Gillette u 34C HD, u 37G i u MEM Super Silver-u - kao da imaš tri različite lamice - i, ruku na srce, oborio me s nogu u srpskom brijaću koji košta jedva 20 kuna i masa bi ga ljudi prezreno pogledala, a kamoli uzela u ruku i obrijala se njime - toliko je dobar taj Gillette u tom brijaču (dok ga u slant više neću staviti niti pijan jel, meni osobno, ne vrijedi apsolutno ništa kada ga se stavi u slant).
Dakle, ja sam osobno došao do zaključka (koji niti najmanje ne mora biti ispravan! (i tu Vas sve pozivam na debatu)) kako je donošenje suda za pojedinu lamicu, a dok je nisi probao barem u nekoliko brijača, nadasve kriv i neispravan pristup pošto se iste ponašaju sasvim drugačije u različitim brijačima. Meni osobno to pruža veliki izazov i zadovoljstvo - taj proces traženja i sljubljivanja određenog brijača sa određenom lamicom; to cijelu stvar brijanja DE brijačima meni čini vrlo zanimljivom. Meni, velim...
Dakle, ukoliko se čovjeku pokazalo kao DOBRO brijanje Featherom u 4 prolaza - ONDA JE TO... - TO i kao takvo nije podložno komentarima (usporedbama sa osobnim iskustvom - da, ali komentarima - ne). Ukoliko mu to paše svaki dan - onda mu to paše svaki dan. Ukoliko nekome brijanje jako toplom vodom i izbrijavanje do BBS-a britvom pričinjava zadovoljstvo I NE PRAVI MU PROBLEME - onda je to... - to i tu je, po meni, priči kraj.
Daleko od toga da pokušavam determinirati stvari na taj način da rasprave na temu istih smatram suvišnim. To nikako! Postoje stvari koje su objektivne prirode, ali su takve uvelike rjeđe od onih koje su, isključivo i samo, subjektivne naravi.
Naša osobna iskustva su ta koja čine predivo, tkivo ovog foruma, no to ne znači kako, u globalu, ne postoje objektivne vrijednosti koje se uzimaju zdravo za gotovo - jednostavno stoga što su iste uistinu takve.
:wink:
:hail: :hail: :hail: :hail: konačno! ja ne znam niti sam kak da to velim, avi ovi postovi, uff, svake godine isto, svaki 'novi' član nova pitanja.... da da pazi ga sad, i on je bio novi i isto je postavio to pitanje ;) da jesam, ali zbilja nije bilo potrebe za time. sve je već rećeno, nekoliko puta... Adept još jednom :hail: :hail: :hail: :hail:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 16 Jan 2013, 17:50

Što je rečeno? Nisam shvatio.

Jel brijanje dobro ili loše za kožu? :bradica:
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 16 Jan 2013, 19:08

:lol: loše korijen, loše!

Ali, lijepo je to Adept složio. Trebalo bi to zalijepiti u FAQ.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2013, 19:09

korijen wrote:Što je rečeno? Nisam shvatio.

Jel brijanje dobro ili loše za kožu? :bradica:
Image :thumbs:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 16 Jan 2013, 19:54

Adept, hoćeš reći da onda ni jedan brijač nije loš, nego samo treba naći pravi žilet za njega?
Ja imam dojam da mi je neznatna razlika sa istim žiletom u različitim brijačima. Onog lošeg otpišem, strah me iritacija ako mu dam šansu sa nekim drugim brijačem. Previše uživam sada bez iritacija i previše sam prije patio s njima pa pušem na hladno.
Nije mi jasno to da su Vintage brijači rađeni za druge žilete, pa kolika je prije bila debljina?
I slant isto tako, koji je utjecaj tog nagiba od par stupnjeva? ionako oštrica brije samo po Y osi, ne ide po X kao kad nož pritisnemo na povrće i pomičemo po X osi.
Eko, za debatu
;-)
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Post Reply

Return to “Lamice”