Najbolji žileti ?

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Najbolji žileti ?

Post by Slice » 16 Jan 2013, 22:53

Zapravo mislim da smo na istom tragu, samo promatramo iz različite perspektive, dočim imamo i različite zaključke. Ukoliko kažem, kao što ti tvrdiš, da je lamica promijenjena brijačem, tako mogu ustvrditi isključivo prema iskustvu brijanja koje imam uporabom te lamice i tog točno određenog brijača. Ono što ja tvrdim, je da lamica nije promijenjena brijačem, već ja imam drugačije iskustvo brijanja, upravo zbog toga što sam tu lamicu stavio u drugi brijač.

Moguće je govoriti, po mom mišljenju, o promjeni iskustva brijanja zbog uporabe različitog brijača koji je učinio da to iskustvo bude drugačije, premda je lamica ista ona koju sam upotrebljavao u drugim brijačima. Zaključiti da je lamica drugačija je jedino moguće zbog drugačijeg osjećaja prilikom brijanja. No, u biti, lamica je ostala kakva je i bila, a ono što je promijenjeno je brijač u kojem se ta lamica nalazi i zbog čega je ta lamica s točno tim brijačem rezultirala određenim iskustvom brijanja.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2013, 22:57

Slice wrote:Zapravo mislim da smo na istom tragu, samo promatramo iz različite perspektive, dočim imamo i različite zaključke. Ukoliko kažem, kao što ti tvrdiš, da je lamica promijenjena brijačem, tako mogu ustvrditi isključivo prema iskustvu brijanja koje imam uporabom te lamice i tog točno određenog brijača. Ono što ja tvrdim, je da lamica nije promijenjena brijačem, već ja imam drugačije iskustvo brijanja, upravo zbog toga što sam tu lamicu stavio u drugi brijač.

Moguće je govoriti, po mom mišljenju, o promjeni iskustva brijanja zbog uporabe različitog brijača koji je učinio da to iskustvo bude drugačije, premda je lamica ista ona koju sam upotrebljavao u drugim brijačima. Zaključiti da je lamica drugačija je jedino moguće zbog drugačijeg osjećaja prilikom brijanja. No, u biti, lamica je ostala kakva je i bila, a ono što je promijenjeno je brijač u kojem se ta lamica nalazi i zbog čega je ta lamica s točno tim brijačem rezultirala određenim iskustvom brijanja.
Back to square 1 :lol: ?
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 16 Jan 2013, 22:59

Kad sam pisao da je lamica ista, mislim na to da je njen rub isti, ona je savijena u sredini. Zašto je savijena? Da bude lakše držati brijač. Brijače poput plastičnog Wilkinsona treba držati nešto dalje od lica-60° da bi se dobio taj kut od 30°. Ostale držimo nešto bliže licu. Na kraju je uvijek kut lamice u odnosu na kožu uvijek oko 30°.
Evo i Slice sad kaže da se različite lamice ponašaju različito: ”To dakako ne znači da će mi i
lamica Astra SP biti bolja u HD-u jer će mi
ona možda biti bolja u Parkeru.” :-D
Ogladnio sam totalno od ovog. A i vidim da svi tvrdimo isto, samo se drukčije izražavamo.
Tema je ionako Najbolji žileti.
Moji najdraži su Gillette 7 o'clock SE, Astra SP i Feather.
Ubrzo ću potrošiti zalihe, pa bi kupio par paketića onih koje nisam probao.
Pozdrav dečki :headband:
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2013, 23:01

Radiano wrote:Kad sam pisao da je lamica ista, mislim na to da je njen rub isti, ona je savijena u sredini. Zašto je savijena? Da bude lakše držati brijač. Brijače poput plastičnog Wilkinsona treba držati nešto dalje od lica-60° da bi se dobio taj kut od 30°. Ostale držimo nešto bliže licu. Na kraju je uvijek kut lamice u odnosu na kožu uvijek oko 30°.
Evo i Slice sad kaže da se različite lamice ponašaju različito: ”To dakako ne znači da će mi i
Ogladnio sam totalno od ovog. A i vidim da svi tvrdimo isto, samo se drukčije izražavamo.
Tema je ionako Najbolji žileti.
Moji najdraži su Gillette 7 o'clock SE, Astra SP i Feather.
Ubrzo ću potrošiti zalihe, pa bi kupio par paketića onih koje nisam probao.
Pozdrav dečki :headband:
Živ bio - u slast :thumbs: :jazavac:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Jan 2013, 23:10

Radiano wrote:Evo i Slice sad kaže da se različite lamice ponašaju različito: ”To dakako ne znači da će mi i
Podcrtao sam, da ne bude zabune, premda se slažem s ostatkom koji si naveo u svom posljednjem postu.
Nije riječ o različitim lamicama. Kao što sam i napisao, u citatu koji navodiš sam za primjer uzeo Astru SP, dakle isti žilet u dva različita brijača. Žilet je identičan, brijači su različiti, što znači da se ne radi o različitim lamicama kao što navodiš.
Adept wrote:Back to square 1 ?
:lol:

edit: Ispravio sam citat "Back to square 1 :lol: ?" koji je izvorno Adeptov!
Last edited by Slice on 17 Jan 2013, 10:12, edited 1 time in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2013, 23:27

Slice wrote:
Slice wrote:Back to square 1 ?
:lol:
Malo krivi "quote", ali nema veze, sve 5 :wink:
YEP - :wink:
Momački se mi raspisasmo i krug napravismo.
Ne, ne krug - to je vračanje na staro, na točku povratka, a to mi se ne pjaža...
Volio bih vjerovati kako se barem malkice evoluiralo - dakle, ovo nije krug već nekakva "nabijena" spirala, ili - kako već kome :wink: :thumbs: :headband:
Jooojjj sutra dežurstvo...
Živi bili i laku noć želim!!!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Jan 2013, 20:29

Radiano wrote:I slant isto tako, koji je utjecaj tog nagiba od par stupnjeva? ionako oštrica brije samo po Y osi, ne ide po X kao kad nož pritisnemo na povrće i pomičemo po X osi.
Inače, ovo je stranica koja se meni osobno podosta sviđa, a ovo je meni barem jedan od jednostavnijih i boljih tekstova koji vrlo kratko i efikasno opisuje prednosti i eventualne "mane" (iako ih ja ama baš nikako ne vidim...) brijanja sa slantom.
Uživajte :wink:

http://www.shaving101.com/index.php/pro ... razor.html
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 18 Jan 2013, 20:45

Odlična web stranica, poglavito za početnike! S te sam stranice pročitao gotovo sve tekstove!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Jan 2013, 20:48

Slice wrote:Odlična web stranica, poglavito za početnike! S te sam stranice pročitao gotovo sve tekstove!
+1 definitivno :thumbs:
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 30 Jan 2013, 20:32

Kupio u Mulleru paket 10 kom M-Man žileta za 12,90kn pa ćemo vidjeti da li su čemu. Pročitao sam negdje da su ok ali da izdrže max 2 brijanja.

Inače imali su i Wilkinson paket 10 komada ali je cijena nekih 37kn :shock:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 30 Jan 2013, 21:13

Rocky wrote:Kupio u Mulleru paket 10 kom M-Man žileta za 12,90kn pa ćemo vidjeti da li su čemu.
To su ti žileti Personna i to oni generički koji se ribrendaju.

Connaught Shaving, "Personna Double Edge," http://connaughtshaving.com/persde.html (pristupljeno 30. siječnja, 2013).
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 30 Jan 2013, 22:56

Slice wrote:
Rocky wrote:Kupio u Mulleru paket 10 kom M-Man žileta za 12,90kn pa ćemo vidjeti da li su čemu.

Connaught Shaving, "Personna Double Edge," http://connaughtshaving.com/persde.html (pristupljeno 30. siječnja, 2013).
Tnx na info. Imam i 2 verzije Personne, baš me zanima da li će biti neke razlike među njima.

Btw, malo je fulao Muller, na našoj naljepljenoj deklaraciji piše Made in USA, a na ambalaži piše Made in Israel.
Takeri
DE

Post by Takeri » 30 Jan 2013, 23:12

Rocky wrote:
Slice wrote:

Tnx na info. Imam i 2 verzije Personne, baš me zanima da li će biti neke razlike među njima.

Btw, malo je fulao Muller, na našoj naljepljenoj deklaraciji piše Made in USA, a na ambalaži piše Made in Israel.
Samo 2 brijanja ? A mislio sam ih probati....
''A real man isn't as soft as a baby's behind.'' Jason Statham :)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Jan 2013, 00:08

Rocky wrote:Btw, malo je fulao Muller, na našoj naljepljenoj deklaraciji piše Made in USA, a na ambalaži piše Made in Israel.
Koliko je meni poznato, ti se žileti rade u Izraelu, no može biti i da su proizvodnju premijestili u SAD u kojima se rade Labovi i Med Prepovi. Ipak mislim da je riječ o pogrešci i kako je riječ o Izraelu, a tako stoji i na pakiranju.
Takeri wrote:Samo 2 brijanja ? A mislio sam ih probati....
Ma zasigurno je moguće odraditi tri brijanja, to je ionako neki prosjek za većinu brijača. Naravno, ima i iznimki. Upotrebljavao sam te žilete i meni su odgovarali. No, nedovoljno dugo kako bih ustvrdio prosječno trajanje u mom slučaju.
byrd
DE

Post by byrd » 31 Jan 2013, 11:23

Rocky wrote:
Slice wrote:

Personna-American Safety Razor Company http://www.personna.com/personna/blades/
I´d lather be shaving...
Post Reply

Return to “Lamice”