Najbolji žileti ?

Post Reply
Rocky
Kamisori

Re: Najbolji žileti ?

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 22:46

Slice wrote: Ma zasigurno je moguće odraditi tri brijanja, to je ionako neki prosjek za većinu brijača. Naravno, ima i iznimki. Upotrebljavao sam te žilete i meni su odgovarali. No, nedovoljno dugo kako bih ustvrdio prosječno trajanje u mom slučaju.
Danas sam se pokušao drugi puta obrijati sa Derby žiletom, nakon čupanja i iritacije odustao sam na pola i zamijenio ga sa Gillette.
Isprobati ću još jedan za slučaj da se radilo o defektnom žiletu...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 22:59

Ovo što me citiraš sam referirao na generičke žilete od Personne, a ne na Derby, no pretpostavljam da vučeš paralelu s trenutačnim iskustvom koje imaš s Derbyjem.
Primjerice, ja nemam gustu bradu i Derby mi odgovara i vrlo mi je ugodan--no upotrebljavam i tehniku brijanja koja nije uobičajena. Mislim da bih se njime brijao oko pet puta, s time da radim jedan prolaz po brijanju, što će reći da ukoliko se briješ u tri prolaza, možda i nije neuobičajeno--pogotovo ako imaš gustu bradu--da su dva brijanja sve što možeš dobiti od ovog žileta.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 23:12

Slice wrote:Ovo što me citiraš sam referirao na generičke žilete od Personne, a ne na Derby, no pretpostavljam da vučeš paralelu s trenutačnim iskustvom koje imaš s Derbyjem.
Primjerice, ja nemam gustu bradu i Derby mi odgovara i vrlo mi je ugodan--no upotrebljavam i tehniku brijanja koja nije uobičajena. Mislim da bih se njime brijao oko pet puta, s time da radim jedan prolaz po brijanju, što će reći da ukoliko se briješ u tri prolaza, možda i nije neuobičajeno--pogotovo ako imaš gustu bradu--da su dva brijanja sve što možeš dobiti od ovog žileta.
Iznenadilo me to što je Derby već u drugom brijanju pokazao znakove kakve Wilkinson i Gillette SS nisu pokazali ni u trećem...

Ali moguće da mi je Derby preblag.

Vidim da su ga na Shaving 101 ocijenili kao najblaži:
http://www.shaving101.com/index.php/edu ... blade.html
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 01 Feb 2013, 23:19

Možda nekome bude zanimljivo, evo što preporučuje knjiga Leisureguys guide to gourmet shaving kao metodu za testiranje žileta:

FINDING THE RIGHT BLADE

Image

WHY TO EXPLORE

Image

HOW TO EXPLORE

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 01 Feb 2013, 23:31

Primjenjivao sam već tu metodu (djelomično, ne u cijelosti) i mogu reći da je učinkovita. No, s trenutačnim iskustvom bih novacima preporučio da se briju reprezentativnim žiletima, što ne znači da upotrebljavaju sve što im dođe pod ruku, i da pri tome koriste jedan referentni brijač kao što je Merkurov HD. Poslije je moguće, kad se slegne tehnika i ostale stvari, eksperimentirati i isprobavati nove žilete i brijače.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 10 Feb 2013, 22:51

Super Iridium je super, ali mi nije omiljena, što mi je i drago ako ih ionako nema za kupit. Oštar žilet, nije grebe po koži, sve super osim ovog;
Na bradi lijevo i desno mi dlake rastu za gore ukoso- 40° od vertikale i to polegnute uz kožu. Na tim dijelovima me Iridium malo porezao pri ATG i to mi se ne sviđa. Inače imam na tim mjestima beznačajne krvave točkice nakon brijanja, skupi se jedna kap krvi u mjesec/dva. Da mi dlake na tim mjestima rastu sjever-jug bila bi druga priča sa SI.
Za sad ostajem pri svome gornjem izboru najboljih žileta,
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
babo
BIC

Post by babo » 12 Feb 2013, 11:06

igegic wrote:Koje ste sve zilete isprobali do sada i koji su vam se pokazali kao najbolji (bez obzira na cijenu) :wink: ?

Ja sam isprobao nekoliko vrsta zileta. Wilkinson, Gillette platinum- plavi paketic ( made in Russia ), Merkur, Gillete (crveni).

Wilkinson- koma, imam osjecaj da cupaju dlake a ne da režu :cry:

Merkur- Pregrubo, poslije njih se osjecam kao da mi je netko prolio vrući vosak po licu :x

Gillette crveni- Nebi niti lud vise priblizio svom licu, čak su mi i gori od Merkura :roll:

Gillette Platinum ( Ruska proizvodnja, plavi paketić )- meni su oni fenomenalni, toliko nježni a opet oštri, definitivno najbolji žileti ikad.. Pošto ih ima za nabavit u Zg-u onda si kupim kutiju od 20 paketica sto mi je dovoljno za godinu dana :oops:

Jedino jos planiram isprobat Derby-je i gillette 7 o'clock :lol:

E da, jel moze netko napisat kakvi su derbyji i 7 o'clock u usporedbi s G. platinumom ?

Sva iskustva su dobrodošla zato samo pucajte :P
Ovako, prije mjesec dana odlučih se vratiti ( nakon duuugo godina ) DE brijanju, te već mjesec dana koristim jednu lamicu od wilkinsona, za sada je izdržala slovima i brojkom 12 ( dvanaest ) brijanja od po 3 passa svaki puta, imam i gillette plave ruske proizvodnje i ovaj vikend ću započeti s njima, a stižu mi paketići bolzana i bic-a iz fripo saana.

tako da ću pomalo davati recencije kako koji brijač budem upotrebljavao. Suština za wilkinson je slijedeća: prvih jedno 4-5 puta je pristojno oštar, te tu postoji mogućnost za malo porezivanja, ne jako. onda od 5. do 10. brijanja je najbolji, gotovo se ne možete porezati ( treba li reći da koristim crni wilkinsom plastičnjak ), te od 10. do sada 12. pomalo postaje neugodan, mislim da će 13. brijanje biti kraj...

javim se kad prva lamica wilkinsona završi svoju misiju...

pozdrav!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Feb 2013, 16:52

babo wrote:Ovako, prije mjesec dana odlučih se vratiti ( nakon duuugo godina ) DE brijanju, te već mjesec dana koristim jednu lamicu od wilkinsona, za sada je izdržala slovima i brojkom 12 ( dvanaest ) brijanja od po 3 passa svaki puta.
Overkill ili peach fuzz, tertium non datur! :shock:
babo
BIC

Post by babo » 12 Feb 2013, 23:57

Slice wrote:
babo wrote:Ovako, prije mjesec dana odlučih se vratiti ( nakon duuugo godina ) DE brijanju, te već mjesec dana koristim jednu lamicu od wilkinsona, za sada je izdržala slovima i brojkom 12 ( dvanaest ) brijanja od po 3 passa svaki puta.
Overkill ili peach fuzz, tertium non datur! :shock:
kao što vidite, MOGUĆE JE! :)
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 23 Feb 2013, 15:38

Moja trenutna rang lista:

Personna Platinum
Gillette Super Silver
Mman
Wilkinson
Derby
Gillette Platinum

Još ostaje za isprobati 5-6 vrsta, uključujući i Feather. :mrgreen:

Moram priznati da to eksperimentiranje, učenje i isprobavanje novih stvari daje posebnu draž cijelom procesu brijanja.
babo
BIC

Post by babo » 24 Feb 2013, 00:30

Moram priznati da to eksperimentiranje, učenje i isprobavanje novih stvari daje posebnu draž cijelom procesu brijanja.[/quote]

Potpisujem!
mgros
DE

Post by mgros » 03 Mar 2013, 17:56

Moram priznati nakon brijanja Astrom, Derbyem i Gillette 7 O'clock Sharp Edge najbolje pase ovaj zadnji žuti Gillete. Astra me se nije dojmila je me poprilično recimo to tako čupala. Stavio sam Gilette i opa! gle ti to. Samo je klizala po licu, ni traga čupanju ili nečem drugom. Iritacija nije bilo niti u tragovima. Nakon 4x2 brijanja prešao sam na Derby. Moram priznati to mi je bilo gore brijanje nego sa Astrom. Na pola brijanja sam je morao izvaditi i stavih Gillete da završim brijanje. Očigledno meni ne paše niti Astra niti Derby. Idem dalje sa isprobavanjem, a možda mi je i žuti Gillete suđen.lp
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 03 Mar 2013, 18:04

Probaj Gillette Platinum (WP)!

Image
mgros
DE

Post by mgros » 03 Mar 2013, 20:25

to su oni iz Bille?
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 03 Mar 2013, 20:29

mgros wrote:to su oni iz Bille?
Meni su ti žileti najgori od svih sa kojima sam se obrijao.

A neki kažu da je super i vrlo blago brijanje sa njima...
Post Reply

Return to “Lamice”