Semogue 1305 četkica-svinjska

morr
Kamisori

Re: Semogue 1305 četkica-svinjska

Postby morr » 11 Oct 2017, 20:07

Domsy wrote:Već je sve rečeno o ovoj četkici, ali eto, za eventualne početnike koji se dvoje između jazavca i svinje preporučam da prvo uzmu ovu svinju, jer
po meni je 1305 najsličnija jazavcu od svinjskih četki, a nešto će i uštedjeti.
I da, smatram da je bolje uzeti vrhunsku svinju kao što je 1305, nego ići na neki kompromis i uzeti jazavca upitne kvalitete tipa FS.

Svaka čast za 1305, vjerujem da je dobra, no nikako se ne bih složio da je FS tj. danas MS (Maseto) upitne kvalitete jer se radi o fenomenalnoj četki koja za tu cijenu nema konkurencije. Eventualno nekakav Zenith ili Epsilon koje su 50-100% skuplje. MS je danas gotovo u rangu Simpsona ili Shavemaca, i to Manchurian (Simpson) ili 2-band Silvertip (Shavemac) koji predstavljaju sam vrh ponude.

Domsy
BIC

Postby Domsy » 11 Oct 2017, 21:08

Kada sam rekao da je upitne kvalitete nisam pritom insinuirao da se radi o nekom proizvodu treće klase, već su barem po meni
proizvođači neupitne kvalitete imena sa tradicijom tipa Rooney ili Simpson, FS je dobar performer, pogotovo kada se cijena uzme u obzir,
ali kada bi izjavio da je FS neupitne kvalitete, to bi značilo da ga izjednačavam sa Simpsonom ili Roonyem, što je još uvijek daleko od istine.
Jednostavno smatram da je Semogue kao firma i 1305 kao model bolji u kategoriji svinja, nego što je to FS u kategoriji četki od jazavca i konkurenciji drugih proizvođača četki od jazavca.

morr
Kamisori

Postby morr » 11 Oct 2017, 22:38

Koliko sam ja upućen, Rooney je, ako ga se i nađe, sjena sjene nekadašnjeg statusa. Ja sam imao jednog iz starije serije i dobra je to bila četka, ali iskreno, kvaliteta čvora zaostaje za Masetom. Čini se da je spotlight preuzeo Morris & Forndran koji bi sada trebali biti valjda vrh ponude Lee Sabinija (čovjeka iza Rooneya) iako i one imaju svojih mušica. Jedna anegdota: poznate Paladin četke su radili ameri sa Sabinijevim čvorovima no otkazali su mu suradnju zbog velikih varijacija u kvaliteti istih.
Simpson bi trebao biti i dalje odličan, nažalost nisam koristio. Treba uzeti u obzir da uz poznate Duke i Chubby, Simpson proizvodi i hrpu drugih četki pa čak i neke za druge brandove. Kvaliteta istih itekako varira.

Zašto ovo pišem? Čisto da podijelim svoje mišljenje kako jedan brand koji je bio pojam prije 5 ili 10 godina, ne mora nužno to biti i danas. Simpson Manchurian je zasigurno bolja četka od Maseta Finest, ali i 5-6 puta skuplja. Ako usporedimo Simpsonov Best čvor s Maseto, bojim se da je situacija puno složenija. Naravno, to je moje mišljenje, YMMV.

Domsy
BIC

Postby Domsy » 11 Oct 2017, 23:25

Naravno imenjače, moram se složiti da se mnogo jakih brandova promijenilo nagore nakon što su ih preuzeli neki novi ljudi
kojima tradicija kvaliteta i dobar glas nisu na prvom mjestu, iako ja ponekad ne želim vjerovat u to.
Vidiš, ja sam imao averziju prema FS-u baš iz razloga jer se događalo da varira u kvaliteti, pogotovo je ta razlika bila naglašena između
njegovog silvertipa i finesta, pa su svi počeli naručivati finest jer je ovaj drugi imao problema sa alopecijom .:)
Naravno, neću lagati, tu su možda prisutne i moje predrasude prema Kinezima, iako sam svjestan da na kraju krajeva Simpson svoju
dlaku nabavlja iz kine, a ne bi me čudilo - i ponešto radne snage.

Return to “Četke od svinjske dlake”