Omega 11047 "mighty midget"

Post Reply
klecoviks
BIC

Omega 11047 "mighty midget"

Post by klecoviks » 21 Sep 2011, 13:22

Prvi dojmovi

Jucer sam prvi put napravio pjenu s gore navedenom cetkicom.

Pjenu nisam nanosio na lice, samo u svrhu "razrade" i ubijanja mirisa.

Kad sam ju smocio, imala je neugodan miris po svinji (kombinacija svinjske i jazavceve dlake).
Pjenu sam napravio od Proraso kreme za brijanje u salici i ostavio ju neko vrijeme u njoj.

Izrada pjene je isla brzo i lako, a pjena je bila dobre kvalitete, onako, na oko. Cetkica ostavlja dojam mnogo vece cetkice.

Cetkica je odbacila dvije dlake, a kad se posusila se primjetno rascvjetala.

Dojmove s prvog brijanja ovom cetkicom napisem za koji dan/tjedan, dok se malo uhodam.

Zamisljena je kao "travel" cetkica u kombinaciji s Arko stickom za "face lathering".

Usporedba nove cetkice i nakon prve izrade pjene:

Nova:

Image

Poslije prve pjene:

Image
korijen
Student brijanja

Re: Omega 11047 "mighty midget"

Post by korijen » 21 Sep 2011, 15:42

Dobro ti izgleda četkica. Ne volim četkice s prevelikim drškama. Ova definitivno nema preveliku dršku.

Što se mirisa tiče, izdrži, proči će 8)
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 23 Sep 2011, 11:55

Razmišljao sam o kupnji umjesto Wee Scott-a. Ali sam odustao kako već imam onu putnu četkicu (koja ima mini dršku ako se ne zašarafi).
Vidio sam i ovu verziju ovo ljeto u Veneciju. Zgodna četkica. Samo je ta koju sam ja vidio bila jazavac a ne mix.
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Sep 2011, 12:52

Koliko vidim dimenzije ove četkice su gotovo identične modelu 50068 s jedinom razlikom što je ovo mix jazavac-svinja, a 50068 je čisto svinjska četkica.
U tom slučaju mislim da je ova četkica u potpunosti neupotrebljiva isto kao i model 50068 pa ćak i kao putni model, a pogotovo ako putovanje traje par dana.

1. izuzetno sitna drška, iako nemam preveliku šaku,nisam uspio pronaći način za držanje modela 50068 osim samim vrhovima prstiju što cijelu priču čini izuzetno nestabilnom.....
2. premaleni "knot"....ne vidim načina kako ga napuniti da bi četkica odradila puna dva prolaza
3. predugačak "loft" što je čini izuzetno "flopastom"

O mix četkicama svinja-jazavac ovom prilikom neću govoriti.
klecoviks
BIC

Post by klecoviks » 23 Sep 2011, 14:27

@King:

Ne znam, nisam se jos "brijao" s njom, napisem dojmove kad to napravim.

Sto se drzanja tice, istina, mora ju se drzati vrscima prstiju, ali prilikom izrade pjene u salici nisam imao s time problema.
Jedini problem mi je pritom predstavljala cinjenica da je salica dublja od visine cetkice, pa su mi prsti tu i tamo lupili u rub salice.

No, tu cetkicu i nisam zamislio za "bowl lathering", tako da to nije problem. Buduci da je mala i lagana, nije ju pretesko drzati prstima.

Ako bude bitno bolja od moje "noname" Omega boar cetkice, sto ocekujem, vrijeme izrade pjene na licu bi trebali biti znatno krace, pa samim time i ne prevelik napor.

Ako uspijem njome napraviti finu pjenu na licu + ostane na njoj za jos jedan "premaz", sto opet ocekujem, ja zadovoljan. I tako se ne brijem u vise od 2 prolaza.

U salici je napravila pjene kao i bitno veca boar cetkica, a tu negdje kao i FS badger, mozda mrvicu manje.

Javim se s iskustvima kad ih budem imao ... :)
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Sep 2011, 14:50

Gle, kao što sam rekao, gore je izneseno samo moje mišljenje, objektivno i bez pretjerivanja. Ja sam prije nekih mjesec i pol naručio Omegu 50068 čisto iz razloga jer mi se sviđao oblik drške s kojeg sam htio "skinuti" mjere kako bih napravio sličan oblik za svoje "custom" četkice, a nekih 5-6 funti koliko je četkica koštala nije bio značajniji iznos da bi se previše mislio.
No, kad je četkica stigla :o ......dao sam joj priliku i u vidu izrade pjene kako ne bi "nevina" otišla u smeće.....a nakon toga :oops: , jer sam unatoč navedenim dimenzijama na stranicama prodavatelja ispao magarac.
No, ukoliko si ti postavio neka mjerila i ako četkica ta postavljena mjerila zadovoljava, znači da imaš "best buy". Nažalost, u mom slučaju četkica nije dobila prolaznu ocjenu pa ćak kad u obzir uzmem cijenu od 4,5 GBP.
Btw. 50068 (svinjska) je pri prvoj izradi pjene izgubila više od 10 dlaka.....no ti imaš mix pa to vjerovatno neće biti slučaj...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Sep 2011, 16:07

klecoviks wrote:U salici je napravila pjene kao i bitno veca boar cetkica, a tu negdje kao i FS badger, mozda mrvicu manje.
Ja ovu četkicu nisam niti vidio, a kamoli sa njom nešto radio - osobno mi je jako zgodna ovako majušna i nadasve mi je krajnje simpatična, no sa ovom se tvrdnjom teško mogu složiti.
O kojem se FS modelu radi koji producira jedva nešto manje pjene od ove četkice?
Onaj moj FS radi pjene za izvoz pa zato samo pitam...
klecoviks
BIC

Post by klecoviks » 23 Sep 2011, 16:28

Adept wrote: O kojem se FS modelu radi koji producira jedva nešto manje pjene od ove četkice?
FS Finest Badger Hair Warwick Buttersotch je napravila nesto VISE od Omege 11047.

Koliko vise, tesko mi je procijeniti jer je FS "popila" skoro svu pjenu, dok je kod Omege dosta ostalo u salici. U svakom slucaju za 3+ prolaza.

Ni jedna ni druga cetkica nisu jos razradjene; FS 3 latheringa, Omega 1.

Zapravo me ponasanje Omege u salici ne interesira puno, uzeo sam ju za "face lathering".

Kad to isprobam (i malo se uhodam), javim rezultate.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 23 Sep 2011, 19:31

Ni ja se nebih složio da FS badger radi sličnu količinu pjene kao svinjska četka.
Prema mojem iskustvu količina kreme s kojom svinjska četka napravi jedan pass s Fs badgerom se napravi količina pjene za najmanje tri passa
klecoviks
BIC

Post by klecoviks » 23 Sep 2011, 19:59

Ali ovo je pol svinja, a pol jazavac ... :wink:
King
Naučnik brijač

Post by King » 23 Sep 2011, 20:11

Beco wrote:Ni ja se nebih složio da FS badger radi sličnu količinu pjene kao svinjska četka.
Prema mojem iskustvu količina kreme s kojom svinjska četka napravi jedan pass s Fs badgerom se napravi količina pjene za najmanje tri passa
Ne da se ne bih složio...već je gornja izjava u potpunost "non sense" ako se generalizira na takav način.
Vjerujem da FS radi dovoljnu količinu pjene, a 100% sam siguran da "mighty midget" isto kao i 50068 radi puno manju količinu pjene u odnosu na FS, te sam isto tako 100% siguran da jedan SOC ili 1305 (kad se razrade kako treba) rade puno veću količinu pjene nego li FS.
Btw. kvaliteta pjene ne ovisi o njenoj enormnoj količini pa mislim da je rasprava na temu koja četkica radi više pjene bespredmetna.
Većini korisnika je svaka četkica koja u sebi može zadržati količinu pjene za dva nanošenja sasvim u redu.
"Mighty midget" isto kao i 50068 su četkice namijenjena za "brzinsko" brijanje s maximalno jednim nanošenjem pjene pa su za takvu funkciju idealne, no za nešto ozbiljnije brijanje te dvije četkice u svakom slučaju nisu dobre.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 23 Sep 2011, 21:07

Pošto sam ja koristio Semogue 1305 a koristim i FS finest badger smatram da je ovo što si ti rekao "nonsense" jer se lakoća spravljanja pjene s Fs finestom i njena kvaliteta ne može mjeriti ni s jednom svinjskom četkom a pogotovo s 1305.
Owners club nisam probao pa je ona možda bolja u to ne ulazim.
klecoviks
BIC

Post by klecoviks » 29 Sep 2011, 17:41

Prvo brijanje

Jucer sam prvi put koristio Omegu 11047 (Arko SS, face lathering) pri brijanju.
Setup opisan na SOTD-u.

Brijanje je bilo u 2 prolaza, a cisto testiranja radi, potiskivanjem pjene iz cetkice, uspio sam dobiti i treci "premaz".
Ne u "djed Mraz" stilu od pola cm, ali sva tri premaza su bila vrlo upotrebljiva (2-3mm).

Pjena, a onda i samo brijanje, je bila jako dobra.

Sama izrada pjene je trajala 2-2.5 min, pri cemu sam, cini mi se, napravio nekoliko gresaka (previse sapuna na licu, premalo vode u cetkici).
Uzevsi u obzir da mi je to valjda peti face lathering (prvi s ovom cetkicom), nije ni lose.

Zbog izuzetno male drskice, malo ju je tesko drzati. Osjecao sam odredjenu nelagodu u saci, kao pocetak grca.
Nadam se da cu s boljom tehnikom skratiti vrijeme izrade pjene, pa onda i probleme sa sakom.
Ionako je zamisljena kao "travel" cetkica, dakle za par puta godisnje.

Buduci da niti moja tehnika izrade pjene nije bog-zna-kakva, a vjerojatno ni cetkica jos nije razradjena, planiram sljedecih nekoliko tjedana/mjeseci koristiti samo ovaj setup cetkice i sapuna.

Kad se jos malo izvjestim, opet se javim. :)

Sve u svemu, zadovoljan sam cetkicom.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 29 Sep 2011, 20:28

S Arkom je najlakše napraviti dobru pjenu. Još nisam naišao na sapun koji tako lako napravi vrlo kvalitetnu pjenu u enormnoj količini. Šteta što miris ne prati performanse.
mariv
Britva

Post by mariv » 29 Sep 2011, 20:34

Beco wrote:S Arkom je najlakše napraviti dobru pjenu. Još nisam naišao na sapun koji tako lako napravi vrlo kvalitetnu pjenu u enormnoj količini. Šteta što miris ne prati performanse.
U potpunosti se slažem. :thumbs:
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”