Boar četke

Post Reply
Samson
Početnik

Boar četke

Post by Samson » 21 Nov 2012, 22:25

Dragi forumaši, negdje putem sam se spetljao tražeći dobru četku za brijanje(kod mene je ugl. face leathering),

pa sada neznam u čem je kvaka.

Postavit cu prvo problem, a on glasi. Do sada u trgovinama nisam našao niti jednu četku sa deklaracijom(da fino piše od čega je sačinjena plafon je dosada bio da piše "prirodna") i tu ponajprije mislim na svinjsku(boar) četku, jer za jazavca uredno piše dali jest ili nije jazavčeva(naravno o gradaciji nema ni slova). No dobro, ajde da zaključimo da je to "prirodna dlaka" zapravo sinonim za "svinjska dlaka" pravi problem je što su sve do jedne trimane, dakle nisam vidio nijednu četku a da je prirodnog vrha već su sve potrimane i mene sad kopka jel to tako uvijek ili su to jednostavno četke dobre frizure a loše kvalitete.

Iako se i u "postavljanju problema" gore, nazire par pitanja moje pitanje glasi:

Kako prepoznati kvalitetnu ili bar dobru četku a da pritom znamo samo da je prirodna/boar dlaka dakle bez ikakve deklaracije samo možeš gledati?

Podpitanje: Zašto bi netko trimao četku uopće, kako prepoznati dobru od loše, koja jest i ona koja nije trimana(i dalje smo na boar) jerbo imam jednu kod kuće trimanu kratkog lofta i kolje pravo, čak i kad se natopi dobro u mlakoj vodi oće klat(nije to ono ugodno bockanje na koje ćete možda misliti, predlagati)

p.s. četke sam do sada ugl gledao po DM, Muller, Kozmo i ješ poneka svašta nješta BiH trgovina recimo četkastom robom...(sve do jednog isti gore navedeni problem, a prodavači nemaju pojma o čem ja pričam za njih je to "četka za brijanje" i kapak)
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Boar četke

Post by Slice » 21 Nov 2012, 22:40

Samson wrote:p.s. četke sam do sada ugl gledao po DM, Muller, Kozmo i ješ poneka svašta nješta BiH trgovina recimo četkastom robom...(sve do jednog isti gore navedeni problem, a prodavači nemaju pojma o čem ja pričam za njih je to "četka za brijanje" i kapak)
Mislim da će se i ostali brijači složiti sa mnom--ukoliko općenito zaključim--da su četke koje je moguće pronaći u navedenim trgovinama, jednostavno znatno manje kvalitete, negoli četke renomiranih proizvođača kao što su Muhle, Semogue, Vulfix, Omega, Simpson itd. Za kupnju jedne takve četke je ipak potrebno upustiti se u pretraživanje Web stranica specijaliziranih trgovina ili barem ebaya.
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 21 Nov 2012, 23:13

Slice wrote:
Samson wrote:p.s. četke sam do sada ugl gledao po DM, Muller, Kozmo i ješ poneka svašta nješta BiH trgovina recimo četkastom robom...(sve do jednog isti gore navedeni problem, a prodavači nemaju pojma o čem ja pričam za njih je to "četka za brijanje" i kapak)
Mislim da će se i ostali brijači složiti sa mnom--ukoliko općenito zaključim--da su četke koje je moguće pronaći u navedenim trgovinama, jednostavno znatno manje kvalitete, negoli četke renomiranih proizvođača kao što su Muhle, Semogue, Vulfix, Omega, Simpson itd. Za kupnju jedne takve četke je ipak potrebno upustiti se u pretraživanje Web stranica specijaliziranih trgovina ili barem ebaya.
Na zalost, tako je, bojim se da ti ne gine internet kupovina...
Samson
Početnik

Post by Samson » 21 Nov 2012, 23:16

Slice wrote:

Znači ništa od naših trgovina po gradu, uže i šire okolice (preko grane), već samo web trgovine?
Inače, toga sam bio svjestan i prije nego postavih pitanje jer je ionako bilo usmjereno na "kako prepoznati dobru četku bez deklaracije". Naime nalazio sam dobre četke (kod poznanika) koje su bile jako dobre a jeftine, a kada sam htio takvu sam naći nije mi polazilo za rukom. Mahom su to četke za cipele a ne za brijanje.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Nov 2012, 10:13

Shvaćam te. Želiš kupiti nešto što je dovoljno kvalitetno, a da je opet i cjenovno prihvatljivo--to je posve razumljivo. No, imaj u vidu i da ti kvalitetna četka može trajati i više od 10 godina--mislim da je to neki prosjek koji se uzima za četke, pri čemu ne mislim na one sintetičke koje bi trebale trajati i znatno dulje. S obzirom na navedeno, mislim da ti je dobro uložiti u kvalitetniju, a time i nešto skuplju četku koju ćeš u zadovoljstvu upotrebljavati mnoge godine. Za dobar i kvalitetan odabir, pogledaj preporuke naših članova koji su pisali recenzije o četkama koje su kupili pa i druge forume koji prate temu klasičnog brijanja! Sretno! :)
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 22 Nov 2012, 10:20

Što se tiće ovih naših trgovina,mislim da nema baš sreće sa nekim izborom...Najbolja ti je opcija da izvana naručiš neku četku..E sad zašto? Jednom sam kupio četku u mulleru,neki jazavac,nije bitno,platio sam ju 9-10eur.Ali ta četka je bila dosta loša,jako dugo joj je trebalo da se razradi,i prilikom svakog,ali baš svakog brijanja je ispuštala puno dlaka,naravno gradacija iste nije bila nigdje navedena,plastična drška i tak to.Srednja žalost uglavnom...A sad nedugo mi je stigao Semogue 2000, pa to je preporod,od same izrade,drška je drvena,ma divota jedna (doživljaji su možda maaaalkice subjektivni),a ono najvažnije je da vrhovi dlaka nisu rezani,pa to pikanje jednostavno ne postoji a nakon nekoliko korištenja kad i vrhovi popucaju osjećaj je izuzetno ugodan...Ova četka koštala je nekih 14 eur,pa sad neznam koliko se isplati kupovati nešto kod nas kad se za samo malo love više može dobit vrhunska roba...
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 22 Nov 2012, 11:54

Obrati pažnju na nagradnu igru ;-) gdje je između ostaloga jedna boar četkica.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Nov 2012, 11:38

Shinobi wrote:A sad nedugo mi je stigao Semogue 2000, pa to je preporod,od same izrade,drška je drvena,ma divota jedna (doživljaji su možda maaaalkice subjektivni),a ono najvažnije je da vrhovi dlaka nisu rezani,pa to pikanje jednostavno ne postoji a nakon nekoliko korištenja kad i vrhovi popucaju osjećaj je izuzetno ugodan...Ova četka koštala je nekih 14 eur,pa sad neznam koliko se isplati kupovati nešto kod nas kad se za samo malo love više može dobit vrhunska roba...
:wink: :thumbs:
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 19 Mar 2013, 10:48

Shinobi wrote:Što se tiće ovih naših trgovina,mislim da nema baš sreće sa nekim izborom...Najbolja ti je opcija da izvana naručiš neku četku..E sad zašto? Jednom sam kupio četku u mulleru,neki jazavac,nije bitno,platio sam ju 9-10eur.
Dakle... Najjeftinija četkica u Mulleru za 25kn je zaista odlična, iako ne izgleda impresivno. Da li je od svinje ili nečeg drugog ne znam, imala je životinjski miris pa valjda nije sintetička.
Ono što je iznenađujuće, čak i šokantno jest kako dobru pjenu radi. Renomirana Semogue 830 ju je prestigla tek nakon par tjedana, a i dalje je malo lakše (brže) zamutiti pjenu sa tim jeftinjakom.
Za te novce je četkica čudo.
Čak nije ni puno dlaka izgubila.

Evo kako izgleda, ali to su stare fotke, sada se i lijepo "rascvjetala":

Image

Image

I ta četkica je višestruko bolja od slične Balea koju u DM-u prodaju po 50ak kn.

Za početnika, čak i za iskusnijega mislim da je ova četkica odličan omjer uloženog i dobivenog.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 20 Mar 2013, 16:53

Rocky wrote:
Shinobi wrote:Što se tiće ovih naših trgovina,mislim da nema baš sreće sa nekim izborom...Najbolja ti je opcija da izvana naručiš neku četku..E sad zašto? Jednom sam kupio četku u mulleru,neki jazavac,nije bitno,platio sam ju 9-10eur.
Dakle... Najjeftinija četkica u Mulleru za 25kn je zaista odlična, iako ne izgleda impresivno. Da li je od svinje ili nečeg drugog ne znam, imala je životinjski miris pa valjda nije sintetička.
Ono što je iznenađujuće, čak i šokantno jest kako dobru pjenu radi. Renomirana Semogue 830 ju je prestigla tek nakon par tjedana, a i dalje je malo lakše (brže) zamutiti pjenu sa tim jeftinjakom.
Za te novce je četkica čudo.
Čak nije ni puno dlaka izgubila.

Evo kako izgleda, ali to su stare fotke, sada se i lijepo "rascvjetala":

Image

Image

I ta četkica je višestruko bolja od slične Balea koju u DM-u prodaju po 50ak kn.

Za početnika, čak i za iskusnijega mislim da je ova četkica odličan omjer uloženog i dobivenog.
Imao sam takvu dok je nisam proslijedio kad sam nabavio Semogue 2000, i mogu reć da mi je četkica bila sasvim ok
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 20 Mar 2013, 18:22

Ja ju danas proslijedio starom. Poklonio sam mu ranije i EJ89. I par paketa žileta + par paketa Palmolive kreme.
Pošto se brije svakih 7-10 dana, sad je miran godinama. :mrgreen:
mgros
DE

Post by mgros » 20 Mar 2013, 19:39

A recimo moze se iskoristiti i samo drška, pa se nabavi recimo tgn čvor 15-20$ i eto veselja za 100njak kn
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”