Omega boar professional

napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 14 Mar 2010, 16:14

Imam boar četku sličnih dimenzija i dobra je.
King
Naučnik brijač

Post by King » 25 Mar 2010, 22:43

Evo danas je stigla i Omega 1137 Image naručena sa http://connaughtshaving.com/index.html. Četkica je poslana 19.03. i jako me iznenadio poštar kad ju je danas donio jer sam je očekivao najranije sutra ili početkom slijedećeg tjedna.
Četkica uživo stvarno izgleda prekrasno. Očekivao sam miris svinjske dlake, no i ovaj put sam ostao razočaran jer je taj miris izostao :lol: . Naime četkica nema gotovo nikakav miris.
Na prvi pogled i osjet čini mi se da će biti nešto tvrđa od Semouge svinjske četkice, no isto tako već sada je jedno 30-ak posto dlaka popucalo tako da mislim da će se jako brzo razradit.
Eto za sada toliko. Sad Semouge neko vrijeme odlazi na slobodne dane, a više o Omegi ću napisat za nekih 10-ak dana kad je dobro isprovam.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 25 Mar 2010, 22:50

Boar AD, ha? :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 29 Mar 2010, 21:57

Koliko otprilike treba da bi se Omega boar razradila?
Naime par dana s njom radim pjenu od TOBS sapuna i pjena jednostavno ne valja, hlapi, puca na licu, puna mjehurića...
Sinoć sam da bi isključio mogućnost da možda sapun nije OK napravio pjenu sa Semouge boar četkicom i pjena je ispala odlična, totalna suprotnost od pjene koju radi Omega.
Znači jedini zaključak je da je problem u četkici odnosno u tome da četkica nije razrađena, nakon korištenja je isfeniram kako bi vrhovi brže popucali....ili pak imate neki drugi savjet????
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 29 Mar 2010, 22:43

Negdje 2 tjedna a da bi bila stvarno kako treba, i do mjesec dana.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 30 Mar 2010, 07:46

Suprotno vašem feniranju, ja sam svoju svinju dobro natopio sa regeneratorm za kosu koji ju je jako smekšao, i dao joj jako ugodan miris. Nakon toga su vrhovi svejedno dobro ispucali i formirali vrlo kvalitetnu četku.
U vezi ispadanja dlaka, također joj redovito ispadnu po 1-2 dlake prilikom gotovo svakog brijanja.
durden
DE

Post by durden » 09 Dec 2010, 23:51

ostatak sapuna na omegi poslije tri kvalitetna passa

Image

prije prve upotrebe

Image

nakon dva brijanja,dva namakanja u regeneratoru i nekoliko tortura sušilom za kosu

Image

pogled od gore

Image

usporedba s jazavcem

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Jan 2011, 14:17

Može li netko usporediti Omege sa Semoguom glede kvalitete samih četki - dakle, ne ono - ova je veća, ova je manja, več one stvari vezane za kvalitetu - kvaliteta dlaka, rascvjetalost, tvrdoća/mekoća, osjećaj prilikom brijanja, kvaliteta izrađene pjene...?
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 Jan 2011, 15:02

To ne bih znao, ali mi je fascinantno kako se ov acrvena omega rascvjetala. Ja imam istu i jednako izgledao kao kad sam ju i kupio (osim popucalih vrhoma). Obično boar četke ne cvjetaju u tolikoj mjesri kao i jazavci.
King
Naučnik brijač

Post by King » 07 Jan 2011, 19:14

@ Adept

Što se tiče usporedbe Omega i Semogue četkica mogu ti odgovoriti slijedeće.
Imam Omegu 11137 te Semogue 1305 i Semogue Owners Club. Sve četkice su naravno svinjske. Nažalost toliko hvaljenu Omegu Boar Professional tj. model 48 i 49 nemam, ali mislim da osim same veličine dlake i razlike u dršci te četke nemaju neke značajnije razlike u odnosu na model 11137.
No, krenimo redom:

1. Vrijeme razrade je najkraće bilo kod Semogue 1305 (cca. 10-ak dana), zatim kod Semogue Club (cca. mjesec dana) te na kraju kod Omege (više od mjesec dana, iako mislim da četka još uvijek nije razrađena do kraja. Imam je već dosta dugo. Naravno ne koristi se svakodnevno, no bila je u upotrebi sigurno više od 30-ak puta). Sve četke su nakon upotrebe svaki put osušene fenom za kosu i suše se i dan danas na taj način jer prirodnim putem im treba više od dva dana da bi se u potpunosti osušile.

2. Kvaliteta izrade je tu negdje. Sve tri četkice imaju sitne mane i sitne prednosti u odnosu jedna na drugu, no sve to skupa je toliko zanemarivo da nije vrijedno nekog značajnijeg spomena s obzirom na njihovu cijenu.

3. Dlake....u ovom dijelu postoje značajne razlike. Kad su suhe dlake kod sve tri četkice su izrazito tvrde i na koži daju izrazito grub osjećaj, no nkon namakanja u toploj vodi stvari se drastično mijenjaju. Semogue 1305 u tom slučaju ima najmekše dlake i po osjećaju na koži se izrazito približava četkicama od jazavca (best modelima), Owners Club je nešto grublja, no i dalje izrazito mekana četkica s obzirom da se radi o svinji dok je Omega prava svinjska četkica u punom smislu riječi (izrazito tvrda te na koži pomalo grebe ćak i nakon namakanja u toploj vodi).

4. Izrada pjene je još jedan aspekt u kojem se ove četkice izrazito razlikuju. Sa Semogue 1305 se može dobiti kvalitetna pjena bezobzira radi li se o sapunu ili kremi te nije toliko potrebno paziti na omjer vode i sapuna ili kreme. Četkica je izuzetno kvalitetna i preporučujem je svakom početniku koji nema razvijen osjećaj za omjer vode i sapuna ili kreme.
Owners Club četkica je po pitanju izrade pjene ipak malo zahtjevnija od 1305 četkice i više "voli" sapune nego li kreme te je potrebno pripaziti s količinom vode jer četkica zadržava veliku količinu vode i nakon otresanja i stiskanja pa se zna dogoditi da je pjeba previše vodenasta.
Omega...hm....zbog Omege sam prodao TOBS Sandalwood sapun....s Omegom iz Trumper's Eucris sapuna ne mogu napraviti kvalitetnu pjenu.....Omega mi radi probleme i s TOBS kremama (ponekad), no nisam je se riješio. Omega je četkica s kojom treba imati strpljenja te pravilno dozirati omjer voda-sapun. Po mom iskustvu ova četkica više "voli" kreme nego li sapune no to jesamo Omega 11137, možda se Omega 48 ili 49 ponašaju ssasvim drugačije.
Zaključak na kraju cijele priče bio bi da ukoliko želite jeftinu četkicu od svinje, a po performansama i kvaliteti najsličniju četkicama od jazavca uzmite Semogue 1305, ukoliko pak želite kvalitetnu četkicu od svinje, a koja ipak nije toliko blizu četkicama od jazavca uzmite Semogue Owners Club četkicu, no ukoliko pak tražite istinsku svinju koja će s vremena na vrijeme raditi probleme prilikom izrade pjene, koja će biti dobra za napraviti peeling kože prilikom nanošenja pjene i s kojom ipak trebate imati ponešto iskustva u izradi pjene kupite Omegu.
Ukoliko vam ne paše ništa od navedenog pričekajte cca. 20-ak dana jer će u King Shopu biti ponuđene kvalitetne svinjske četkice po prihvatljivoj cijeni :lol:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Jan 2011, 20:36

THX King.
Nadao sam se kako netko ima Semogue i Omega modele 48 i/ili 49 (poradi veličine četkice - prvenstveno dužine dlake, a odatle i razlika u kvaliteti), no i model 11137 (lijepa stvarca!) ću uzeti kao referencu.
Pošto imam Semogue 2000 koja se ponaša "kao beba" (nikako složit par riječi o njoj iako me performansama oborila sa nogu...) te mi je na putu Semogue Owners Club, ovo mi je bilo ugodno pročitati.
King, ukoliko budeš kvalitetom blizu Semogua, a cijenom u rangu ili nešto malo iznad (obzirom na manji broj četkica koje će se raditi...) sa njihovom poltronom i jednom od najboljih boar četkica u ovom dijelu galaksije - Owners Club - onda si ozbiljan pretendent na moje novce 8)
King
Naučnik brijač

Post by King » 07 Jan 2011, 20:59

@ Adept

Što se tiče kvalitete mojih svinjskih četkica u odnosu na Semogue ne mogu ništa kazati.
O tome će odlučiti korisnici, no reći ću jedno u što sam 100% siguran, a to je da su drške koje su već skoro pa gotove kudikamo kvalitetnije od Semogue drški pa čak i od drške Owners Club modela čija cijena je nekih 25 EUR s poštarinom.
Dlake koje će biti na mojim četkicama su svinjske dlake koje su po performansama puno bliže dlakama jazavca nego li svinje (znači u odnosu na moj gornji post sličnije su dlakama modela 1305 nego li dlakama Omega modela).
Znači tko traži grublju četkicu koja će istovremeno raditi i peeling kože neka ne kupuje moje svinjske četkice jer one mu neće pružiti to zadovoljstvo.
Inače cijena mojih svinjskih četkica je korigirana i četkice od oraha i divlje šljive će koštati 100,00 kn, a četkice od egzotičnih drva 150,00 kn.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Jan 2011, 21:09

@King
Fotke i ostale podatke o četkicama iščekujem sa velikim zanimanjem!
durden
DE

Post by durden » 07 Jan 2011, 21:12

[quote:1170e9a05e="napoleon"]To ne bih znao, ali mi je fascinantno kako se ov acrvena omega rascvjetala. Ja imam istu i jednako izgledao kao kad sam ju i kupio (osim popucalih vrhoma). Obično boar četke ne cvjetaju u tolikoj mjesri kao i jazavci.[/quote]

četkica je dva puta tretirana regeneratorom za kosu,svaki put poslije upotrebe po kingovom uputstvu sušena fenom

grublja četkica koja troši dosta sapuna za razliku od jazavca ili kombinacije jazavca i konja
MaxMagnus
BIC

Re:

Post by MaxMagnus » 03 Feb 2012, 13:39

durden wrote:
grublja četkica koja troši dosta sapuna za razliku od jazavca ili kombinacije jazavca i konja
Imam dvije Omege 49 (jednu već 6-7 mjeseci,a drugu oko mjesec). Koristim ih uz Tabac ili Scottish Fine Soaps sapun za brijanje. Jako mi je drago da je ta četkica jako dobar potrošač sapuna jer nikako da potrošim te sapune! A čak sam uveo i 1 tjedno mazanje cijelog lica,dakle od čela do vrata samo da ih potrošim,pa onda kada to malo odstoji pod tuš. I nikako potrošiti te sapune...

Što se grubosti tiče,imam i HJM četkicu kupljenu u Mülleru. Na njoj piše : made in Germany - reine borste - pure bristle.
Prva mi je to četkica,10ak brijanja,nigdje raspucalog vrha i fakat me grebe.
U usporedbi s njom,Omega 49 je (bar meni,koji nemam druge četkice za usporedbu) zaista nevjerojatno nježna. Taman mi paše! Razmišljam da kupim još 2 pa nek' čekaju u ladici da ove oćelave,jer kakve sam sreće neće više proizvoditi taj model.
Naravno,uvijek ima bolje za kupiti,ne želim proturiječiti kolegama koji uz iskustvo imaju i dosta drugih četkica i ali ja sam super zadovoljan,ponajviše načinom kako odrade piling lica. Samo da potrošim te sapunčine! Pa da kupim nove (iste),hehe,ne mjenjam pobjedničke konje i opirem se RAD-u! A HJM četkica je van upotrebe...tu četkicu toplo preporučam tvrdokošcima,ja je nemrem prinijeti obrazu.
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”