niveta četkica

balansero21
DE

niveta četkica

Post by balansero21 » 12 May 2013, 16:27

Dragi forumaši,

Zanima me Vaše mišljenje o niveta četkici.

Naime ja se s njom služim i mislim da četkica nije loša. Znam da nije u top razredu ali mislim da nije za baciti.

Jednom davno tražio sam nešto dobro i izmijenio nekoliko četkica koje su bile skuplje od nje (iako ne i extra klasa) a nisu bile dobre pa sam se vratio na nju.

Na nekom bosanskom forumu lik je napisao da je smeće a ja se baš ne slažem s tim.

Što kažete?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by balansero21 on 14 May 2013, 19:45, edited 2 times in total.
Slice
mr. sc. brijanja

Re: niveta četkica

Post by Slice » 12 May 2013, 17:11

Nije riječ o etabliranom proizvođaču koji je specijalizirao izradu četki za brijanje. No, u svakom slučaju može poslužiti za učenje i prve pokušaje s klasičnim brijanjem! Navedeno zaključujem prema informaciji o izgledu i tipu četke, nikako na temelju vlastitog iskustva.
balansero21
DE

Post by balansero21 » 12 May 2013, 19:35

Slice wrote:Nije riječ o etabliranom proizvođaču koji je specijalizirao izradu četki za brijanje. No, u svakom slučaju može poslužiti za učenje i prve pokušaje s klasičnim brijanjem! Navedeno zaključujem prema informaciji o izgledu i tipu četke, nikako na temelju vlastitog iskustva.
ha nisam baš mlad i brijao sam se prije sa klasičnim žiletima ali sad obnavljam znanje a puno toga tek učim, zanimljivo ali istinito. u svakom slučaju nisam imao poznate marke četaka pa ću uskoro vjerujem neku i nabaviti, vjerojatno <omegu,
uto
Kamisori

Post by uto » 13 May 2013, 08:50

Iako je ovdje baš ne vole, ali uglavnom zbog ručke... (kvalitetna plastika plave boje i "prizmastog" oblika)

Ja bih ti toplo preporučio od Balea-e imaš u svakom DM-u. Svinjska dlaka (ili sintetika nisam siguran) 35 kuna, a jazavac je 45, ili 49 kuna.

Kao što rekoh, ja sam prezadovoljan. Idući nivo četkice po mom očekivanju bi bio da sama radi pjenu. :D
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
balansero21
DE

Post by balansero21 » 13 May 2013, 13:06

uto wrote:Iako je ovdje baš ne vole, ali uglavnom zbog ručke... (kvalitetna plastika plave boje i "prizmastog" oblika)

Ja bih ti toplo preporučio od Balea-e imaš u svakom DM-u. Svinjska dlaka (ili sintetika nisam siguran) 35 kuna, a jazavac je 45, ili 49 kuna.

Kao što rekoh, ja sam prezadovoljan. Idući nivo četkice po mom očekivanju bi bio da sama radi pjenu. :D
potpuno si u pravu imao sam baleu i vrlo sam zadovoljan bio s njom. Nakon nje sam ipak uzeo nivetu, ha slavonac! ali balea je sasvim ok u potpunosti se slažem.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 27 May 2013, 20:45

Kupio neki dan za 18 kuna, nisam mogao odolijeti da kao lokal patriot barem ne probam osječki proizvod. Drška četke je blago rečeno drek, jeftina kineska iz kauflanda ima bolju, čvor je premal (debel je kao moj palac, a to nije nešto :D ). Sam izgled četke je stvarno loš, ali dlake u njoj...mekano, mekano, mekano na licu se ni ne osjeti, usudio bi se reći da je blizu semogue 2000 (to još moram usporedit pobliže jer nisam bio kod kuće ovih dana). Svinjska dlaka ali ima dosta tankih dlačica sa tankim vrhovima od kojih su se neki već počeli cvjetati nakon 3 brijanja. Ne znam je li to izuzetak (kako pogodiš, pogodiš) ali ako im je kvaliteta dlake takva, da se malo potrude oko izgleda i da ju malo "podebljaju" ne vidim zašto ne bi uspjeli. U svakom slučaju ako naletim na neku sa debljim čvorom , definitivno uzimam , makar da isprobam :)
andrej
Mach III

Post by andrej » 29 May 2013, 15:35

ovaku četku sam koristio od mog starog dok nisam nabavio svog jazavaca. Ima je još od "prošlog sistema".
balansero21
DE

Post by balansero21 » 03 Jun 2013, 19:39

monkeylord wrote:Kupio neki dan za 18 kuna, nisam mogao odolijeti da kao lokal patriot barem ne probam osječki proizvod. Drška četke je blago rečeno drek, jeftina kineska iz kauflanda ima bolju, čvor je premal (debel je kao moj palac, a to nije nešto :D ). Sam izgled četke je stvarno loš, ali dlake u njoj...mekano, mekano, mekano na licu se ni ne osjeti, usudio bi se reći da je blizu semogue 2000 (to još moram usporedit pobliže jer nisam bio kod kuće ovih dana). Svinjska dlaka ali ima dosta tankih dlačica sa tankim vrhovima od kojih su se neki već počeli cvjetati nakon 3 brijanja. Ne znam je li to izuzetak (kako pogodiš, pogodiš) ali ako im je kvaliteta dlake takva, da se malo potrude oko izgleda i da ju malo "podebljaju" ne vidim zašto ne bi uspjeli. U svakom slučaju ako naletim na neku sa debljim čvorom , definitivno uzimam , makar da isprobam :)
odlično si to opisao
balansero21
DE

Post by balansero21 » 03 Jun 2013, 19:40

balansero21 wrote:
monkeylord wrote:Kupio neki dan za 18 kuna, nisam mogao odolijeti da kao lokal patriot barem ne probam osječki proizvod. Drška četke je blago rečeno drek, jeftina kineska iz kauflanda ima bolju, čvor je premal (debel je kao moj palac, a to nije nešto :D ). Sam izgled četke je stvarno loš, ali dlake u njoj...mekano, mekano, mekano na licu se ni ne osjeti, usudio bi se reći da je blizu semogue 2000 (to još moram usporedit pobliže jer nisam bio kod kuće ovih dana). Svinjska dlaka ali ima dosta tankih dlačica sa tankim vrhovima od kojih su se neki već počeli cvjetati nakon 3 brijanja. Ne znam je li to izuzetak (kako pogodiš, pogodiš) ali ako im je kvaliteta dlake takva, da se malo potrude oko izgleda i da ju malo "podebljaju" ne vidim zašto ne bi uspjeli. U svakom slučaju ako naletim na neku sa debljim čvorom , definitivno uzimam , makar da isprobam :)
odlično si to opisao
btv bilo bi dobro da se Saponia i Niveta malo udruže i naprave neke prave stvari
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 03 Jun 2013, 21:38

balansero21 wrote:
balansero21 wrote:
odlično si to opisao
btv bilo bi dobro da se Saponia i Niveta malo udruže i naprave neke prave stvari
Pa bilo bi dobro, kontam da im je jefintije napraviti neki dobar sapun nego brinell (koji mi i nije baš u vrhu)
balansero21
DE

Post by balansero21 » 04 Jun 2013, 11:09

odlično rečeno, neka napravi saponia neki dobar sapun, niveta kao što si rekao počne raditi četke više razine, malo marketinga doduše i ulaganja i možda bi stvar prošla. Ali kod nas kao da nema volje za takvim potezima, A možda ne bi bilo loše pred ulazak u EU, ono novi pa da probamo.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Jun 2013, 16:14

Dajte se uozbiljite! Ovakve sam ja "proizvode" kad sam bio mali dobivao u Kinder jaju. Bolje je uštedjeti i kupiti barem jednu poštenu četku nego se igrati s ovim glupostima :!:
balansero21
DE

Post by balansero21 » 04 Jun 2013, 19:22

Slice wrote:Dajte se uozbiljite! Ovakve sam ja "proizvode" kad sam bio mali dobivao u Kinder jaju. Bolje je uštedjeti i kupiti barem jednu poštenu četku nego se igrati s ovim glupostima :!:
ma slažem se sve ok mi to onako lokalpatriotski
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 04 Jun 2013, 20:18

Slice wrote:Dajte se uozbiljite! Ovakve sam ja "proizvode" kad sam bio mali dobivao u Kinder jaju. Bolje je uštedjeti i kupiti barem jednu poštenu četku nego se igrati s ovim glupostima :!:
Probaj, najlakše popljuvat :D
balansero21
DE

Post by balansero21 » 06 Aug 2013, 17:27

ova naša slavonska niveta je ipak mada jeftinjara vrlo ugodna i mekana i stvara dobru i kvalitetnu pjenu. Međutim imam je par mjeseci a brijem se svaki dan sapunom i doslovno uvijek ali baš uvijek ispadaju dlake. Znam da kod sapuna dlake ispadaju više ali je li ok da ispadaju baš svaki put?
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”