Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post Reply
Kukuzovac
Shaveta

Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post by Kukuzovac » 14 May 2013, 21:33

Ne znam gdje bih stavio ovaj post, nekako mi se čini da bi trebao biti u nekom tutorialu ili vodiču za početnike pa ga premjestite ako postoji takvo mjesto.

U postu je u detalje objašnjena filozofija četkica od svinjske dlake. Tko se želi informirati jako dobar i opširan post koji traži vremena :D

http://www.shavemyface.com/forum/viewtopic.php?t=35880
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post by Slice » 14 May 2013, 21:39

Slažem se! Prošlo je već mnogo vremena od kada sam pročitao tu temu. Moguće je naučiti puno, a zaista je vrlo korisno za početnike koji nisu vegetarijanci! :thumbs:
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 14 May 2013, 21:41

Istina! :D Svakome prema njegovom želucu :)
Shave like you mean it!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 May 2013, 21:53

Ha, ovo vraća sječanja... početnička sjećanja :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 May 2013, 21:55

Baš sam se i ja sjetio... Stvarno sam davno to čitao... Ako sam ja to davno čitao, tko zna što je s majstorima brijačima. Inače vrlo poučna tema iz koje je moguće puno naučiti. U svakom slučaju poželjno štivo za svakog početnika u klasičnom brijanju.
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 01 Mar 2017, 19:09

Brijao sam se maloprije sapunom medjutim pjena mi je bila malo slaba je li moguce da je stara svinjska dlaka cetkica popila previse sapuna!
Život koji provedemo radeći greške je časniji od života koji provedemo ne radeći ništa :shaving:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2017, 19:31

Sumnjam. Tebi treba nova četkica. Stare četkice gube dlaku, dlaka postaje rigidna, ne upija više vodu, puca i drastično joj padaju performanse.
Nadalje, svaka krema i/ili sapun imaju neku svoju "formulu" oko izrade pjene i to treba skužiti (u pitanju su nijanse, ali te nijanse ipk postoje). Prvo i osnovno ti je nabaviti bolju četkicu, a onda će se promijeniti i cijeli proces izrade pjene, a što će ti uvelike povečati užitak cijelog rituala.

P.S. Prebacio sam ti post u za to već postojeću temu. Samo, pliz, obrati pozornost - za veliku većinu stvari već postoji otvorena tema, samo treba malo škicnuti :cheers2
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 01 Mar 2017, 19:36

Adept wrote:Sumnjam. Tebi treba nova četkica. Stare četkice gube dlaku, dlaka postaje rigidna, ne upija više vodu, puca i drastično joj padaju performanse.
Nadalje, svaka krema i/ili sapun imaju neku svoju "formulu" oko izrade pjene i to treba skužiti (u pitanju su nijanse, ali te nijanse ipk postoje). Prvo i osnovno ti je nabaviti bolju četkicu, a onda će se promijeniti i cijeli proces izrade pjene, a što će ti uvelike povečati užitak cijelog rituala.

P.S. Prebacio sam ti post u za to već postojeću temu. Samo, pliz, obrati pozornost - za veliku većinu stvari već postoji otvorena tema, samo treba malo škicnuti :cheers2
:thumbs: aha hvala!
Život koji provedemo radeći greške je časniji od života koji provedemo ne radeći ništa :shaving:
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”