Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post Reply
Kukuzovac
Shaveta

Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post by Kukuzovac » 14 May 2013, 21:33

Ne znam gdje bih stavio ovaj post, nekako mi se čini da bi trebao biti u nekom tutorialu ili vodiču za početnike pa ga premjestite ako postoji takvo mjesto.

U postu je u detalje objašnjena filozofija četkica od svinjske dlake. Tko se želi informirati jako dobar i opširan post koji traži vremena :D

http://www.shavemyface.com/forum/viewtopic.php?t=35880
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Poučan post za početnike o svinjskim četkicama

Post by Slice » 14 May 2013, 21:39

Slažem se! Prošlo je već mnogo vremena od kada sam pročitao tu temu. Moguće je naučiti puno, a zaista je vrlo korisno za početnike koji nisu vegetarijanci! :thumbs:
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 14 May 2013, 21:41

Istina! :D Svakome prema njegovom želucu :)
Shave like you mean it!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 May 2013, 21:53

Ha, ovo vraća sječanja... početnička sjećanja :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 May 2013, 21:55

Baš sam se i ja sjetio... Stvarno sam davno to čitao... Ako sam ja to davno čitao, tko zna što je s majstorima brijačima. Inače vrlo poučna tema iz koje je moguće puno naučiti. U svakom slučaju poželjno štivo za svakog početnika u klasičnom brijanju.
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 01 Mar 2017, 19:09

Brijao sam se maloprije sapunom medjutim pjena mi je bila malo slaba je li moguce da je stara svinjska dlaka cetkica popila previse sapuna!
Stay sharp my friend :shaving:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 01 Mar 2017, 19:31

Sumnjam. Tebi treba nova četkica. Stare četkice gube dlaku, dlaka postaje rigidna, ne upija više vodu, puca i drastično joj padaju performanse.
Nadalje, svaka krema i/ili sapun imaju neku svoju "formulu" oko izrade pjene i to treba skužiti (u pitanju su nijanse, ali te nijanse ipk postoje). Prvo i osnovno ti je nabaviti bolju četkicu, a onda će se promijeniti i cijeli proces izrade pjene, a što će ti uvelike povečati užitak cijelog rituala.

P.S. Prebacio sam ti post u za to već postojeću temu. Samo, pliz, obrati pozornost - za veliku većinu stvari već postoji otvorena tema, samo treba malo škicnuti :cheers2
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 01 Mar 2017, 19:36

Adept wrote:Sumnjam. Tebi treba nova četkica. Stare četkice gube dlaku, dlaka postaje rigidna, ne upija više vodu, puca i drastično joj padaju performanse.
Nadalje, svaka krema i/ili sapun imaju neku svoju "formulu" oko izrade pjene i to treba skužiti (u pitanju su nijanse, ali te nijanse ipk postoje). Prvo i osnovno ti je nabaviti bolju četkicu, a onda će se promijeniti i cijeli proces izrade pjene, a što će ti uvelike povečati užitak cijelog rituala.

P.S. Prebacio sam ti post u za to već postojeću temu. Samo, pliz, obrati pozornost - za veliku većinu stvari već postoji otvorena tema, samo treba malo škicnuti :cheers2
:thumbs: aha hvala!
Stay sharp my friend :shaving:
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”