Semogue 1305 četkica-svinjska

HeWhoKnows
DE

Post by HeWhoKnows » 07 Jun 2010, 23:58

Mene je uzelo 16,45 Eura, ali do Bruxellesa. Ne znam ima li razlike ako je Hrvatska odredište....

To je smiješna cijena za nešto što je u mokrom brijanju must-have. Najbrža kupnja dosad!

Što se tiče 620-tke, ako se svinja pokaže dobra, a sve kritike upućuju na to da bi mogla biti dobra, pogotovo za ovaj moj tvrdoglavi Tabac sapun, onda će i 620-tka od Portugala do moga regala! :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 Jun 2010, 09:08

Mr.Gentleman wrote:Smradovi jedni... Samo me želite unesrećit! Sad i ja želim tu portugalsku četku!

Znači, punih skoro 14 eura četkica... a koliko shippinga uzme Leon?
Shiping do HR je 2,5 eura (jeftinije nego da šalješ iz RI u ZG :lol: ).
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 Jun 2010, 09:40

Mr.Gentleman wrote:Ja kad bi uzimao, uzeo bi Semogue 620 četkicu...
Nekako nemam povjerenja u te drvene... Znaš ono, ako je loše tretirano drvo prije farbanja, od sve silne vode i vlage, farba popusti, popuca i onda veselo... Plastik fantastik! :-D
Jedno pitanjce... Jesu li Semogue bolje od primjerice Omege Professional? U dvojbi sam...
Što se tvojih strahova oko drvenih drški tiče mogu reći da možeš biti siguran sve dok vodiš računa prilikom namakanja četkice da voda ne prelazi preko metalnog prstena koji je na kraju knota.
Kod Semogue 1305 koju imam nisam uspio naći zamjerku na kvalitetu farbe koja je nanesena na dršku.
Što se tiče usporedbe Semogue i Omege mogu kazati kako je Semogue mnogo bolja četkica od Omege (imam Omegu 11137 koja je u istom cjenovnom rangu sa Semogue 1305, a ne može joj biti ni sjena, počevši od kvalitete izrade preko osjećaja mekoće dlaka pa do kvalitete pjene koja se postiže sa Semogue četkicom u odnosu na Omegu 11137). Omegu pro nemam pa ne mogu ništa kazati, ali pretpostavljam da je po kvaliteti ista kao i 11137 ili malo bolja no ne i dovoljno da bi se suprostavila Semogue četkici.
Već sam jednom rekao da kad bi vam neko prekrio oči i dao na korištenje Semogue 1305 i npr. Vulfix 2234 da bi jako teško odredili koja je svinja, a koja jazavac.
HeWhoKnows
DE

Post by HeWhoKnows » 08 Jun 2010, 10:34

Koliko sam skužio, ljudi se bune na dvije stvari kod Semogue četki s drvenom drškom. Jedno je da vruća voda učini da boja na mjestima popuca, a druga je da se komadi glazure odlome ako četkica padne na tvrdu površinu, čak i s minimalne visine.

Ali opet, s druge strane, četkica toliko košta da možeš bez grižnje savjesti naručiti dvije odjednom pa se služiš jednom koja je razrađena, a ova druga je samo standing display model! :P
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 Jun 2010, 10:54

HeWhoKnows wrote:Koliko sam skužio, ljudi se bune na dvije stvari kod Semogue četki s drvenom drškom. Jedno je da vruća voda učini da boja na mjestima popuca, a druga je da se komadi glazure odlome ako četkica padne na tvrdu površinu, čak i s minimalne visine.
Ovo gore sam i ja čitao po stranim forumima, no ja to zovem neopravdane žalbe koje je jednostavno potrebno ignorirati.
Ne želim da ispadne da vršim propagandu za ove četkice, jer nemam za to nikakvog interesa, ali razmislite malo.
Vruća voda će učiniti i da se plastika otopi ukoliko je dovoljno vruća. Vruća voda će napraviti i štetu na dlakama (svinjskim i na dlakama od jazavca).
No, topla voda koja je sasvim dovoljna za namakanje četkice neće učiniti ama baš nikakvu štetu. Što se temperature vode tiče ja nikada ne koristim temperaturu vode veću nego što može podnijeti koža na ruci ili licu pa tako da namam problema s uništavanjem drvenih ili plastičnih drški :lol:
Što se tiče ispadanja četke (pa ćak i s "minimalne" visine) je još jedna neopravdana žalba. Zamislite da vam britva ispadne s "minimalne" visine na pločice u kupaonici. Zar bi tada kazali kako je određena britva nekvalitetno napravljena jer se oštrica uništila? Pa nisu ove stvari predviđene za tu namjenu.
No, možda sam malo pretjerao.
Kako bih izbjegli daljnju raspravu na ovu temu mogu reći da se slažem s činjenicom da su plastične drške nešto zahvalnije u pogledu ispadanja ili podnošenja vruće vode. No, drvene drške imaju svoju draž, a s obzirom da ove četkice nisu pretjerano skupe, ako se sranje i dogodi uvijek si čovjek može bez velike grižnje savjesti priuštiti novu.
Još samo jedna stvar.
Dobro je što drvene drške ne podnose vruću vodu jer u tom slučaju četkicu nećete ni namakati u vručoj vodi i time riskirati da uništite dlake.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 08 Jun 2010, 18:33

HeWhoKnows wrote:...

Ali opet, s druge strane, četkica toliko košta da možeš bez grižnje savjesti naručiti dvije odjednom pa se služiš jednom koja je razrađena, a ova druga je samo standing display model! :P
Kako i sam kažeš- za tu cijenu, ako traje i samo 5 godina (što sigurno i hoće) onda stvarno ne treba brinuti.
HeWhoKnows
DE

Post by HeWhoKnows » 14 Jun 2010, 12:11

Stigla svinja!

Večeras prvo brijanje a onda dojmovi. Inicijalno sam začuđen kako su dlake tvrde (kao kod slikarskog kista...). Valjda će se razmešati u vodi. Miris je OK, ne zaudara na svinju kako mnogi tvrde za druge četke.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 14 Jun 2010, 12:16

Svinja je tvrda dok se ne namoči. I razrađena četka je relativno tvrda (to govorim iz svog iskustva sa boar četkama- možda sam u krivu).
A vrhovi će ti uskoro popucati. Nakon kojih 2 tjedna korištenja.
King
Naučnik brijač

Post by King » 14 Jun 2010, 16:33

HeWhoKnows wrote:Stigla svinja!

Večeras prvo brijanje a onda dojmovi. Inicijalno sam začuđen kako su dlake tvrde (kao kod slikarskog kista...). Valjda će se razmešati u vodi. Miris je OK, ne zaudara na svinju kako mnogi tvrde za druge četke.
Kao što je Napoleon rekao dlake su tvrde dok se ne namoče. Što se tiče razrade ovoj četki treba svega 5-7 korištenja kako bi dlake počele pucati. Ja sam taj proces još dodatno ubrzao na način da sam četku nakon upotrebe sušio sušilom za kosu. Općenito nakon svake upotrebe je osušim sušilom jer svinji treba mnogo duže da bi se osušila za razliku od jazavca.
Ako ti je ovo prvi susret sa svinjskom četkicom preporučujem da pročitaš donji post:
http://www.shavemyface.com/forum/viewto ... 03ac1ce38a
HeWhoKnows
DE

Post by HeWhoKnows » 27 Jun 2010, 12:39

Svinjska četka se malo uhodala, dlake su većinom ispucale, i moram priznati da je to sad već druga priča. Jedino na što treba paziti jest dodavanje vode, jer svinja upije puno više od jazavca i pjena se slomi ako se pretjera i za mililitar. Četka je za sapune idealna, pogotovo za ove tvrđe. Dovoljno je kruta da se ne savija i da grabi sapun, a vrhovi su sada tako mekani da ne osjećaš razliku u odnosu na jazavca silvertipa, ako na lice prisloniš samo vrhove.
Uglavnom, za taj novac nevjerojatno kvalitetno.
mnemic
Mach III

Post by mnemic » 29 Jun 2010, 14:43

Semogue Owners Club Brush

Image

http://vintagescent.com/shaving-brushes ... brush-p-99

ja sam svoj primjerak osigurao prije 5 min :-D
Jere
Kamisori

Post by Jere » 09 Dec 2010, 08:29

Sinoć isprobah četkicu iz naslova.

Dok se četkica namakala prvi put, pustila je nešto boje u crvenom tonu no nakon ispiranja je bilo OK.
Kad je tek stigla, činila mi se dosta kruta i čvrste dlake. Sve je upućivalo na nešto što bode i pruža dijametralno suprotan osjećaj od jazavca. Naravno da tome nije tako. ;)
U glavnom, nakon ispiranja i namakanja četkice, slijedila je prva izrada pjene sa Proraso sapunom.
Ova svinja nije toliko rascvjetana kao jazavac i ima nešto čvršće dlake pa mi je bilo malo teže odrediti koliko je sapuna pokupila ali krenula je prva izrada.
Kako se četka ne rascvjeta potpuno onda je izrada izgledala bitno drugačije od one sa jazavcem. Činilo mi se da je pokupila previše sapuna pa san u nekoliko navrata dodavao još vode što se pokazalo kao recept za neuspjeh.
Pjena je pukla prije nanošenja na lice. :shock:

Ispiranje četke, nova izrada. Uzimam istu količinu sapuna sa par kružnih pokreta i radim pjenu bez dodavanja vode. To se pokazalo kao dobar način i pjena je počela rasti. Sama pjena je potpuno drugačija od onoga što sam do sada dobivao sa starom četkicom. Ova je bila potpuno kremasta.
Činilo mi se da sam našao pravu formulu no nije izdržala drugi prolaz pa sam morao još jednom iz početka.

U glavnom, četka je nevjerojatno ugodna na licu. Dlake su čvršće pa se ne rascvjeta puno ali zato bolje kontroliram nanošenje pjene pa tako sad mogu precizno nasapunat brkove bez da mi pola pjene završi u nosu. :-D
Šalu na stranu, četka je izuzetno ugodna na licu i zbog čvršćih dlaka mi se čini da bolje izmasira lice i pripremi dlake.

Možda nije fer uspoređivat finu svinju sa jazavcem upitne kvalitete i porijekla koje sam do sad koristio ali cijenom su bili tu negdje pa ipak mogu reć da je svinja daleko bolja u mom slučaju. Sad preostaje da jednom kupim finog jazavca pa da vidimo kako to izgleda. :-D
Beco
Kamisori

Post by Beco » 09 Dec 2010, 15:57

Svinjsku četku koristim isključivo sa sapunima i tu se pokazala bolja od jazavca.
Za kreme isključivo jazavac jer sa svinjom nisam u mogućnosti dobiti ni dva pasa
durden
DE

Post by durden » 09 Dec 2010, 16:28

prvo brijenja omega svinjskom četkom je prošlo,onako malo razočaravajuće

al to je nova četka,višak ili manjek vode,neiskustvo i tako

kad se razradi valjda bude bolje
Jere
Kamisori

Post by Jere » 27 Dec 2010, 20:57

Četkica se pomalo razradila i počela je cvjetati. Skroz san zadovoljan kako radi.
Vrlo je ugodna na licu.
Sa Palmolive pastom nisan nikad ima problema, a sa Proraso sapunom san ulovija mot i sad mi daje predivnu i postojanu pjenu. Caka je bila da mi je falilo vode. S tim da sam probao dodavat vodu tokom izrade pjene ali to nije bilo dobro. Konačno rješenje mi je da ulijem malo vode u sam sapun, iako Proraso nije tvrd, i četku ne isušujem pretjerano. Kad krenem kupit sapun, izlijem vodu i sa par krugova napunim četku. Prvih par sekundi pjena djeluje vodenasto, a onda se počne stvarat fina i bogata, kremasta pjena koja bez problema izdrži 3 prolaza.

U glavnom, već sada mi je četka pun pogodak i rado je preporučujem svima.
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”