Semogue 1305 četkica-svinjska

Duca
Mach III

Post by Duca » 27 Dec 2010, 22:49

Jel predlazete ovu cetku potpunom pocetniku (tek se upustam u ove vode, pa razgledam opremu).
Na ostalim forumima sam takodje procitao veoma dobre ocena, a meni se pored toga i izgled svidja.

Interesujeme da li ste placali neku carinu? Nikad nisam narucivao ovako nesto, pa moram da pitam :-D
Discoveries are made by not following instructions.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 28 Dec 2010, 09:24

Moj stav je da četka nije kao brijač ili britva pa nema neke štete ako u početku treba malo više vremena za navikavanje pogotovo ako se radi o svinjama koje nisu skupe tako da je preporučujem svima.
Konkretno, kada sam naručio svoju, uzeo sam jedan primjerak prijatelju kome je to prva četka. U početku se malo borija sa pjenom ali nakon malo treninga kaže da je jako zadovoljan.
Ovo je zaista odlična četka. U početku nikome ne daje sjajne rezultate jer joj je potrebno neko vrijeme dok se razradi tako da s vremenom sve dođe na svoje.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 28 Dec 2010, 11:03

Jere wrote:Moj stav je da četka nije kao brijač ili britva pa nema neke štete ako u početku treba malo više vremena za navikavanje pogotovo ako se radi o svinjama koje nisu skupe tako da je preporučujem svima.
Konkretno, kada sam naručio svoju, uzeo sam jedan primjerak prijatelju kome je to prva četka. U početku se malo borija sa pjenom ali nakon malo treninga kaže da je jako zadovoljan.
Ovo je zaista odlična četka. U početku nikome ne daje sjajne rezultate jer joj je potrebno neko vrijeme dok se razradi tako da s vremenom sve dođe na svoje.

Slažem se. Četka kao takva nije problem, veći je problem naučiti raditi pravilnu pjenu.
terlisimo
DE

Post by terlisimo » 06 Jan 2011, 22:21

Duca wrote:Jel predlazete ovu cetku potpunom pocetniku (tek se upustam u ove vode, pa razgledam opremu).
Da.
Duca wrote: Interesujeme da li ste placali neku carinu? Nikad nisam narucivao ovako nesto, pa moram da pitam :-D
Carinu sam platio samo jednom, na britvu od 230 EUR. Sve ostalo je bilo uglavnom do 100 EUR i nikad platio carinu. Koristio sam standardnu poštu. Nemoj koristiti kurirske službe tipa DHL jer će ti uvijek stisnuti carinu i to na ukupnu cijenu paketa (vrijednost + poštarina).
Duca
Mach III

Post by Duca » 25 Jan 2011, 10:47

Da li se desilo ostalima da im je farba sa delova cetke otpala?
O cetki sam vodio racuna, voda nikad nije presla onaj metalni prsten, a uvek sam i koristio mlaku vodu (ne vrucu).

Posle par upotreba, danas uzmem cetku i jednostavno vidim da su farba i zastitni sloj otpali. Vidim da ce uskoro otpasti jos jedan deo.. Skroz bezveze :roll:
King
Naučnik brijač

Post by King » 25 Jan 2011, 10:53

Meni se takvo što nije dogodilo, no čitao sam po drugim forumima da je bilo sličnih problema s otpadanjem farbe.
Bez obzira što si četkicu pazio tj. što voda nije bila u dodiru s drškom smatram da je takav problem u potpunosti neprihvatljiv i na tvom mjestu bih to slikao i poslao upit na vintagescent.com
Vjerujem da bi trebao dobiti zamjensku četkicu, no čini mi se da više nemaju Semogue 1305 (bar je nije bilo prije par dana kad sam posjetio njihovu stranicu, no možda su je u međuvremenu dobili).
Duca
Mach III

Post by Duca » 25 Jan 2011, 16:20

Poslao sam im mail, videcu sta ce da odgovore..

Ne salje mi se cetka nazad, ovo mi je prva i jedina :-D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 25 Jan 2011, 16:30

Ma ne slati četku nazad...
Red bi bio da ti pošalju zamjensku - uz ispriku - jbg, desi se...
No, red bi bio da dobiješ novu...
King
Naučnik brijač

Post by King » 25 Jan 2011, 16:48

Ne vjerujem da će uopće tražit povrat četke natrag s obzirom na cijenu četke i cijenu poštarine.
Naime, u tom slučaju moraju platiti cijenu slanja četke natrag njima kao i cijenu poštarine da bi ti poslali novu četku (iako bi trebalo točno provjeriti u Terms & Conditions na vintagescent.com).
Čisto logički mislim da im se to ne isplati s obzirom na vrijednost četkice, a vjerujem da ne bi trebalo biti problema oko rješavanja prigovora jer su isti problem već imali.
Prilikom naručivanaj četkice i ja sam bio pomalo zabrinut oko tog problema opadanja boje no srećom dobio sam četkicu koja takav problem nema.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Jan 2011, 17:46

Čudi me to.
Ja imam semogue 1460 i uopće ne pazim na nju-umačem je cijelu u vodu i puštam po 15 minuta u vodi pa se nije desilo ništa.
Očigledno loša izrada i kvaliteta boje.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 25 Jan 2011, 17:49

Također ti predlažem da nadoplatiš 6 eura i tražiš da ti pošalje Semogue 830-to je ista četka s plastičnom drškom s kojom nećeš imati problema
Duca
Mach III

Post by Duca » 27 Jan 2011, 15:53

Prodje i drugi dan, bez odgovora od vintagescent-a.
Bez obzira na njihov odgovor (ako ga ikad i bude), nikad vise necu kupovati od njih. Skroz neprofesionalno u mom slucaju..
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Jan 2011, 17:20

Daj, ako ti sa de, baci fotku da vidimo o čemu se radi... Mislim, znam kako ti ne možemo pomoći, ali čisto da vidimo kakva su oštećenja.
Meni je Bruno osobno, u dvije transakcije, bio OK - roba je došla u roku od 2 tjedna i sve je bilo OK. Mislim da bi ti se trebao javiti - bilo bi fer - zar ne...
Sve u svemu, želim ti sve najbolje!
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jan 2011, 18:25

Slažem se s Adeptom i mislim da zasigurno ima opravdan razlog zbog kojeg nije odgovorio na e-mail jer kao i Adept ni ja prilikom narudžbi nisam imao nikakvih problema.
Koliko se mogu sjetiti dvije od tri naručene četkice su došle iz Portugala u HR za 5 dana.
Možda je tvoju pritužbu uputio proizvođaču i čeka njegov odgovor.
Također, slike oštećenje bi bile zgodne da vidimo o čemu se točno radi.
Duca
Mach III

Post by Duca » 27 Jan 2011, 19:10

Evo i slike.
Strelica na vrhu prikazuje deo gde je otpala farba, a druge dve oznacavaju mesta gde je farba pocela da puca. Povrsina dela na kom je farba pocela da puca je istao kao deo gde je vec otpala, ali se zbog ugla slikanja ne vidi dobro. Imam problema sa foto aparatom, pa sam i ovo jedva uslikao.

Inace sto se tice odgovora, prilikom kupovine sam dobijao odgovore od njega u roku od 45min do 3 sata.

Image
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”