Semogue 1305 četkica-svinjska

King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jan 2011, 21:16

Ovo oštećenje izgleda kao da je četkica ispala i udarila o nešto tvrdo ovim dijelom gdje je boja otpala.
No, možda je greška nastala prilikom bojanja i bila je prisutna pukotina koja se s vremenom i upotrebom otvorila.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Jan 2011, 21:41

Ja, koliko sam isčitao, mislim kako je četkica do našega kolege došla "ispravna" (namjerno sam stavio navodnike - nota bene!), te da je on nakon nekog kratkog vremena primjetio kako je jedan dio farbe jednostavno otpao i kako se jedan dio farbe još sprema otpasti - ako tako mogu reći...
Čak i da je četkica negdje nenamjerno pala i lupila, to nikako nije opravdanje za takvo otpadanje farbe - na što bi onda trebala ličiti za godinu dana (a to je vrijeme kada bi trebala biti u najboljoj formi...) - jedino ako četkica nije negdje baš ono momački udarena, a to je onda druga priča i tu se nema što tražiti od prodavača. No, nekako sumnjam da je u pitanju toliko jak udarac...
Druga je stvar to da je četkica stigla sa tzv. skrivenom manom prouzročenom pogreškom u proizvodnji, a što se nikako nije moglo vidjeti i koja se manifestirala tek nakon neke uporabe (nemam razloga sumnjati kolegi kada kaže da je pazio na svoju četkicu...).
Dakle, ukoliko se radi o skrivenoj mani predmeta, onda je to "substandard" predmet koji se kupcu treba zamijeniti, no ukoliko je došlo do oštećenja četkice dok je ista bila u vlasništvu kupca, a koje je onda uzrokovalo ovakvo ispadanje farbe i dalnje pucanje iste - onda je to druga stvar (ja čisto sumnjam u ovaj drugi scenarij...!).
Sve u svemu - što god da je - bilo bi nadasve fer da mu se Bruno javi te da se dogovore kao ljudi.
Tim više što to nije jedini primjer kod ovog modela četkice, a što znači da je taj model podložan upravo ovakvim oštećenjima i greškama u proizvodnji sa kojima se, nažalost, naš kolega forumaš sreo - a što je onda IZUZETNO BITNO za donošenje konačne odluke.
Po meni, Duci treba OBAVEZNO poslati novu četkicu...
I to uz ispriku...
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jan 2011, 22:10

Adept u potpunosti se slažem s tvojim navodom gore.
Možda je moj prethodni post sugerirao krivnju Duce (oštećenje zbog pada), no ni u kojem slučaju mi namjera nije bila da čovjeku natovarim neopravdanu krivnju za nastalo oštećenje pogotovo iz razloga jer je na konkretni model bilo dosta pritužbi baš zbog tog opadanja boje.
No, vjerujem da će mu se Leon (Bruno) javiti i da će ponuditi rješenje s kojim će Duca biti zadovoljan, a po meni je to također zamjena četke. Sad da li će tražiti povrat ove i nadoknaditi mu poštarinu ili pak ovu oštećenu uopće neće tražiti natrag ne znam.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Jan 2011, 22:32

King wrote:Možda je moj prethodni post sugerirao krivnju Duce (oštećenje zbog pada), no ni u kojem slučaju mi namjera nije bila da čovjeku natovarim neopravdanu krivnju za nastalo oštećenje pogotovo iz razloga jer je na konkretni model bilo dosta pritužbi baš zbog tog opadanja boje.
King, meštre - ma to nitko nije ni pomislio...
Ja sam samo pokušao izanalizirati stvari da čovjeku bude jasnije, a ti si to još i upotpunio sa ovim svojim zadnjim postom.
Ja mislim da mu treba poslati novu i ne tražiti povrat ove - što će mu ;)
Sve 5 - siguran sam da će mu se Bruno obratiti - ja bih osobno bio malo razočaran da mu se ne javi :(
Viva 8)
Duca
Mach III

Post by Duca » 27 Jan 2011, 22:39

Hvala svima na odgovorima.
Odgovorno tvrdim da cetka nije ispala.

Siguran sam da ste vec vidjali slicne slike, ali opet pogledajte i ovo:
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... S&t=117364
Takodje se moze videti ostecenja i pucanje farbe..

Da se razumemo, cetka ne kosta '100 dukata' i nije mi uopste cilj da je moram zameniti. Vise me brine ovo sto je Adept rekao, jer ko zna kako ce izgledati za koji mesec ako ovako nastavi da propada. Takodje prilicno me nervira da to sto se neko bavi web trgovinom, a ne odgovara na email dva dana..

Inace da ne bude da samo pricam negativno, ostatak cetke je za sada dobar, i ono sto je po meni najbitnije - lako pravi penu.
Discoveries are made by not following instructions.
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jan 2011, 22:50

Gle....ja problem neodgovaranja na e-mail rješavam na slijedeći način, a to je da se fino napravim lud i pošaljem još pokoji mail s opravdanjem da je veza bila loša i da nisam siguran da li su primili prethodne mailove :lol: Nakon toga odgovor stiže momentalno.
No, bilo je i par situacija gdje su ljudi s obzirom na broj mailova koje primaju jednostavno napravili previd i nisu uopće skužili poslanu poruku pogotovo ako su imali namjeru naknadno odgovoriti.
Sve u svemu moj prijedlog bi bio da ideš s još jednim mailom možda ćak i sada odmah jer sam se s Brunom znao dopisivati i oko 23 po našem vremenu :lol:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Jan 2011, 23:03

Ma točno to - praviš se mutav...
Kao znaš ti da on sigurno prima jako puno mailova obzirom na posao koji radi, razumiješ da je zatrpan sa svime time i da si siguran da ti je mislio odgovoriti, ali takve se stvari dese pa čovjek jednostavno zaboravi, a i nisi baš ziher da je tvoj mail prošao do njega, pa mu se, eto, ponovo javljaš - truć, bla, srać, kenj... :lol:
Ima da ti odgovori bez frke 8)
Duca
Mach III

Post by Duca » 27 Jan 2011, 23:37

:-D :-D Poslao sam opet mail, pa cemo videti sta se desava..

Edit:
Upravo je odgovorio uz izvinjenje sto nije odgovorio na prvi mail. Kaze da je sliku cetke poslao proizvodjacu i da jos uvek ceka odgovor. Posle toga ce mi javiti sta dalje.
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jan 2011, 23:50

U svakom slučaju ovakva situacija (pucanje boje) nema opravdanja i mislim da se ne bi smjela dogoditi ponajviše zbog toga jer je na konkretni model već bilo prigovora zbog tog problema.
Srećom, performanse četkice su i više nego odlične pa to koliko-toliko "izvlači" proizvođača no to ne bi smio nikako biti argument za po meni blago rečeno loš QC ovog modela četkice.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Jan 2011, 11:25

E, ako te ne traži tu četku natrag - a ti je zaštiti nečim (ovaj dio gdje je otišla boja) i koristi i dalje - boli te briga.
Vidiš da se čovjek javio ;)
King
Naučnik brijač

Post by King » 28 Jan 2011, 12:39

Vjerujem da ovu četkicu neće tražiti natrag, jer je vjerovatno cijena poštarine iz Srbije do Portugala veća od cijene same četkice.
U tom slučaju da sam na tvom mjestu ja bih fino izbrusio boju s ove četkice te drvo ispolirao u visoki sjaj i zaštitio s voskom (najbolje Karnauba, ali kako to vjerovatno nećeš naći u Srbiji prihvatljivo rješenje je i pčelinji vosak koji se može kupiti u trgovinama boja i lakova) te bi tako imao dvije iste četkice s različitim drškama.
Ukoliko ti je ovo prekomplicirano uvijek se može prebojati u neku boju koju smatraš prihvatljivom (mislim i da bi crno bijela kombinacija također bila prihvatljiva, podsjeća me na opremu u straim brijačnicama).
Duca
Mach III

Post by Duca » 28 Jan 2011, 22:58

Probacu da zastitim cetku nekako.
Mozda uzmem neki lak i samo sa njim da predjem preko drske, bez brusenja ako moze. Ovo ostalo mi je komplikovano i radije bih uzeo novu cetku, a ovu koristio dokle moze.
BoredBoard
BIC

Re: Semogue 1305 četkica-svinjska

Post by BoredBoard » 12 Jun 2012, 23:05

Zakljucio da je pravo vrijeme da ponovo isprem zaostali sapun iz cetke s mjesavinom octa i vode.
Bit ce da je ovaj put taman malo razina tekucine presla i na drvo i napukla boja :(

Zasad je samo premazano lakom (za nokte :mrgreen: ), ali razmisljam i o Kingovoj soluciji - skidanje boje i premazivanje nekim voskom (najvjerojatnije mjesavinom pcelinjeg voska i parafinskog ulja jer to vec imam zamjesano).

Moguce je isto i da sam malo pretjero s octom - djeluje kao da losije pravi pjenu :(
BoredBoard
BIC

Post by BoredBoard » 14 Jun 2012, 15:35

Ispravak netocnog navoda.
I dalje dobro pravi pjenu, nisam je bio dobro isprao :cekic:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Apr 2014, 10:08

Da ne otvaram zasebni topic iskoristit ću ovaj za nekoliko pitanja oko Semogue 830.

Kao što već znate Semogue 830 krasi isti čvor kao i 1305, samo što je drška akrilna. Koliko je vama, korisnicima 1305 trebalo da je razradite? Mene još uvijek grebe na neki čudan način i kao da mi napravi prejaku eksfolijaciju. Osim nje imam i Semogue 2000 i moram priznati da mi je od prvog dana ugodnija nego 830, a sad kad je razrađena je uistinu fantastična. Vjerujem da se radi o čvoru i toplo se nadam da će 830 biti mekša i ugodnija kad se razradi, ali ovim putem vas molim da mi napišete svoje dojmove i usporedbe, te pokoji savjet...

Semogue 2000 je broj jedan i jedina mana, koja možda to i nije, je dimenzija čvora koji je ogroman. Upravo iz tog razloga sam i nabavio 830. Idealna četkica bi mi bila 830 sa bristlama iz čvora 2000. Da li ću morati u novu akviziciju ili mogu očekivati ovakve rezultate sa 830, kad je konačno slomim?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”