Semogue 2000 - zašto je volim...

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Semogue 2000 - zašto je volim...

Post by Adept » 08 Jan 2011, 13:52

Četku imam duže od mjesec dana i u potpunosti je razrađena.
Koliko god, kada je suha, "na ruku" izgleda tvrdo i oštro, toliko je mekana, podatna i ugodna kada je se prije brijanja potopi u toplu vodu – vrlo lijepo masira kožu prilikom brijanja i radi vrlo nježan peeling kože.
Neznam koliko je brijanja odradila – to ne brojim, ali znam da itekako iščekujem svako brijanje sa njom. To je četkica koja definitivno preferira sapune i ubjedljivo se najbolje pokazala u kombinaciji sa Palmira Albus sapunom od kojeg napravi cijelo čudo pjene. Najviše moram paziti kada koristim Thiers Issard Premium Neutral sapun – on je najnetolerantniji na količinu vode.
Tu i tamo izgubi po jednu dlaku. Meni je to vrlo draga četkica i pokazala se nadasve kvalitetnom i pouzdanom.
Topla preporuka.
P.S. Merkur 34C pored nje je samo za usporedbu veličine...

Image

Image

Image

Image

Image
Beco
Kamisori

Post by Beco » 09 Jan 2011, 06:43

Koja mrcina!
Pitam se da li bi mi uopće stala u ormarić?
EASY
Mach III

Post by EASY » 09 Jan 2011, 14:55

Cool četka Adept! Znači čista svinja? Koliko si je platio ako se smije znat?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Jan 2011, 15:24

@Beco
Ma to je mačkica od četke - stane ona svugdje ;)

@EASY
Čista svinjetina :)
Nabavio sam je tu (cijena je na sajtu):
http://vintagescent.com/shaving-brushes ... brush-p-24
Beco
Kamisori

Post by Beco » 09 Jan 2011, 16:19

Ta četka će mi biti sljedeća kupnja, naime dvoumim se između 2000 i 830.
Čini mi se bolja kupnja ova 2000, u krajnjem slučaju je mogu i kao suncobran koristiti kako je velika.
Imaš li problema s njom da pljuska pjenu naokolo kad radiš face lathering, npr. želiš namazati bradu a pjena završi iza uha.
Radiš li uopće face lathering s njom?
Pošto ja nikad ne radim pjenu u posudi možda je malo prevelika za izradu pjene na licu pa bi bolji izbor bila 830-ča pensaš?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Jan 2011, 16:32

Guarda qui čovik moj, ja ti sa njon delan pjenu na licu bez beda (pjenu počinjen u šaci, a finivan na licu) i ne šprica ne anke malo.
Ona, kada se namoći i pripremi za brijanje, naravno nije takva - kao što sam i napisao - izvrsna je za sapune, na licu je izuzetno ugodna, ali daleko od toga da nema jedan svoj backbone (diskretni peeling lica sa ovom četkicom je čisti užitak 8) ).
Meni je to zakon četkica od prasca :-D
terlisimo
DE

Post by terlisimo » 09 Jan 2011, 19:12

Slažem se, četka je odlična! Toplo preporučam. Samo... kako si ju uspio tako rasturiti u mjesec dana? :) Ja nisam nimalo nježan prema četkama no moja je i dalje relativno neraščupana.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Jan 2011, 20:00

:-D
Nebih je nazvao rasturenom, već lijepo razrađenom 8)
Iako je ne štedim (face lathering, kružni pokreti, namakanje u toploj vodi i sve to...), pazim na nju - vrlo rijetko je isfeniram, ali je nakon svakog brijanja rukom "razbarušim" i pazim da mi se dobro osuši. Uvijek i stalno je držim na stalku sa dlakama prema dolje. Tu i tamo je malo oprezno počešljam širokim muškim češljem - kada vidim da su mi se dlake zaplele (brdo rascvjetalih dlaka).
Sve u svemu, pazim jako dobro da se kvalitetno isuši između dvije uporabe... I to je apsolutno sve što radim sa njom...
Nekako se držim politike da je oprema tu da služi meni, a ne ja njoj - iako ju se trudim kvalitetno održavati i stvarno pazim na nju pošto mi je vrlo draga.
Jednoga dana kada se četka potroši (a do toga ću se, nadam se, načekati) - sasvim sigurno ću, ukoliko to još uvijek bude moguće, nabaviti još jedan taj model.
Shinobi
DE

Re: Semogue 2000 - zašto je volim...

Post by Shinobi » 28 Oct 2012, 16:40

A kakva je po pitanju ispadanja dlaka? nadam se da je bolja od ovih jeftinih koje se mogu kupiti kod nas..
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Oct 2012, 18:17

Shinobi wrote:A kakva je po pitanju ispadanja dlaka? nadam se da je bolja od ovih jeftinih koje se mogu kupiti kod nas..
Nema ispadanja dlaka, barem ne na ovoj koju ja posjedujem (osim koje dlake u prvih nekoliko brijanja, a što je sasvim normalno).
Da li je bolja od ovih jeftinih koje se mogu kupiti kod nas? Ovako - da mi se nešto desi sa njom - odmah bih kupio novu, bez SEKUNDE razmišljanja, kada ova odsluži svoje - odmah kupujem novu, bez SEKUNDE razmišljanja!!!
Od Semogua imam još Owners Club Ash Wood (bristle) i 1305 (također bristle). Svaka je izvrsna na svoju ruku, ali je 2000 nešto posebno - meni barem. Jako je volim i ne bih je nikako mijenjao niti za jednog jazavca - razrađena je i ugodna - njena količina dlake, backbone i rascvjetali vrhovi čine je jednostavno nezamjenjivom u radu sa sapunima.
PREPORUKA!
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 28 Oct 2012, 19:53

Uglavnom SVE što sam pročitao,općenito o semogue četkama je bilo pozitivno, i svi su imali riječi hvale...Tako sam se dugo lomio između modela koji bi odabrao,a ovaj post mi je samo pomogao u tome,ali sve te silne pohvale nisu doprinjele mojoj neodlučnosti oko odabira "životinjice"...Drago mi je da te tako dobro služi, i da si zadovoljan s njom,nadam se da će i mene tako služiti i zadovoljiti moje potrebe što se četke tiče barem za neko vrijeme...Da odlučio sam se za Semogue 2000 :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Oct 2012, 19:59

Shinobi wrote:Da odlučio sam se za Semogue 2000 :thumbs:
Jako dobro. Jednom kada je "slomiš" i ako budeš minimalno pazio na nju, nagraditi će te izvrsnim brijanjima. Odnos uloženo/dobiveno je kod ove četke jednostavno sjajan. Puno sreće i javi se sa utiscima :thumbs:
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 28 Oct 2012, 20:10

Jako dobro izgleda ova tvoja razrađena...Imam namjeru je čuvati kao i ostatak pribora, pa se nadam da će to biti TA četka...To me zapravo i čudi da nisu skuplje četke koje su dobile takve pohvale,pa se ove jeftinije modele upitne kvalitete niti ne isplati kupovati...Naručena je,pa čekam još samo da stigne..
Shinobi
DE

Post by Shinobi » 14 Nov 2012, 08:16

Konačno je stigla,na prvi pogled,kvaliteta je na nivou.Naravno da sam jedva čekao prvo brijanje,ali nisam mogao odoljeti pa sam probao samo pjenu napraviti,i ispala je vrlo dobra,no ipak sa četke je ispalo 4-5 dlaka...Navečer je palo i prvo brijanje,pristupio sam vrlo oprezno i napravio pjenu koja je ispala jako dobra,a količina je bila enormna tako da je pjene bilo i na četki i ruci a i na umivaoniku,osjećaj prilikom nanošenja mi se jako sviđa(taj famozni backbone i nije baš toliki).No nekako je do drugog,a pogotovo trećeg prolaza pjena u potpunosti isparila,pa pretpostavljam da će ubuduće trebati prilagoditi malo i tehniku i količinu vode...Ono što me je jako iznenadilo je to koliko se ona razbarušila nakon samo jedne upotrebe...Za sad dojmovi su vrlo dobri,a nadam se da će se samo poboljšati...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Nov 2012, 14:45

Shinobi wrote:Konačno je stigla,na prvi pogled,kvaliteta je na nivou.Naravno da sam jedva čekao prvo brijanje,ali nisam mogao odoljeti pa sam probao samo pjenu napraviti,i ispala je vrlo dobra,no ipak sa četke je ispalo 4-5 dlaka...Navečer je palo i prvo brijanje,pristupio sam vrlo oprezno i napravio pjenu koja je ispala jako dobra,a količina je bila enormna tako da je pjene bilo i na četki i ruci a i na umivaoniku,osjećaj prilikom nanošenja mi se jako sviđa(taj famozni backbone i nije baš toliki).No nekako je do drugog,a pogotovo trećeg prolaza pjena u potpunosti isparila,pa pretpostavljam da će ubuduće trebati prilagoditi malo i tehniku i količinu vode...Ono što me je jako iznenadilo je to koliko se ona razbarušila nakon samo jedne upotrebe...Za sad dojmovi su vrlo dobri,a nadam se da će se samo poboljšati...
1 - Normalno je da ti ispadne nekoliko dlaka u prvih desetak brijanja - poslje je to kuriozitet i čudiš se ko picek glisti ako ti nakon godine dana padne jedna dlaka...
2 - Ta je četka upravo i zanimljiva, poradi tog famoznog backbone-a. Imaj na umu da će ti trebati barem petnaestak brijanja da je slomiš, a nakon toga će biti DEFINITIVNO ugodnija i od masu raznoraznih jazavaca. Vjeruj mi - lakše ju je slomiti i ugodnija je na licu od daleko razvikanijeg i skupljeg SOC Ash Wood modela!
3 - Isparila ti je pjena jel je to jako velika četka koja je nova i nerazrađena. Za nju vrijede potpuno ista pravila kao i za sve ostale svinjske četke, samo treba malo strpljenja, vremena i zero poštivanja posebnosti te četkice i ista će te nagraditi, svaki put, sa prvoklasnom pjenom (trošiti će ti više kozmetike, ali - yo, tko pita koliko troši jedno veliko prometalo - to je cijena ugodnosti te četke i točka).
4 - Voli se ona razbarušiti, voli ;-) - ali je prekrasna!!!
5 - Sve u svemu - to je jedna jako dobra četka, vidjeti ćeš :headband:
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”