Semogue 2000 - zašto je volim...

Post Reply
davor_vfr
Student brijanja

Re: Semogue 2000 - zašto je volim...

Post by davor_vfr » 20 Sep 2013, 15:21

Ok. Ako je tako... onda strpljen - spašen.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Sep 2013, 17:50

davor_vfr wrote:Ok. Ako je tako... onda strpljen - spašen.
Kod svinja je jednostavno tako...
S time da je 2000 još beba spram SOC Ash Wood kojem treba i više od 6 mjeseci da se donekle "upristoji", no onda je to jednostavno savršena četka... Sa druge pak strane, 1305 četkica je bila "ukroćena" u vrlo malo vremena - možda petnaestak brijanja i savršeno leži u ruci te je za te novce to jedna od najboljih četkica koje sam imao prilike probati.
Jako mi je drago što imam sve tri jel su toliko različite i svaka je za sebe uistinu posebna.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 20 Sep 2013, 18:04

Slažem se s Adeptom, jer moj jedan prijatelj ima Semogue 1305 i imao sam je priliku koristiti. Meni je 1305 ista kao i 2000 samo manja.

Adept, jel rabiš šta jazavce i o čemu, osim trenutnog raspoloženja ti ovisi izbor četkice?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Sep 2013, 19:25

naftas wrote: Adept, jel rabiš šta jazavce i o čemu, osim trenutnog raspoloženja ti ovisi izbor četkice?
Rabim - imam 2 FS-a u gradaciji finesta - Ritchmond i Chubby modele i prezadovoljan sam sa njima.
Izbor četkice (kao i sveg ostalog) ovisi mi isključivo i samo o trenutnom raspoloženju - ja tu više ne prakticiram veliku filozofiju i isto sam, u svojoj glavi - prvenstveno, totalno demistificirao i ogolio "do kosti".
Isto tako mi je i sa sapunima, kremama, brijačima, lamicama, AS-ovima...
Ako mi se nešto koristi u trenutku kada slažem SOTD konfiguraciju, to ću si i uzeti (može mi se svidjeti boja papirnatog omota od lamica, odsjaj sa nekog od brijača ili osjećaj u ruci neke od četkica... - totalno random i totalno podložno trenutnom stanju duha).
Odavno sam prestao brijanje promatrati sa ozbiljne točke gledišta - meni je to razbibriga, zezancija i gušt - ništa više, ali isto tako i - ništa manje.
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 20 Sep 2013, 19:43

Adept wrote:Odavno sam prestao brijanje promatrati sa ozbiljne točke gledišta - meni je to razbibriga, zezancija i gušt - ništa više, ali isto tako i - ništa manje.
:hail:
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 20 Sep 2013, 19:56

Adept wrote:Odavno sam prestao brijanje promatrati sa ozbiljne točke gledišta - meni je to razbibriga, zezancija i gušt - ništa više, ali isto tako i - ništa manje.
Slažem se s Adeptom da je klasično brijanje "gušt," ali se ne bih složio i s uporabom pojmova "razbibriga" i "zazancija" jer ih smatram neadekvatnim s obzirom na kontekst. Brijanje je i određeni vid vježbanja volje i u svakom slučaju stvara red i disciplinu te obrijano lice ima relevantan sociološki učinak. Osobno se redovito osjećam "čišće" i raste mi samopouzdanje ukoliko razgovaram s ljudima obrijanog lica.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Sep 2013, 20:29

Slice wrote:
Slažem se s Adeptom da je klasično brijanje "gušt," ali se ne bih složio i s uporabom pojmova "razbibriga" i "zazancija" jer ih smatram neadekvatnim s obzirom na kontekst. Brijanje je i određeni vid vježbanja volje i u svakom slučaju stvara red i disciplinu te obrijano lice ima relevantan sociološki učinak. Osobno se redovito osjećam "čišće" i raste mi samopouzdanje ukoliko razgovaram s ljudima obrijanog lica.
"neadekvatnim s obzirom na kontekst"...
Upravo na takvo što sam mislio kada sam iznio ovo gore te kada sam rekao ovo:
"Izbor četkice (kao i sveg ostalog) ovisi mi isključivo i samo o trenutnom raspoloženju - ja tu više ne prakticiram veliku filozofiju i isto sam, u svojoj glavi - prvenstveno, totalno demistificirao i ogolio "do kosti"."
Sve ostalo mi je too much i previše ozbiljno - razbibriga i zezancija su pojmovi koji mi savršeno "lježu" uz koncept brijanja...
Nazirem početak "razmjene mišljenja" po ovoj temi, a od kojeg se odmah i sada ograđujem, neda mi se jednostavno, nemam interesa i nemam volje ovdje raspredati o tome...
Ovo, nadalje, nije tema za takvo što pa ću jednu takvu otvoriti na odgovarajućem mjestu.
A sada, molio bih lijepo, hajdemo ovdje dalje o četkicama...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 20 Sep 2013, 20:31

Mislim da je Adept, samo potkrijepio onu priču sa ulaza u ovaj svijet, da je iznenađujeuće kako jedna tako obična i svjetovna stvar može postati hobi i uživancija. Što se tiče samopouzdanja slažem se sa Sliceom, jer se uredan čovjek u interakciji sa drugima bolje osjeća. Naravo, ako mu je stalo do toga.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 20 Sep 2013, 20:34

Daaaavore, strrrrpi seeee :)

2000 je beštija od četke i radi gomiletinu plene dok istovremeno ždere sapune ko ala.
Jel se kaže ko ala?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Sep 2013, 20:42

korijen wrote: 2000 je beštija od četke i radi gomiletinu plene dok istovremeno ždere sapune ko ala.
Jel se kaže ko ala?
Tako se kaže - izvrsno si je okarakterizirao, a razrađena je mehka ko duša :thumbs:
Jel se kaže "mehka ko duša" :lol:
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Sep 2013, 11:21

Ja sam svoju razradio u roku od par dana, ali sam imao sreću u nesreći da sam bio na bolovanju i da je Wilkinson sword sapun ako ništa dobar za trošenje na razrađivanje četki. Tako da sam svaki dan po nekoliko puta uzeo zdjelu i drljao sa 2000. Što je više rabiš to će se prije slomiti :jazavac:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Sep 2013, 11:50

Ekipa, može savjet... Kako miksate pjenu od kreme sa 2000? Meni sa Whipped Dog crnim jazom ispadne bolja pjena i prije se napravi.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 21 Sep 2013, 13:21

Uz postojanje jeftinih TGN badger čvorova i FS kineskih odličnih i jeftinih badger četki sasvim je nepotrebno korištenje svinjskih četki inferiornih performansi.

Ali tko voli nek pokušava i dalje.
Ja sam nakon dvije Semougue i jedne Omege odustao
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Sep 2013, 13:59

Ajde Adept... Ti si čovjek od krema.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 21 Sep 2013, 15:13

naftas wrote:Ekipa, može savjet... Kako miksate pjenu od kreme sa 2000? Meni sa Whipped Dog crnim jazom ispadne bolja pjena i prije se napravi.
Moraš ju dobro nasaftati u vodi inače sve posauga :D
I računaj da će ti trebati više kreme
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”