Semogue 2000 - zašto je volim...

Slice
mr. sc. brijanja

Re: Semogue 2000 - zašto je volim...

Post by Slice » 21 Sep 2013, 15:17

monkeylord wrote:Moraš ju dobro nasaftati u vodi inače sve posauga :D
I računaj da će ti trebati više kreme
Tu su opće poznate karakteristike takvih četki koje su nepoznanica kod onih sintetičkih. Primjerice, nova generacija sintetičkih četki je odlična i stalno se usavršavaju, a nemaju problema sa "sauganjem" pjene i redovito im je potrebna manja količina proizvoda, a mnogi kažu da im je i dobivena pjena kremastija.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Sep 2013, 16:14

@Slice
Veća količina kreme ili sapuna ne predstavlja problem i to sam već puno puta naveo jer nikako da nešto potrošim osim 10 ml uzoraka.

Što se tiče živinskih proizvoda i tvog stava o njima nisam te upitao koje si živinske četke isprobao i da li su tvoji životni stavovi ono što je presudilo u izboru sintetičke četke ili su stvarno prevladale preformanse.

P.S. Braća Srbovi bi ti na ove repeticije o sintetičkoj četkici rekli:"Bre, ne inzistuj toliko!".
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Sep 2013, 16:29

naftas wrote:@Slice
Što se tiče živinskih proizvoda i tvog stava o njima nisam te upitao koje si živinske četke isprobao i da li su tvoji životni stavovi ono što je presudilo u izboru sintetičke četke ili su stvarno prevladale preformanse.
Nisam probao dovoljno četki da bih mogao napraviti neku temeljitu usporedbu u tom pogledu. Moja pristranost je uočljiva, ali smatram da je i opravdana. Mišljenja sam da nova generacija sintetičkih četki ima neke očite prednosti nad ostalima. Možda jedino zaostaje u pogledu FL-a, ali nove su verzije i u tom pogledu sve bolje i bolje. Zbog toga što postoji pristranost s moje strane, mislim da bi ovdje Ancre mogao dati svoje mišljenje jer za njega znam da ima moj avatar, odnosno Mühleovu sintetičku četku i mnoge druge, pa on može objektivnije prosuditi.
naftas wrote:P.S. Braća Srbovi bi ti na ove repeticije o sintetičkoj četkici rekli:"Bre, ne inzistuj toliko!".
Kao što mnogi veličaju neke druge četke, tako sam i ja sklon prednost dati Mühleovim sintetičkim četkama!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 21 Sep 2013, 16:51

Slice wrote:.... Mišljenja sam da nova generacija sintetičkih četki ima neke očite prednosti nad ostalima. Možda jedino zaostaje u pogledu FL-a, ali nove su verzije i u tom pogledu sve bolje i bolje. Zbog toga što postoji pristranost s moje strane, mislim da bi ovdje Ancre mogao dati svoje mišljenje jer za njega znam da ima moj avatar, odnosno Mühleovu sintetičku četku i mnoge druge, pa on može objektivnije prosuditi....

Jednako kvalitetnu pjenu dobivam sa Mühle sintetikom, Simpson jazavcem ili sa malom svinjskom Omegom. Razlika je u vremenu dobivanja pjene, načinu izrade i donekle u količini proizvoda. Najbrža je sintetika ali nije najugodnija za lice, pogotovo za one koji rade facelather. Neke četkice su pogodnije za sapune a neke za kreme ali razlike nisu drastične.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Sep 2013, 16:59

Onda ću si još nabaviti i sintetičku pa da uz jazu i svinju imam i top pa me više raspoloženje ne brine.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Sep 2013, 10:50

Beco wrote:Uz postojanje jeftinih TGN badger čvorova i FS kineskih odličnih i jeftinih badger četki sasvim je nepotrebno korištenje svinjskih četki inferiornih performansi.
Iako cijenim tvoje mišljenje, baš kao i svačije drugo - mislim kako isto ne stoji.
Osobnost svake četke je neupitna. Četke od jazavca se jednostavno razlikuju u svojim performansama od četki koju su napravljene od svinjske dlake, no generalizirati sve četke od svinjske dlake kao inferiornije u izvođenju svoje zadaće spram jazavca jednostavno, objektivno gledajući, nije baš najtočnije.
Osobne preference su jedna stvar i to spada u de gustibus domenu o kojoj je uzaludno raspravljati, ali tako rezolutno generalno okarakterizirati sve četke od svinjske dlake kao inferiornije (čije je korištenje sasvim nepotrebno - nadalje) je jednostavno, u najmanju ruku, neispravno - IMO.
Ancre wrote: Jednako kvalitetnu pjenu dobivam sa Mühle sintetikom, Simpson jazavcem ili sa malom svinjskom Omegom.
Ma naravno - konačno nešto nepristrasno i pošteno - čisto "ko suza" - ovako to prezentira svaki brijač koji ima tehniku "u ruci" - ostalo su nijanse!
Ancre wrote:Razlika je u vremenu dobivanja pjene, načinu izrade i donekle u količini proizvoda. Najbrža je sintetika ali nije najugodnija za lice, pogotovo za one koji rade facelather. Neke četkice su pogodnije za sapune a neke za kreme ali razlike nisu drastične.
BRAVO - četkice demististificirane "do koske" - po meni svaka filozofija ovdje počinje i prestaje :amen:

Cijeli Ancreov post je, IMO, jedan od rijetkih objektivnih, poštenih i praktičnih postova koje sam pročitao u zadnje vrijeme - kapa dolje, oba palca gore :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Sep 2013, 11:08

Adept wrote:Cijeli Ancreov post je, IMO, jedan od rijetkih objektivnih, poštenih i praktičnih postova koje sam pročitao u zadnje vrijeme - kapa dolje, oba palca gore :thumbs:
Upravo sam zbog toga i naveo da je on prava osoba, za koju znam da u slučaju usporedbi četki, može imati najmanje pristrano mišljenje jer upotrebljava reprezentativan broj, a jedan je i od rijetkih za koje znam da upotrebljava i novu generaciju, štoviše drugu verziju, Mühleove sintetičke četke!
andrej
Mach III

Post by andrej » 12 Oct 2013, 20:40

Gde se moze ovu cetku najjeftinije narucit?
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 12 Oct 2013, 20:55

andrej wrote:Gde se moze ovu cetku najjeftinije narucit?
Mislim da jeftinije od ovoga ne ide, a ima i kod za 10% popusta: foroafeitado

http://vintagescent.com/index.php?main_ ... ucts_id=24
Shave like you mean it!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Oct 2013, 22:27

Kukuzovac wrote:
andrej wrote:Gde se moze ovu cetku najjeftinije narucit?
Mislim da jeftinije od ovoga ne ide, a ima i kod za 10% popusta: foroafeitado

http://vintagescent.com/index.php?main_ ... ucts_id=24
:thumbs:
andrej
Mach III

Post by andrej » 13 Oct 2013, 10:38

Hvala, malo sam procitao forume i zato što uvek ja pravim face lather naručit ču semogue SOC :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Oct 2013, 11:54

andrej wrote:Hvala, malo sam procitao forume i zato što uvek ja pravim face lather naručit ču semogue SOC :thumbs:
Fenomenalna četka - možda najkvalitetnija iz te branše na tržištu danas.
No, ima jedna stvar...
Treba ti podosta mjeseci uporabe da je break-neš - na to budi spreman, govorim ti iz iskustva :wink:
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 13 Oct 2013, 11:58

Adept wrote:
andrej wrote:Hvala, malo sam procitao forume i zato što uvek ja pravim face lather naručit ču semogue SOC :thumbs:
Fenomenalna četka - možda najkvalitetnija iz te branše na tržištu danas.
No, ima jedna stvar...
Treba ti podosta mjeseci uporabe da je break-neš - na to budi spreman, govorim ti iz iskustva :wink:
Istina. Evo ja nakon 4 mjeseca mogu reći da sam tek sad dobio od ove četke maksimum. Ako nemaš strpljenja ne naručuj :D
Shave like you mean it!
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 13 Oct 2013, 13:01

Da li netko ovako razrađuje svinjsku četkicu? Ja imam konjsku i ne znam da li je treba razraditi, no ovo radim za svaki slučaj;
Kad idem pod tuš uzmem četkicu i neku kremu koju želim brzinski potrošiti i napravim pjenu na cijelom tijelu. Tako četkica napravi puno posla, brada i vrat su 2-3% ukupne površine ljudske kože, a ostatak je oko 90%.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 14 Oct 2013, 08:49

Radiano wrote:Da li netko ovako razrađuje svinjsku četkicu? Ja imam konjsku i ne znam da li je treba razraditi, no ovo radim za svaki slučaj;
Kad idem pod tuš uzmem četkicu i neku kremu koju želim brzinski potrošiti i napravim pjenu na cijelom tijelu. Tako četkica napravi puno posla, brada i vrat su 2-3% ukupne površine ljudske kože, a ostatak je oko 90%.

Kako sam čitao tako sam si složio sliku u glavi :lol: :lol: :lol:
Sve u svemu, cool način break-anja četkice za brijanje.
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”