Omega No. 48 Professional

Post Reply
mariv
Britva

Omega No. 48 Professional

Post by mariv » 12 Feb 2011, 00:38

Večeras sam je prvi put probao i mogu reći da sam ugodno iznenađen. Do sada sam jedino koristio Vulfix-ovu VS/3 četku tako da me nije bilo ni teško iznenaditi.
Omega No. 48 Professional je četka koja po mirisu odaje beštiju čiju dlaku koristi (pure boar bristle). Jako je ugodna na licu. Čvor u bazi je 27 mm, dok je loft 65 mm. Drška je velika 63 mm. Po dimenzijama se već može primjetiti da se radi o monstrumu koji primi na sebe puno vode i u konačnici sapuna.
Pjenu sam radio sa Proraso Sapone da Barba con olio di Eucalipto e Mentolo. Kako imam običaj smočiti sapun prije nego što četkom prođem po njemu ono što nisam očekivao da će ova četka u nekoliko krugova po sapunu toliko zapjeniti cijelu stvar.
Sapun je primila iznenađujuće brzo i u svega minutu-dvije miješanja u posudi sam napravio dobru, čvrstu i kvalitetnu pjenu za pet prolaza.
U nanošenju pjene na lice sam uživao. Jednako lako se i kružnim i "piturskim" pokretima pjena nanosi na lice, što s gore navedenim Vulfix-om nisam uspjevao. Samo držanje u ruci i prilikom izrade pjene i prilikom nanošenja na lice je ugodno, pogotovo ako se radi o većoj ruci.
Koliko sam čuo često se koristi u brijačnicama te ju smatraju toliko dobrom da se isti model izrađuje za Proraso i distribuira diljem Italije.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Omega No. 48 Professional

Post by Adept » 12 Feb 2011, 09:30

Je, zgodna je to četka - nadasve :wink:
mariv
Britva

Post by mariv » 12 Feb 2011, 12:53

Image Fotografirano po vađenju iz kutijice (prije prvog brijanja).

Image Fotografirano nakon prvog brijanja.
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 19 Feb 2011, 18:44

Zahvaljujući marivu i ja sam postao ponosni vlasnik ove četkice. Prvo što me je kod nje oduševilo je veličina . Mislim da nema sapuna koji bi bio pretvrd za ovu četkicu. Nisam je još isprobao,no ne sumnjam da će me opet oduševiti.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 19 Feb 2011, 21:46

Je, zgodna je to četka - nadasve :wink:
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 28 Feb 2011, 10:03

Evo nakon par korištenja mogu da potvrdim da je četkica odlična. Pogotovo ako ste malo glavatiji poput mene :lol: . Na slici gore (by mariv) imate sliku nove četkice,a evo od mene slika četkice "u akciji" sa Palmira sapunom,i nakon nekih 4-5 korištenja. Nakon svakog korištenja sušio sam je fenom i zato izgleda ovako fino rascvjetana .

Image
Image
Post Reply

Return to “Četke od svinjske dlake”