Rooney best ili pure

Post Reply
King
Naučnik brijač

Rooney best ili pure

Post by King » 28 Mar 2009, 16:39

Rooney best ili pure....koj četka je bolja za korištenje sapuna....ako uzmemo u obzir neku prosječnu tvrdoću sapuna????
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 28 Mar 2009, 18:07

Ja imam super. I meni je super! Ne znam za ova dva. :?
King
Naučnik brijač

Post by King » 28 Mar 2009, 18:13

Koliko sam vidio u postovima ti imaš Rooney 1/1 super.....ta je negdje oko 75 USD???
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 28 Mar 2009, 18:31

Da :)
King
Naučnik brijač

Post by King » 28 Mar 2009, 18:33

Ok, a koja je razlika između super silvertipa i genuine silvertipa u performansama???
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 28 Mar 2009, 18:43

MM
Mach III

Post by MM » 29 Mar 2009, 03:59

ja sam mislio da sam se mucio s DE izborom, a sto ce tek bit kad odlucim kupit kvalitetnu cetku :shock:
da ne spominjem da su cijene puno vece...
i britvu cu (jednom) lakse kupit, samo odaberes velicinu i izgled, znas da je dovoljno ostra...

inace kolika je razlika u samom brijanju kad se koristi top cetka u usporedbi s nekom jeftinom? logicno da je razlika u koristenju, vise pjene, ugodnije i slicno. ali sto je sa samim brijanjem?

(koliko offtopica ima na ovom forumu, svak pise gdje mu nesto padne na pamet :twisted: )
Robert
BIC

Post by Robert » 29 Mar 2009, 09:47

[quote:7463c709a1="MM"]
i britvu cu (jednom) lakse kupit, samo odaberes velicinu i izgled, znas da je dovoljno ostra...
[/quote]

hA Ha hA Ha hA Ha hA Ha hA... Kad bi to barem bilo tako... :D

[quote:7463c709a1="MM"]
inace kolika je razlika u samom brijanju kad se koristi top cetka u usporedbi s nekom jeftinom? logicno da je razlika u koristenju, vise pjene, ugodnije i slicno. ali sto je sa samim brijanjem?
[/quote]

Nema velike razlike u brijanju, ali postoji velika razlika u pripremi za brijanje... Isprobao sam svakakve četke i oni jeftinjaci su najčešće od veprove dlake (boar), samo su malo obojane sa strane da liče na jazavca (badger) ili su napravljene pola vepar, pola jazavac (skuplja varijanta ti je Vulfix 440)...

One četke koje imaju "grublji" osjećaj ti najčešće naprave jako dobar "peeling", tako da ti kasnije mrtve kožne stanice ne predstavljaju nikakav otpor pri brijanju i prilikom pripreme za brijanje je dosta umivanje toplom vodom i sapunom te nanošenje pjene kružnim pokretima barem 2 minute...

S druge strane, nema takve ugode kakvu može prirediti prava silvertip četka... Koliko tople pjene može upiti i kakvu ugodu pruža prilikom nanošenja te pjene... ALI prije silvertipa treba dobra priprema s vručim ručnikom (hot towel) da bi se uklonile mrtve stanice kože jer u suprotnom dolazi do toga da oštrica mora raditi posao četke, pa skupljajući stanice mrtve kože ne može istovremeno pravilno odrezati i dlaku, pa može doći do osjećaja čupanja pa čak i do neodrezanih dlaka...

Nadam se da sam ti barem djelomično odgovorio na pitanje...
Pozdrav...
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 29 Mar 2009, 12:54

MM wrote:ja sam mislio da sam se mucio s DE izborom, a sto ce tek bit kad odlucim kupit kvalitetnu cetku :shock:
da ne spominjem da su cijene puno vece...

(koliko offtopica ima na ovom forumu, svak pise gdje mu nesto padne na pamet :twisted: )

Ovisi što misliš pod jeftina četka. Ja bih ovako podijelio četke:
1. jeftine četke. Iritiraju mi lice, do 40ak dolara. Tu izuzimam kvalitetne boar četke koje nisu obrezane (ova iz frizer pribora npr. popucali su joj svi vrhovi tako da su joj sada mekani kao silvertip. Ostatak je čvršći, super za sapune- naravno lošije od jazavca)
2. Silvertip i slične četke od 40-70 dolara. Čisto dovoljno, ne treba ti ništa više (osim ako hoćeš gustu četku)
3. 75+ dolara - Iste kao gore, samo gušće i ljepša drška.
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”