Iritacija na jazavca

krugoval
DE

Iritacija na jazavca

Post by krugoval » 13 Aug 2011, 14:54

Poceo sam koristiti cetku od jazavca i mislim da mi ne pase. Najme cetka je jako mekana na dodir ali su vrhovi kad se prislonina lice jako pikavi i neugodni i jako mi iritiraju lice. Bas pocne zariti i peci. Dali je to zbog kvalitete cetkice (100 kn u kozmu) ili jednostavno mi koza ne podnosi jazavca? Imam doma svinju od kojih 20 kn i nikad mi nije iziritirala kozu. Da probam investirat u omega cetkicu svinjsku pa vidjet kako ce mi to pasati? Citao sam na sttanim forumima da neki ljudi jednostavno ne podnose jazavca osim ako nije sa srebrnim vrhovima ( silvertip jel, kupujmo hrvatsko :)) i kazu da svinjska cetkica ako je kvalitetna nakon sto se istrosi i ispucaju vrhovi bude mekana kao njmekaniji jazavac. Hvala na odgovorima i prijedlozima :)
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Iritacija na jazavca

Post by Adept » 13 Aug 2011, 15:09

Ovisno o gradaciji jazavca.
Ja imam FS finesta - i pomalo je "bodljikav", ali pravi jednostavno fenomenalnu i obilnu pjenu sa kremama, a da jedva moram staviti kreme koliko je jedan lešnjak - i to je najveća kvaliteta te četkice - pjeni ko mutava.
Ima 2 Semogua - OC i 2000. Ova 2000 je fenomenalno "slomljena" (vrlo blaga, a ima savršeni back bone) i to je toliko ogodno na licu da ja to ne mogu opisati; ali troši više kreme za istu količinu pjene. Semogue OC Ash Wood je jednostavno vrhunska "sapunska" četkica koju ja niti malo ne štedim - jest da košta i da nije jeftina i da treba podosta vremena da je se "brejkne", ali jednom kada ona "popusti" i ako se sa snjom postupa kako treba - to je vrhunac kvalitete.
Oba Semogua ja sada, kada su razrađeni, nebih prodao za one pare za koliko sam ih kupio - vrijede mi puno, puno više, ali to je Semogue... :wink:
Zato, po meni - lijepo kod Leona u virtualni shop i udri po Semogue.
Čujem od ljudi da je Semogue 1305 također fenomenalna svinjica i to mi je želja, ali, ruku na srce, sa ove dvije svinje i FS-om, ja sam u potpunosti pokrio ama baš sve brijačke zahtjeve - uistinu; to što bih ja rado imao još četkica - to je drugi par rukava, ali ove tri su ama baš za sve - Semogue Owners Cluc Ash Wood za sapune (jako ugodna i podatna), Semogue 2000 je kombinirana i za sapune i za kreme (najugodnija četkica koju imam) te FS finest za kreme (vrhunske performanse, ali je blago "bockasta").
Ja sretan... :wink:
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 15:50

krugoval wrote: Dali je to zbog kvalitete cetkice (100 kn u kozmu)
DA :thumbdown:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Aug 2011, 16:03

Meni je pure badger prilično neugodan za face lathering dok je četkica od svinje mnogo ugodnija, pogotovo kad se razradi. Jazavac mi je bolji za izradu pjene, ali ga više ne upotrebljavam za face lathering jer mi iziritira lice. Kad nanosim pjenu na lice, ne radim kružne pokrete, nego uvijek slikam po licu (painting stokes). Uočio sam da mi je iritacija proizlazila upravo zbog face latheringa s pure badgerom, a ne zbog različite oštrine različitih lamica. Moja preporuka je - ne face latheringu s pure badgerom i ne raditi kružne pokrete po licu. Naravno, navedeni su savjeti za one s vrlo delikatnim licem. :thumbs:
krugoval
DE

Post by krugoval » 13 Aug 2011, 17:01

točno to, ja najčešće napravim malo pjene u šalici i onda sapunam po licu, međutim jazavac mi užasno iziritira kožu imao sam osječaj da mi je netko šmirgl papirom po faci išao, a ona svinjska od 20ak kn ništa, čak mi i ugodno "izmasira" lice.. mislim da ću naručiti pravu svinjsku četku kad tad jer tako i tako mislim koristiti sapune (tabac).. isto što sam primjetio jest da mi recimo wilkinson sapun kada sapunam sa jazavcem po licu jako iziritira kožu, odnosno počinje me jače peči nego sa tabacom...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Aug 2011, 17:41

Bez obzira na sapun ili kremu, najbolje je isključivo raditi pjenu u posudi (konzistentna pjena i mnogo manje iritacije). Za taj je zadatak, meni, bolji jazavac. Za face lathering je potreban kvalitetan jazavac ili vepar. Ma i napredni brijači s već mnogo iskustva baš ne vole FL, iako ga neki preferiraju. No, ukoliko postoji iritacija, potrebno je prekinuti s FL-om. Probaj napraviti kao i ja pa javi rezultate - radi pjenu isključivo u posudi i nanosi je kao kistom na lice, a ne kružnim pokretima.
Meni se nakon nekoliko dana stanje stvari potpuno promjenilo. Inače sam sklon crvenilu, ali nakon FL-a s pure badgerom mi je lice izgledalo opečeno. Javi ako bude pomaka, jer zasigurno mnogima smeta FL jazavcem, a možda i nisu svjesni da je to uzrok.
krugoval
DE

Post by krugoval » 13 Aug 2011, 18:01

hvala budem probao tako, ako ništa žrtvujem 100injak kn za kvalitetnu svinju, možda se usrečim.
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 19:53

Slice wrote:Moja preporuka je - ne face latheringu s pure badgerom i ne raditi kružne pokrete po licu. Naravno, navedeni su savjeti za one s vrlo delikatnim licem. :thumbs:
:?:

Vjerujem da si provao barem 3-4 pure badger četkice različitih proizvođača i da ovaj savjet dolazi iz iskustva.
U protivnombilo bi zgodno ne davati ovakve savjete, bar ne javno na Forumu, jer jedan Simpsons Eagle1 Pure Badger je mekši od bilo koje svinje, a pogotovo od četkica iz Kozma, DM-a i sl....
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 19:57

Slice wrote:Ma i napredni brijači s već mnogo iskustva baš ne vole FL, iako ga neki preferiraju.

:?:

Ja sam mislio da je baš odlika naprednog brijača FL, a ne "drljanje" po posudi, dlanu i sl....izgleda da sam bio u krivu.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Aug 2011, 20:14

King wrote:Ja sam mislio da je baš odlika naprednog brijača FL, a ne "drljanje" po posudi, dlanu i sl....izgleda da sam bio u krivu.
Primjerice, mantic59 u svom videu u kojem pokazuje izradu pjene od MWF-a, izjavljuje kako ne preferira FL. (http://www.youtube.com/watch?v=_MGLi_m9n_s), dok Bruce Everiss preferira tu metodu (http://www.bruceonshaving.com/2010/09/2 ... ce-lather/).
mariv
Britva

Post by mariv » 13 Aug 2011, 20:24

:cekic: :cekic: :cekic:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Aug 2011, 20:58

@Slice - Još jedna od "de gustibus" izjava i tema!
Masa ljudi, uključujući i mene, ne preferira samo izradu - i to kompletnu izradu, nota bene - pjene u nečemu te njeno naknadno isključivo i samo "nježno nanošanje painting pokretima na lice", a kojima se, navodno, štiti i lice i četka.
Osobno mislim da je to bez veze...
Iz nekoliko razloga:
1 - to oduzima "gušt" samom brijanju - samo natrkeljiti gotovu stvar na lice za 10 sekundi i početi sa brijanjem je, po meni, krajnje sterilan i neučinkovit način brijanja - tako možeš uzeti i ono sranje iz kozervi, natrkeljiti to na lice za desetak sekundi, sve to izbrijati i fešta... - neš ti brijanja,
2 - FL ili, dio FL-a u kojem se finišira izrada pjene, predstavlja jedan bitan dio pripreme lica i dlake za kvalitetno brijanje te smanjuje nadražaj kože dozvoljavajući istoj da apsorbira sve one blagotvorne sastojke koji se nalaze u kvaleitetnim preparatima te omogućuje stvaranje onog "zaštitnog jastuka" između kože lica i metala,
3 - FL je jednostavno dobra stvar - ako ništa drugo, a ono poradi ova dva ranije navedena razloga, a o guštu kada ti se na licu pred očima stvara onakva pjena kakvu ti želiš - o tome da i ne pričam... jel samo i isključivo na licu ti možeš osjetiti kada je pjena one kvalitete koja tebi treba (ovisno o osobnim preferencama i o tome sa čime se briješ jel DE i straight nisu ista stvar), a to je ono što čovjeku sa iskustvom pričinjava veliko zadovoljstvo.
I još jedna stvar glede gospodina mantica. Njegov "method shaving" sa svom onom "kemijom" koja je potrebna da bi ti napravio "dobru pjenu" slijedeći te obligatne korake, upravo zahtjeva (ili pak bitno facilitira) izradu iste negdje drugdje (dlan, posuda) te njeno kasnije nanošenje na lice u vidu već gotove pjene, no kontam kako si to već znao prije nego li si stavio ovaj zadnji post (njemu je to izvor zarade, prvo i osnovno, boli njega briga za to da li to nekome odgovara ili ne...) :wink:
I zato se method shaving meni ne sviđa - samo jedan od razloga...
No, ne vjeruj meni - evo ti kvalitetan, cijenjen i citiran izvor pa ti vidi zašto mantic "ne preferira" FL... (iako je, naravno, FL moguć i tom metodom - pa da je rekao kako nije - nebi zaradio ni centa...) :
http://www.shaving101.com/index.php/edu ... wbies.html
Toliko o tome zašto mantic ne preferira FL, kada si već potegnuo tu temu...
Last edited by Adept on 13 Aug 2011, 21:01, edited 2 times in total.
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 20:58

Slice wrote: Primjerice, mantic59 u svom videu u kojem pokazuje izradu pjene od MWF-a, izjavljuje kako ne preferira FL. (http://www.youtube.com/watch?v=_MGLi_m9n_s), dok Bruce Everiss preferira tu metodu (http://www.bruceonshaving.com/2010/09/2 ... ce-lather/).
Reprezentativan uzorak za izvlačenje zaključaka :thumbdown:
svarog
DE

Post by svarog » 13 Aug 2011, 21:17

King wrote:
Slice wrote: Primjerice, mantic59 u svom videu...
Reprezentativan uzorak za izvlačenje zaključaka :thumbdown:
:mrgreen:
nikad mi nije bila jasna tolika popularnost tog lika..
Beco
Kamisori

Post by Beco » 13 Aug 2011, 22:46

Pa face lathering je po meni glavna stvar koja razlikuje klasično brijanje od onog instant.
Kao što je rekao Adept, napravljena pjena u posudi nema nikakvog smisla jer je to vrlo blizu pjeni iz spreja a samim blagim nanošenjem ne postiže se ništa bolji učinak od nanošenja prstima pjene iz limenke.
Iritacija se može pojaviti samo pri nanošenju pjene kod drugog passa-kod pravljenje pjene na licu prije brijanja jako teško može doći do iritacije jer koža uopće nije oštećena brijanjem-osim ako se korisnik brije dan za dan a koža se nije oporavila od brijanja.
Tada je rješenje brijati se svako drugi dan a ne odustati od FL i jazavca
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”