Četke iz Mullera (Erbe)

brnistra
DE

Četke iz Mullera (Erbe)

Post by brnistra » 23 Feb 2012, 13:41

Vidjeh danas u Mulleru 3 modela ove četke, cijenovni rang 350-580 kn.
Nisam siguran za naziv, Erbo, Erbe, Erba....?

Jel netko probao, znate li o kakvim je četkama riječ?

Naziv: Erbe
Last edited by brnistra on 23 Feb 2012, 22:51, edited 1 time in total.
King
Naučnik brijač

Re: Četke iz Mullera (Erbo, Erba...?)

Post by King » 23 Feb 2012, 18:30

brnistra wrote:Vidjeh danas u Mulleru 3 modela ove četke, cijenovni rang 350-580 kn.
Nisam siguran za naziv, Erbo, Erbe, Erba....?

Jel netko probao, znate li o kakvim je četkama riječ?
Gledao sam ih jedno 10-ak minuta i pitao se koji k...c ja svoje "custom" uradke prodajem tako jeftino.
Za te novce bih očekivao da osim što piše da je četkica "opremljena" dlakom jazavca stoji i gradacija istog.
brnistra
DE

Post by brnistra » 23 Feb 2012, 19:44

Apsolutno se slažem. Istina, tko se kuži sve mu je jasno kad je vidi, ali za 355+ kn bilo bi korektno da je navedena gradacija i vrsta.
brnistra
DE

Post by brnistra » 23 Feb 2012, 22:46

http://www.becker-manicure.de/index_uk.html

Ovaj Solingen je svijetsko čudo :D
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 24 Feb 2012, 09:27

Svaki treći četvrti put kad naiđem u Mullera zažnjaram malo te četkice čisto zato jer mi nitko ne brani. Djeluju mi kao nešto što bih volio koristiti s mekanim kremama poput proraso, gillette... ali možda se varam. Iako izgledaju besprijekorno u izvedbi nešto me u izgledu drške i odabiru materijala za dršku svaki put odbije. Pleksi (ili što je već) boje slonovače mi je neki fetiš pa se držim toga.
King wrote:Gledao sam ih jedno 10-ak minuta i pitao se koji k...c ja svoje "custom" uradke prodajem tako jeftino.
Za te novce bih očekivao da osim što piše da je četkica "opremljena" dlakom jazavca stoji i gradacija istog.
Taj dio je i mene uvijek malo čudio. I sam sam jednom kupio uradak jednog hobista koji izrađuje i prodaje četkice i ostao vrlo iznenađen kvalitetom četkice u pozitivnom smislu. CIjena je isto bila drastično manja u odnosu na manufakturu poznatih brandova. Moja teorija je da si i ti isto hobist/entuzijast i da zapravo želiš zaraditi manje, a ne više. Bilo kako bilo, imaš lijep hobi i želim ti da što kasnije prijeđeš na pecanje ili uzgajanje činčila.
A ako ikad prijeđeš s egzotičnog drva na plastiku, onda ćemo i poslovati.
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Feb 2012, 11:17

korijen wrote: A ako ikad prijeđeš s egzotičnog drva na plastiku, onda ćemo i poslovati.
S obzirom da voliš fine stvari imam ja za tebe nešto puno bolje od plastike, ali o tome više na PM :shaving:
brnistra
DE

Post by brnistra » 24 Feb 2012, 12:57

korijen wrote:Svaki treći četvrti put kad naiđem u Mullera zažnjaram malo te četkice čisto zato jer mi nitko ne brani. Djeluju mi kao nešto što bih volio koristiti s mekanim kremama poput proraso, gillette... ali možda se varam. Iako izgledaju besprijekorno u izvedbi nešto me u izgledu drške i odabiru materijala za dršku svaki put odbije. Pleksi (ili što je već) boje slonovače mi je neki fetiš pa se držim toga.
Vidiš, mene ja baš ta drška i privukla (na ovom modelu od 580ak kuna). Masivna, matt čelik, vrhunski mi izgleda. A tek težina.....
n3ugod4n
Mach III

Post by n3ugod4n » 24 Feb 2012, 13:09

King wrote:
korijen wrote: A ako ikad prijeđeš s egzotičnog drva na plastiku, onda ćemo i poslovati.
S obzirom da voliš fine stvari imam ja za tebe nešto puno bolje od plastike, ali o tome više na PM :shaving:

Bilo bi steta da to ne podjelis i sa nama ostalima :shaving3:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Feb 2012, 14:56

n3ugod4n wrote:
King wrote:

Mislim da bi svakako trebao podijeliti.
Iako, čovjek koji preferira plastiku pred drvom ne zaslužuje iznenađenje.
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Feb 2012, 15:02

brnistra wrote: Vidiš, mene ja baš ta drška i privukla (na ovom modelu od 580ak kuna). Masivna, matt čelik, vrhunski mi izgleda. A tek težina.....
Teška drška na četkici nije najsretnije rješenje.
Zašto?
Kad se četkica stavi u posudu kako bi se namočila par minuta prije upotrebe, a stavlja se na način da se samo dlake umoče u vodu tj. razina vode treba biti cca. 0,5-1 cm ispod razine gdje dlake ulaze u dršku, događa se da dlake ne mogu držati težinu drške nakon što omekšaju pod utjecajem vode (pogotovo ako se radi o četkici s večim "loftom" koja nema dovoljan "backbone") te nakon tih par minuta je cijela četkica pod vodom što za samu dršku nije problem, jer je najčešće napravljena od nekakvog materijala koji trpi "masakriranje" pod vodom, ali dugoročno se može pojaviti problem da ljepilo kojim je čvor zalijepljen unutar drške popusti i čvor ispadne vani ili pak nutarnji dio drške istruli se ne može dovoljno kvalitetno osušiti.
Znači, težina drške mora biti izbalansirana tako da dlake nakon što upiju vodu i dalje mogu tu težinu držati kad je četkica postavljena vertikalno, što kod četkica iz Mullera nije slučaj, jer se radi o čvorovima čiji loft je koliko se "odokativno" sjećam negdje oko 55 mm, a tako veliki čvor nema dovoljan "backbone" za izdržati težinu one četkice od 500+ kuna.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 24 Feb 2012, 15:02

brnistra wrote: Vidiš, mene ja baš ta drška i privukla (na ovom modelu od 580ak kuna). Masivna, matt čelik, vrhunski mi izgleda. A tek težina.....
Težina je mana. Znam što govorim. Koristim jednu čektu sa masivnom, mesinganom drškom, a izradio sam ih još nekoliko i sve imaju isti problem. Teško ju je uglaviti u uobičajan stalak, jer se zbog težine drške izvrće, a na onima na kojima sam odradio "utore", narušio sam dizajn. Druga, prilično važna stvar je opasnost od pada pola kile drške na kupaonsku keramiku.... Doduše, imaš pravo, kada ju uzmeš u ruku, zbog njene masivnosti je osjećaj odličan.....
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Feb 2012, 15:06

Praskaton wrote: Iako, čovjek koji preferira plastiku pred drvom ne zaslužuje iznenađenje.
Vjerujem da preferira plastiku pred drvom iz razloga praktičnosti.....možda iz nekih drugih razloga...ne znam i ne ulazim u to...svatko ima svoje.
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Feb 2012, 15:09

n3ugod4n wrote:
King wrote:

Bit će oglašeno kroz neko vrijeme, a za one koji možda nešto pretpostavljaju, da, radi se o materijalu jako sličnom slonovači, ali kao što sam rekao, kad dođe vrijeme za oglašavanje bit će stavljene specifikacije materijala i sve što je o njemu potrebno znati.
Za sada mogu jedino reći da je skup k'o sam vrag :twisted:
brnistra
DE

Post by brnistra » 24 Feb 2012, 16:21

King wrote:
Teška drška na četkici nije najsretnije rješenje.
Zašto?
Kad se četkica stavi u posudu kako bi se namočila par minuta prije upotrebe, a stavlja se na način da se samo dlake umoče u vodu tj. razina vode treba biti cca. 0,5-1 cm ispod razine gdje dlake ulaze u dršku, događa se da dlake ne mogu držati težinu drške nakon što omekšaju pod utjecajem vode (pogotovo ako se radi o četkici s večim "loftom" koja nema dovoljan "backbone") te nakon tih par minuta je cijela četkica pod vodom što za samu dršku nije problem, jer je najčešće napravljena od nekakvog materijala koji trpi "masakriranje" pod vodom, ali dugoročno se može pojaviti problem da ljepilo kojim je čvor zalijepljen unutar drške popusti i čvor ispadne vani ili pak nutarnji dio drške istruli se ne može dovoljno kvalitetno osušiti.
Znači, težina drške mora biti izbalansirana tako da dlake nakon što upiju vodu i dalje mogu tu težinu držati kad je četkica postavljena vertikalno, što kod četkica iz Mullera nije slučaj, jer se radi o čvorovima čiji loft je koliko se "odokativno" sjećam negdje oko 55 mm, a tako veliki čvor nema dovoljan "backbone" za izdržati težinu one četkice od 500+ kuna.
Apsolutno se slažem. Nisam komentirao funkcionalnost i praktičnost četke, ni općenito ocjenjivao istu, samo mi je super feeling držati tako tešku četku.
Takeri
DE

Re: Četke iz Mullera (Erbe)

Post by Takeri » 25 Apr 2012, 12:59

Da ne otvaram topic, zanima me nešto .

Na onoj četki u Mulleru, onoj 73 kn ako se ne varam, Daxer, piše jazavac. akril.

Što to znači? Dal je to pandan onom jazavcu baleinom iz DM-a ? Najjeftiniji :jazavac: for start?
''A real man isn't as soft as a baby's behind.'' Jason Statham :)
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”