simpson limited edition četkice

Post Reply
napoleon
Student brijanja

simpson limited edition četkice

Post by napoleon » 07 Apr 2012, 15:57

Slučajno bacim pogled i vidim odlične modele, tj remake-ove starih modela.
Ako netko hoće malo skuplju četkicu, ovo bi mogla biti opcija.
http://www.simpsonshavingbrushes.com/shop/5/index.htm

Ali se sada bacam na proučavanje dojmova korisnika.
King
Naučnik brijač

Re: simpson limited edition četkice

Post by King » 07 Apr 2012, 19:03

Neće više Simson u moju kuću (btw. imam Simpson Chubby 2 Super po cijeni od 165 GBP + poštarina).

Razlog 1. - s performansama četkice sam izuzetno zadovoljanni no sad nakon nekog vremena i ponešto četkica u kolekciji mislim da ni u kojem pogledu nije vrijedna te cijene, ni u pogledu materijala od kojeg je drška izrađena - bez obzira na eventualno nešto kvalitetniju plastiku u odnosu na druge plastične drške, a ni u pogledu čvora koji po meni nikako nije superioran u odnosu na ostale čvorove koje imam u kolekciji, a koji su 3-4 puta jeftiniji

Razlog 2. - ovo je možda najveći razlog zbog kojeg mi se Simpson zgadio, a to je ona famozna naljepnica koja otpadne s drške već nakon 1. upotrebe (na Chubbyu ne otpada, jer su stavili klasičnu naljepnicu, ali je bila zalijepljena u krivo i to mi je smetalo pa sam je skinuo).
Na Simpson Eagle 1 četkici je bila naljepnica koja ne otpadne u potpunost već djelomično, a onda je slijedećih par upotreba treba skidati kako drška ne bi izgledala kao neki polu-proizvod nekog pijanog Rumunja koji ju je napravio u petak pri kraju smjene
No, vidim da Simpson sad uredno prodaje zamjenske po cijeni od 1 GBP, nije puno, ali nije im na ponos.
U svakom slučaju mislim da za isti ili nešto manji iznos postoje puno bolje četkice - Thater npr.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 Apr 2012, 19:24

Hmmm.... Znači nisi zadovoljan Simpsonom? Nemam niti jednog pa ne mogu sam donijeti sud. Ali ti vjerujem.
Ono što me privuklo ovim limitiranim edicijama su butterscotch drške! :cure sline:
King
Naučnik brijač

Post by King » 07 Apr 2012, 20:16

napoleon wrote:Hmmm.... Znači nisi zadovoljan Simpsonom? Nemam niti jednog pa ne mogu sam donijeti sud. Ali ti vjerujem.
Ono što me privuklo ovim limitiranim edicijama su butterscotch drške! :cure sline:
Ma gle, nije da nisam zadovoljan, nego jednostavno sad nakon nekog vremena i nakon nešto iskustva, a i poneke četkice u kolekciji mislim da su cijene neopravdano visoke.
Gore sam spomenuo Thater četkice....nemam je još, ali sam čitao neke osvrte ljudi koji "nemaju dlake na jeziku" i koji su inače jako kritični i koji su o kvaliteti izrade i performansama napisali 5/5....a cijenom je jedno 20% jeftinija od Chubbya.
S druge pak strane, TGN Finest (Two band) čvor koji koristim za neke od svojih četkica je po meni jedan od najboljih čvorova koje imam...nije nikakva samo-reklama već činjenica.
No dobro, Simpson ima cijenu iz svima poznatih razloga....čvorovi se slažu ručno...pazi se na svaki detalj izrade, osim na prokletu naljepnicu itd...itd...
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 09 Apr 2012, 11:07

Vezano uz zadnji post, ako ti je do debelo preplaćenog proizvoda onda se referiraj na Plisson. Možda sam krivi čvor izabrao, ali finiš i ukupna izvedba su kod tebe bolji. Ono što se plaća je naljepnica u oba slučaja. S druge strane Thater, naročito oni deblji primjerci s fauy ivory drškama, pravi su bombončići za oči i jedan od objekata koje potajno gledam na internetskim slikama. :oops:
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Apr 2012, 11:12

korijen wrote:Vezano uz zadnji post, ako ti je do debelo preplaćenog proizvoda onda se referiraj na Plisson. Možda sam krivi čvor izabrao, ali finiš i ukupna izvedba su kod tebe bolji. Ono što se plaća je naljepnica u oba slučaja. S druge strane Thater, naročito oni deblji primjerci s fauy ivory drškama, pravi su bombončići za oči i jedan od objekata koje potajno gledam na internetskim slikama. :oops:
E vidiš, meni je Plisson uvijek bio "tiha patnja", nakon ovoga ću se vjerovatno malo ohladiti, ali i dalje će mi "tiha patnja" biti onaj model s drškom od prave slonovače, no zbog mira u kući vjerovatno ću ga kupiti jedino ako dobijem na lotu :smoke:
Što se Thater četkica tiče - najveći problem je kupiti je u momentu kad je netko ima - govorim o čvoru 24mm, jer se rasproda čim dođe na zalihu.
technocutter
DE

Post by technocutter » 09 Apr 2012, 13:17

nemogu reci nista o samoj cetkici jer je ne posjedujem...
kingov navod je vise nego dovoljan , bar meni...

uz takvu cijenu nemar oko naljepnice i nije bas prihvatljiv...
a koliko sam primjetio cijene cu im vesele
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Apr 2012, 13:57

Četkica za 220£ je po meni čisto bacanje novca. Svakako se radi o vrlo luksuznom predmetu i cijena nije stvar upotrebne vrijednosti, već isključivo luksuza. Razlika između Dovo britve koja košta 70€ i Double temple koja košta 300€ je u kvaliteti brijanja. S druge strane dobru pjenu je moguće napraviti i sa relativno jeftinom četkicom.
Ukoliko ipak poželim kupiti luksuznu četkicu (ponavljam kako bi prije investirao u bolju britvu), onda bi radije naručio četku od Kinga (kad recimo ne bi znao napraviti četkicu koja je ljepša od Kingove :lol: ) jer je to ipak custom a ne konfekcija. Pogotovo ukoliko ta konfekcija unatoč bezobrazno visokoj cijeni nije savršena.
technocutter
DE

Post by technocutter » 09 Apr 2012, 14:16

potpuno se slazem....
iako tvrdim iz nekih drugih sfera da se svatko moze igrati za svoj novac kako zeli....

ipak 220 eura za nesto sto bi trebalo biti perfektno a nije je previse
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Apr 2012, 12:51

Dobro, ako ćemo iskreno, rijetko koja četkica (možda i nijedna) ne može premašiti (po principu cijena vs. kvaliteta) TGN finest dlaku. Zanemarimo drške. Još ako se čvor ubaci malo dublje da bude gušća i kraćeg lofta...

A ništa, onda ostajem pri svojoj M7 Butterscotch četkici iz 30-ih reknotana sa TGN finestom. :mrgreen:
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Apr 2012, 16:37

napoleon wrote:Dobro, ako ćemo iskreno, rijetko koja četkica (možda i nijedna) ne može premašiti (po principu cijena vs. kvaliteta) TGN finest dlaku. Zanemarimo drške. Još ako se čvor ubaci malo dublje da bude gušća i kraćeg lofta...
Ja svoje stavljam na visinu od 48 mm i mislim da je to sasvim dovoljno kako bi čvor bio tzv. "all around" (sapuni/kreme - "face/bowl").
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”