Vulfix 660

Post Reply
Mr.Gentleman
Shaveta

Vulfix 660

Post by Mr.Gentleman » 26 Jan 2009, 14:31

Progress Shaving Brush (Vulfix) Limited započela je s izradom pred više od 60 godina u Manchesteru. 1954. godine tvrtka se preselila na Isle of Man, baš u vrijeme industrijskog razvoja Otoka.
Image
Današnja proizvodnja temelji se na srednje do visoko kvalitenim četkama za brijanje i ostalim proizvodima za brijanje (Kreme za brijanje). Vulfix četke za brijanje većim su dijelom namijenjene izvozu, a tvrtka je najveći dobavljač četki za brijanje u mnogim trgovinama sa posebnom, muškom kozmetikom u Ujedinjenom Kraljevstvu, kao i diljem svijeta.
Image
Vulfix 660 je četka koja je napravljena u suradnji Vulfixa i američkog dobavljača Leeja Cantorija za njegovu poznatu firmu Lee's Safety Razors.
Image
Vulfix u ponudi ima još mnogo modela, koji se razlikuju po veličini, gradaciji, izgledu drške, knota, od boar (svinjske) do badger (jazavčeve) dlake, širokog raspona cijena tako da svatko može pronaći svojeg favorita.

Dolazi u tri veličine: Small, Medium i Large; te u dvije gradacije: Pure badger i Super badger. Pure badger verzija je posebno razvijena za sapune zbog svojih malo tvrđih dlaka, a Super badger, koji je u biti Silver tip je namijenjen kremama za brijanje.
Image
Drška je krem boje sa logom Lee's Safety Razorsa i oznakom gradacije dlake, te natpisom Made in England.

Zanimljivo je da je nedavno Vulfix kupio Simpsona, još jednu firmu koja se bavi izradom četkica za brijanje, te tako proširio ponudu.
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
marn
mr. sc. brijanja

Re: Vulfix 660

Post by marn » 28 May 2014, 12:23

Imam ovu cetku (small, superbadger) i mogu rec da svaka cast svinjama (Semogue 1305 i 2000) ali za face lathering nema bolje od ove male zvijeri! Vidio sam na ebayu par komada medium i large za cca 30 evra, pa ko voli nek izvoli! Jednostavno preugodna i predobra cetkica za krene i sapune
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 28 May 2014, 13:14

marn wrote:Imam ovu cetku (small, superbadger) i mogu rec da svaka cast svinjama (Semogue 1305 i 2000) ali za face lathering nema bolje od ove male zvijeri! Vidio sam na ebayu par komada medium i large za cca 30 evra, pa ko voli nek izvoli! Jednostavno preugodna i predobra cetkica za krene i sapune
Ma, je li... Mogao bih ti posuditi Semogue 830 sad kad se razradila pa da vidiš šta je lather machine... Svaka čast jazavcima, ali kvalitetne svinje su ih šišaju u performansama.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 28 May 2014, 13:20

Paradoksalno ali svinje mi bas previse pjene za face lathering i velike su. S ovim malisanom imam pjene bas koliko mi treba i taman mi je za manevrirat po licu. 1305 mi je isto ok i jako ugodna na licu, ali ne treba mi toliko pjene, a 2000 mi je definitivno prevelika za facu, ali rastura u scuttelu.. Uglavnom "trebaju" mi sve 3 :mrgreen:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 28 May 2014, 15:12

Volio bi imati ovako nešto....
U vječnom okršaju jazavca i svinje, meni se pokazao kao savršeni izbor manja pure badger četkica. Silver tip mi je previše nježna (iritirajuće nježna), a svinja mi nije nešto...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 28 May 2014, 17:02

marn wrote:Paradoksalno ali svinje mi bas previse pjene za face lathering i velike su. S ovim malisanom imam pjene bas koliko mi treba i taman mi je za manevrirat po licu. 1305 mi je isto ok i jako ugodna na licu, ali ne treba mi toliko pjene, a 2000 mi je definitivno prevelika za facu, ali rastura u scuttelu.. Uglavnom "trebaju" mi sve 3 :mrgreen:
:amen:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
uto
Kamisori

Post by uto » 28 May 2014, 19:57

naftas wrote:
marn wrote:Paradoksalno ali svinje mi bas previse pjene za face lathering i velike su. S ovim malisanom imam pjene bas koliko mi treba i taman mi je za manevrirat po licu. 1305 mi je isto ok i jako ugodna na licu, ali ne treba mi toliko pjene, a 2000 mi je definitivno prevelika za facu, ali rastura u scuttelu.. Uglavnom "trebaju" mi sve 3 :mrgreen:
:amen:
Ludaci! :D :D :D

sa velikim D. :D :D (ne đ, da ne mislite da tipkam na mobu)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 29 May 2014, 09:06

Ne mogu dočekati da dođem kući i pokupim kobilu Vie-Long 13061. Imam neki dobar predosjećaj da će potući jazavce, k'o što su ih gice satrale.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 29 May 2014, 16:05

Ma vjerujemo ti mi, nisi odma trebao stavit silvertip u prodaju da dokazes da ne valja :smoke:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 29 May 2014, 16:32

marn wrote:Ma vjerujemo ti mi, nisi odma trebao stavit silvertip u prodaju da dokazes da ne valja :smoke:
Eh, tu si se malo prešao... Silvertip je već trebao biti prodan, ali je kupac odustao. Ako ga ne prodam poslužit će sigurno za nešto.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 29 May 2014, 16:40

Ma šalim se naravno, no hard filings
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 29 May 2014, 17:31

marn wrote:Ma šalim se naravno, no hard filings
Definetli no... Hard fillings ar for vimen... Bouner tajp... :smoke:
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”