Simpsons Chubby2 Super Badger

Post Reply
King
Naučnik brijač

Simpsons Chubby2 Super Badger

Post by King » 26 Oct 2010, 16:06

Za sada samo slike i osnovne informacije. Ostatak osvrta nakon par dana kad je isprovam.
Na prvi pogled četka izgleda izrazito moćno. Naime, ono što najviše fascinira je čvor od 27 mm (jedva sam je ugurao u Vulfixov stalak koji je deklariran da prima četkice do 30 mm širine čvora) te težina drške (ovo je najteža drška od svih četkica koje imam). Ukupna dužina četkice je 95 mm, a dužina čekinja 45 mm.
Što reći o dlakama? Savršeno mekane i izrazito gusto upakovane.
Eto za sada toliko.

Image
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 26 Oct 2010, 16:08

Naljepnicu ćeš lakirati (da ju sačuvaš) ili ostaviti kako je (u tom će se slučaju brzo raspasti)?
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Oct 2010, 17:21

Naljepnicu ćeš lakirati (da ju sačuvaš) ili ostaviti kako je (u tom će se slučaju brzo raspasti)?
:lol:
S obzirom na cijenu četkice bila bi tragedija kad bi bila naljepnica.
Gravirano je tako da nema šanse da se raspadne :lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 26 Oct 2010, 17:31

Naljepnicu kao što ovaj ima:

Image
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Oct 2010, 18:23

Ah, na tu naljepnicu misliš.
E, tu sam skinuo iz razloga jer se radi o klasičnoj debeloj naljepnici koja je bila zalijepljena ukrivo, a ne o onoj koja se raspada nakon par upotreba, tako da bi prilikom lakiranja ostao prelaz između rubova naljepnice i drške.
Na Simpson Eagle1 je bila naljepnica na koju ti misliš (ona koja se raspada) i tada mi nije palo na pamet lakiranje, a s obzirom na materijal ne znam kako bi i reagirala u doticaju s lakom.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 26 Oct 2010, 19:06

Jednostavan lak za nokte ;) Barem tako drugi rade bez problema...
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Oct 2010, 19:10

Nisam se sjetio :roll:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 26 Oct 2010, 20:08

Možda sam previše tradicionalan, ali iskreno, nisam očekivao da muškarčine koji se briju britvama lakiraju nokte :oops: Dajte... malo me zbunjujete :roll:
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 26 Oct 2010, 20:52

Možda sam previše tradicionalan, ali iskreno, nisam očekivao da muškarčine koji se briju britvama lakiraju nokte :oops: Dajte... malo me zbunjujete :roll:
AFAIK, pravi muškarčine imaju dame koje lakiraju nokte... :lol: :lol: :lol:
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
King
Naučnik brijač

Post by King » 28 Oct 2010, 22:22

Naime, kao što sam već rekao četkica ima izuzetnu težinu koja uvelike pomaže prilikom izrade pjene. Četkicu sam koristio prilikom izrade pjene sa kremom i prilikom izrade pjene direktno na licu sa Valobra sapunom i u ovom slučaju se pokazalo pravo lice ove četkice.
Drugim četkicama je za izradu pjene s Valobra stikom trebalo određeno vrijeme dok je sa Simpsonom to vrijeme gotovo zanemarivo. Nakon 10-ak kružnih pokreta po licu pjena se počela stvarati, a cijeli postupak izrade nije trajao duže od 1 minute (za usporedbu mogu kazati da je Vulfixu 660 trebalo gotovo 3 minute za izradu pjene, a Rooneyu 1/1 oko 2 minute).
S obzirom da je Vulfix kupio Simpson mislio sam da neće biti neke važnije razlike među dlakama koje se koriste za izradu Vulfix i Simpson četkica, no nisam bio u pravu.
Kako imam Vulfix 2234 super napravio sam mali test pa sam jednu stranu lica pjenio sa Simpsonom, a drugu sa Vulfixom i mogu reći da je Simpson kudikamo ugodniji na licu od Vulfixa iako su i jedna i druga četkica u gradaciji Super. Očito je da se za Simpson četkice upotrebljava nešto kvalitetnija dlaka bez obzira što imaju istog vlasnika (Vulfix).
Što se tiče vode koju četkica prima mislim da je to kod ove četkice odlično izbalansirano (vjerovatno je u uskoj vezi sa širinom čvora i dužinom dlake) dovoljno ju je dobro protresti nakon namakanja i voda koja ostane u četkici je dovoljna za izradu kvalitetne pjena.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 29 Oct 2010, 09:23

Vjerujem da je vrhunska! Si platio kakvu carinu?
Po tvom mišljenju, drže li vodu izdrkavanja po drugim forumima na temu pre-Vulfix Simpsona? Svi govore da je puno bolja dlaka, čvršća...
Pretpostavljam da pjene u njoj ima za barem 4 passa?
King
Naučnik brijač

Post by King » 29 Oct 2010, 12:51

napoleon wrote:Vjerujem da je vrhunska! Si platio kakvu carinu?
Po tvom mišljenju, drže li vodu izdrkavanja po drugim forumima na temu pre-Vulfix Simpsona? Svi govore da je puno bolja dlaka, čvršća...
Pretpostavljam da pjene u njoj ima za barem 4 passa?
Nisam se previše zamarao mišljenjima ljudi na drugim forumima i ne mogu usporediti ovu četkicu sa pre četkicom (nisam koristio nijednu pre Vulfix-Simpson četkicu).
No, kao što sam gore spomenuo imam Vulfixa u gradaciji Super (2234) i Chubbya u gradaciji Super i to nisu dvije iste vrste dlake.
Chubby ima puno bolji backbone, no u redu, ipak je čvor nešto kraći pa je to i za očekivati, a i na licu je za uncu ugodniji od Vulfixa.
Što se tiče količine pjene za sada ne mogu reći koliko passova će se moći odraditi (no za tri passa će biti sigurno).
King
Naučnik brijač

Re: Simpsons Chubby2 Super Badger

Post by King » 12 Feb 2011, 12:08

"Bloom" četkice nakon 3 mj. korištenja:

Image
papagioro
Shaveta

Re: Simpsons Chubby2 Super Badger

Post by papagioro » 12 May 2014, 11:22

Baš razmišljam o Chubby 2 četku. Znam da je skuplji. Tko ih ima zapravo tu četku?

Ali upao me u oko detalj

https://flic.kr/p/8vGk8K
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”