"King" custom made black badger

King
Naučnik brijač

Re: "King" custom made black badger

Post by King » 06 Apr 2012, 21:46

@ Praskaton

Objašnjenje uz ono pod #2 - ni u kojem slučaju nije ispalo da aludiraš na nešto niti sam na to uopće pomislio - problem samo pismene komunikacije je u tome da nekada napisano ne ispadne baš 100% ono što se zaista želi reći i tu prvenstveno mislim na svoj dio koji sam napisao pod br.2 - trebalo je ispasti više kao loša šala, a ispalo je - sad kad i ja ponovo pročitam - u najmanju ruku napadno.....
No, idemo dalje :wink:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 07 Apr 2012, 11:25

Osvrt na zadnja tri odgovora: No harm done (srpski: Ne beri brigu) :)

King wrote: ali javno obećajem da će Korijen dobiti custom stalak za Pils i Joris brijač u kombinaciji egzotično drvo + Elforyn.
Onda se ja javno i srdačno zahvaljujem na ponuđenom poklonu. Uistinu se veselim i obvezujem na prezentaciju. :jazavac:
Vučak
Početnik

Post by Vučak » 17 Nov 2014, 20:12

e king, vidim da si mestar za cetke pa da te pitam

nedavno sam se poce brijat sa cetkom i DE brijacem.

kupio sam proraso kremu u tubi, merkur HD i DM balea četku od nekih 50ak kuna.
prvi put je bilo stvarno ok sta se tice pjene, ali na sad nikako da napravim dobru pjenu. radim je na licu, stavim malo kreme na vrh četke i kružnim pokretima radim pjenu, ali nikako da uspijem napraviti bogatiju pjenu, ili pre suho ili premokro.

pošto sam kroz čitanje postova na ovom i nekom drugom forumu naišao i na tvoj post di govoris kako baleu kupuješ radi stalka, moje pitanje je da li moguće da je četka već propala ili se jednostavno radi o nedostatku tehnike, jer koliko sam svjestan da se radi o jeftinjari, toliko sam svjestan i da nemam baš prakse u svemu tom
King
Naučnik brijač

Post by King » 17 Nov 2014, 21:07

Točno, Baleu sam kupovao samo radi stalka, no ne toliko iz razloga jer je to toliko loša četkica već iz razloga što za 35,00 kn nisam mogao kupiti stalak s poštarinom preko neta.
Vjerujem da se u tvom slučaju radi o lošoj tehnici tj. preciznije u doziranju vode u odnosu na količinu kreme, jer tehnika sama po sebi i nije neka atomska fizika :smoke: uzmeš četkicu i kružiš po licu i to je sva tehnika te se tu nema što previše učiti, no omjer krema/sapun i voda je nešto što dolazi iskustvom i razlikuje se od kreme do kreme i sapuna do sapuna.
Inače u zadnje vrijeme pretežno koristim kreme, a moja procedura je da nakon što sam lice dobro namočio u tolploj vodi nanesem količinu kreme koja mi je potrebna, obično se radi o cca. 1 cm kreme, direktno na lice i prstima je ravnomjerno rasporedim po licu i vratu - umasiram.
Četkicu koja se prije toga namakala u toploj vodi 5-10 minuta dobro iscijedim na način da je stisnem u šaci te kružnim pokretima krenem na izradu pjene direktno na licu. Svako toliko vrhove četkice umočim u toplu vodu u kojoj se četkica namakala i nastavim kružiti po licu.
Nakon 3-4 namakanja pjena je gotova...ukoliko si stavio veću količinu kreme bit će potrebna dodatna namakanja no ukoliko si stavio manju količinu pjene može se dogoditi da je pjena vodenasta, a u tom slučaju stavi još malo kreme na lice - ravnomjerno je rasporedi i nastavi kružnim pokretima po licu.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 18 Nov 2014, 09:16

Ako si kupio jazavca od Balee, onda je to dovoljno dobra četka da se može raditi pjena. Pretpostavljam da Balea možda i nema neku jako pouzdanu dobavu četki i da im četke izrađuju možda i različiti proizvođači, međutim, ja sam njihov knot koristio prilikom izrade svoje četke koju koristim skoro svakodnevno već nekoliko godina i četka se pokazala odlična. Meni je čvor savršenih dimenzija (ni prevelik ni premali), a iz četke u ovih nekoliko godina nije ispalo 5 dlaka. Budući sam radio i četke sa posebno kuljenim knotovima preko Golden niba, mogu reći da ova Baleina dlaka uopće ne zaostaje. Dakle (ono što smo već znali) problem je u tehnici izrade pjene. Međutim, to nije nikakva umjetnost i nakon nekog vremena (a potrebno je neko vrijeme) izrađivati ćeš kvalitetnu pjenu. Meni je jučerašnja pjena bila savršena, a jutrošnja mi je bila mrvicu presuha. Govorim o sada već godinama iskustva u izradi pjene. Ponekad pjenu radim slično onome što je opisao King (osim razmazivanja prstima, za to imam četkicu :D ), ali ti preporučam da pjenu radiš u posudi. Moja je praksa suprotna od većine koji dodaju vodu, već ja pjenu radim sa malo više namočenom četkom, pa onda prilikom izrade cijedim četku pritiskom na stijenku posude. U većini slučajeva pjena mi bude odlična, ali zna se dogoditi kao što je to bilo jutros da pjena i nije fantastična. Međutim, u pravilu je pjena uvijek dovoljno dobra za glatko brijanje i ima je za najmanje 4 prolaza. Kako je već više puta napisano, tehnika se razvija postupno i u tome je određena čar. Na kraju ćeš dobiti osjećaj pa nećeš ni znati kako radiš pjenu, a ona će biti odlična.
Vučak
Početnik

Post by Vučak » 18 Nov 2014, 21:45

da

baš ću provat u posudici iduće brijanje

inače sori na off topicu, nisan se u trenutku pisanja posta jos snasa di je sta na forumu pa sam tek kasnije vidio temu o izradi pjene koja bi bila prikladnija za smjer u kojem je ovo krenilo
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 19 Nov 2014, 08:54

Pa baš bi se trebali sramiti što smo temu o custom made četkici našeg duhovnog vođe zatrolali Balea plastikom :cekic: A jbg. bespuća forumskih misli ponekad nakon odličnog početka završe neočekivanim rezultatima.....
A možda je ovo i pokazatelj kamo nam ide forum. Nekada smo izrađivali četkice, bili smo na braniku klasičnog brijanja, a sada smo završili na Balei....
Post Reply

Return to “Četke od jazavca”