Koju četku da kupim u HR ?

Post Reply
Scarface
Početnik

Koju četku da kupim u HR ?

Post by Scarface » 08 Dec 2011, 23:29

Trebao bi uzet novu četku. Do sad sam koristio onu svinju iz fripo sana, dok je radila nije bila loša ali sam je rastavio da bi vidio kak izgleda čvor i tada sam je sje... i dršku sam uništi s vodom...
Inače koristim je najčešće sa tabacom.

E sad šta da uzmem u hr ? Kao nemam baš love, gledao sam u mulleru tam su oko dve glave a u dm-u jazavac 50kn.
Kakva su vaša iskustva, šta da uzmem, dali vrijede šta te iz mullera za 200kn ili ova za iz dm-a ? Ili nešto deseto ?? Baš nisam oduševljen sa drvetom iz fripo sana...
korijen
Student brijanja

Re: Koju četku da kupim u HR ?

Post by korijen » 09 Dec 2011, 13:57

Jazavac za 50 kn zvuči sasvim dobro,
naročito ako ćeš za par dana poželiti pogledati kako izgleda iznutra. :thumbs:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 09 Dec 2011, 14:01

King navodno radi dobre četkice ;) a gle čuda iz Hrvatske je.

upravo sam ustanovio da ako napraviš desni klik na "Hrvatske" dobiješ 'heartstroke'

apsolutno romantično.
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 09 Dec 2011, 17:11

Za jazavca od 50kn bi rekao da je najvjerojatnije sintetički...
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 12 Dec 2011, 11:49

Yakuza wrote:Za jazavca od 50kn bi rekao da je najvjerojatnije sintetički...
Mislim da nije sintetički. Tu dlaku sam ja koristio prije nego sam počeo nabavljati dlaku sa Golden niba i imam ju u svojoj mesinganoj četkici. Dlaka je sasvim OK i imislim da se može svrstati u kategoriju "pure badger". Osobno nisam vidio neku razliku u odnosu na dlaku te gradacije koju sam naručio sa Golden niba. Štoviše, četkicu koristim već dosta dugo i nisam primijetio nikakvo ispadanje dlake ili sl., a dimenzije su sasvim dovoljne da se napuni sa pjenom za 3-4 prolaza, odnosno sasvim dovoljno i za najzahtjevnije brijanje. Jedino mi se kod tih četkica ne sviđa njihov trokutaski oblik plastike.
n3ugod4n
Mach III

Post by n3ugod4n » 14 Dec 2011, 09:37

ja sam kupio jazavca sa plastičnom drškom (tak se barem navodi na pakiranju ) u kozmu sad kad je bila akcija srijedom za 60 kn ,
a inace je 100 kn.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 18 Dec 2011, 21:50

Za nešto kvalitetnije ili King ili kupnja izvana. Druge ti nema. Ovi malo bolji jazavci u Hr su preskupi.
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 25 Jan 2012, 23:41

A ako te zanima četkica od svinje,u dućanu frizerske opreme kod ciglane na Črnomercu (radnja je na prvom semaforu iza benzinske prema Kustošiji) drže Omege 49,za 67 kn.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 30 Jan 2012, 17:37

Kratko pitanje da ne otvaram novi topic. Vidio sam u jednom izlogu četku, na njoj piše Plisson. 45€ košta, na kartonu sa strane sam vidio da piše(slabo zbog oštrog kuta) nešto European nešto grey nešto. Vrh četke izgleda strojno odrezan i boja dlake je sva ispremiješana, tj. nema svijetli vrh. Zapravo je osim ručke ista kao Wilkinson od 8€ kojeg imam.
Vidim na internetu da su skupe te Plisson pa me zanima vaše mišljenje(prema ovome što sam napisao, nemam slike) da li se isplati.
Hvala
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 01 Feb 2012, 09:29

Plisson glase kao dobre četke. Što se tiče "grebanja" sa takvom četkom, biti će osjetno. Ali to nije nužno loše.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 01 Feb 2012, 11:19

Koliko ja znam to je jako zanimljiva cijena. A to je neki izlog u Eurolandu? Ili? Gray badger mu dođe nešto kao i vepar. Ako hoćeš mekano, slažem se s Napoleonom, bjež odatle.
mariv
Britva

Post by mariv » 01 Feb 2012, 21:19

Omega Pro serija po navedenoj cijeni je više nego pristojna.
Inače, sve skuplje od toga toplo preporučam rukotvorine od Kinga.

Zadnje vrijeme se igram i isprobavam sve i svašta... no moram priznati da su obje četkice, silvertip i black badger, od Kinga u top 3 koje sam imao prilike probati.
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 01 Feb 2012, 21:47

mariv wrote:Omega Pro serija po navedenoj cijeni je više nego pristojna.
Inače, sve skuplje od toga toplo preporučam rukotvorine od Kinga.

Zadnje vrijeme se igram i isprobavam sve i svašta... no moram priznati da su obje četkice, silvertip i black badger, od Kinga u top 3 koje sam imao prilike probati.
Meni je u rotaciji najčešći kingov silvertip, a htio bi probati još i simpson chubby recimo, čisto kao legendarnu četkicu.
Krampus
BIC

Post by Krampus » 03 Jun 2012, 15:11

Najbolje ti je ako još uvijek imaš nekog čiču da drži frizeraj gdje i briju da probaš preko njega naručiti Excelsior četkice. Stari moj kakav je to preporod ne bi vjerovao. Malo jesu skuplje, mislim da ispod 40€ nema niti jednog modela (iako osobno ne bi išao baš na najjeftiniju), ali taj dabar vrijedi svake lipe. To nije nanošenje sapuna na lice, to je maženje po licu od strane 4 čehinje u toplesu.
Krampus ulja za bradu i brijanje
damp_bj
Mach III

Post by damp_bj » 07 Jun 2012, 12:55

evo i ja bih se pridruzio u preporuci kingove cetkice
imam jednu shavingshack cetkicu,theirs issard i nekakvu no name talijanjsku,ali primjetio sam da samo koristim kingov silvertip
zelja mi je bila nabaviti chubya,ali nakon sto sam uzeo silvertip od kinga stvarno ne vidim razlog zasto bi davao 100-200 eura za cetkicu,kada mi je ova odlicna,vjerovatno i simpson ima svojih kvaliteta,ali stvarno sumnjam da moze ponuditi toliko vise koliko je skuplji od silvertipa! :headband:
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”