Životni vijek četke

Post Reply
Tann
BIC

Životni vijek četke

Post by Tann » 28 Feb 2012, 18:17

Pozdrav,

pošto sam novi u ovom predivnom svijetu brijanja i svakodnevno prikupljam sve moguće informacije zanima me koliki je prosječni životni vijek neke četke srednje klase uz optimalnu pažnju i brigu prema istoj, kod recimo dva do tri brijanja tjedno?
Također me zanima koje četke su trajnije - svinja ili jazavac?

Unaprijed hvala na odgovorima!
King
Naučnik brijač

Re: Životni vijek četke

Post by King » 28 Feb 2012, 20:02

Da ne bi ulazili u široke rasprave pojma "trajanje četkice", jer vjerujem da svi znaju što si pod tim mislio mogao bih reći da je vijek trajanja četkice od jazavca 7-10 godina, dok je vijek svinjske nešto kraći max. do nekih 5 godina otprilike, naravno uz adekvatnu pažnju prema jednoj i drugoj.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 28 Feb 2012, 20:12

Koliko traju cipele, odnosno odijelo :lol:
Tann
BIC

Post by Tann » 28 Feb 2012, 20:12

Odlično, ovo je i više nego što sam pretpostavljao!

Hvala na odgovoru!
Tann
BIC

Post by Tann » 28 Feb 2012, 20:14

Praskaton wrote:Koliko traju cipele, odnosno odijelo :lol:

He he, imam ja jedne cipele koje su stare 8 godina i još uvijek sasvim pristojno izgledaju i nikako da se raspadnu. :mrgreen:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 28 Feb 2012, 21:10

Ma samo sam temu postavio malo provokativno. Trajanje četke je krajnje teško i nezahvalno prognozirati. Postavlja se pitanje da li koristimo jednu četku, da li imamo više četki u rotaciji, da li prolazimo jedan ili tri pjenjenja po brijanju, da li pjenu radimo od tvrdog sapuna ili od meke kreme, koja je kvaliteta četke, veličina čvora, materijala drške, ljepila i sl. U konačnici se sve svodi na to koliko imaš sreće prilikom kupnje. Osobno sam imao relativno skupu svinjsku četkicu iz koje su dlake počele ispadati nakon par mjeseci uporabe. Istodobno imam četkicu koju sam sam napravio od dlake jazavca, valjda najlošije kvalitete i nakon više od godinu dana skoro svakodnevne upotrebe nije joj otpala ni dlačica. Zaključak je da bi valitetnija četka trebala i duže trajati i to je vjerojatno tako, ali mislim da se ponovno sve svodi na to koliko imamo sreće, a ponešto i o naprijed navedenim uvjetima upotrebe.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 29 Feb 2012, 09:12

Meni je najbolje kad ti kažu u dućanu kako će ti četkica trajati 'godinama' koje nadolaze na tvoje zadovoljstvo. :)
Ja si uvijek mislim: 'I bolje joj je, koliko košta 8) '
U svom stažu sam uspio razdrljati jednu, ali tu sam koristio isključivo. Omegina svinjska, mislim da je bilo više od 5 godina. Tada sam koristio samo kreme. Ovo sad, otkad ih imam više u rotaciji, mislim da će im se vijek produžiti na 'doživotno'.
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”