Cetka od kozje dlake?

Radiano
Kamisori

Cetka od kozje dlake?

Post by Radiano » 28 May 2012, 23:45

Supruga se sminkala i primijetio sam da ima veliku cetku za kozmetiku. Dotakao sam lice njome i zacudio se kako je to meko. Nista slicno kao moj pure badger bockajuci Wilkinson. Cvor je kratki i gusto pakiran. Bas me zanima od kojeg je materijala ta dlaka. Na jednoj slicnoj u trgovini je pisalo da je to kozja dlaka, kao i na jednoj web stranici za drugu cetku istog proizvodaca. Napravit cu eksperiment i probati njome napraviti pjenu ujutro. Nisam jos cuo da postoje cetkice za brijanje od kozje dlake, samo jazavca, svinje i konja.
http://www.vivamondo.lu/estee-lauder-br ... brush.html
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Praskaton
Naučnik brijač

Re: Cetka od kozje dlake?

Post by Praskaton » 29 May 2012, 09:42

valdi83 wrote:Supruga se sminkala i primijetio sam da ima veliku cetku za kozmetiku. Dotakao sam lice njome i zacudio se kako je to meko. Nista slicno kao moj pure badger bockajuci Wilkinson. Cvor je kratki i gusto pakiran. Bas me zanima od kojeg je materijala ta dlaka. Na jednoj slicnoj u trgovini je pisalo da je to kozja dlaka, kao i na jednoj web stranici za drugu cetku istog proizvodaca. Napravit cu eksperiment i probati njome napraviti pjenu ujutro. Nisam jos cuo da postoje cetkice za brijanje od kozje dlake, samo jazavca, svinje i konja.
http://www.vivamondo.lu/estee-lauder-br ... brush.html
Četke koje imaju uvjerljivo najmekšu dlaku su četke sa dlakom vjeveričjeg repa. Ja sam ih koristio (ne za izradu pjene) i mogu reći da su te četke za brijanje potpuno neupotrebljive baš zato što su previše fine, odnosno mekane. Probaj tu kozju dlaku pa prenesi iskustva, još ćemo počet raditi custom čvorove od kozje dlake :D :D :D
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 29 May 2012, 13:19

Probat ću, makar bio bilo čudno da ljudi to nisu probali i prije, te zaključili da ne ide. Stavit ću i slike. Ako upali upali.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
mariv
Britva

Post by mariv » 29 May 2012, 14:14

U iščekivanju nadolazećih rezultata moram prokomentirati antologijskim pitanjem.. "Što je čovjek pokušavao napraviti kravi kad je došao do spoznaje da krava daje mlijeko?!".
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 29 May 2012, 14:28

Ništa, neka King nabavi kozje rogove i krene u izradu "LE Brijačnica" četki sa kozjom dlakom :mrgreen:

Ali ozbiljno, mislim da će biti nula bodova ako je jako mekana.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 29 May 2012, 14:41

napoleon wrote:Ništa, neka King nabavi kozje rogove i krene u izradu "LE Brijačnica" četki sa kozjom dlakom :mrgreen:

Dakle poslovna ideja bi bila da se drška četke radi od roga, a dlaka od brade jarca. Naravno, super limitirana edicija za prave znalce :D
mariv
Britva

Post by mariv » 29 May 2012, 14:58

Praskaton wrote:
napoleon wrote:Ništa, neka King nabavi kozje rogove i krene u izradu "LE Brijačnica" četki sa kozjom dlakom :mrgreen:

Dakle poslovna ideja bi bila da se drška četke radi od roga, a dlaka od brade jarca. Naravno, super limitirana edicija za prave znalce :D
:lol:
:lol:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 29 May 2012, 16:42

Ćo moj, mi va Istre imamo tega čuda od koz - pa, ko rabi, bimo mogli anke početi sa kakovin biznisom :lol:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 29 May 2012, 18:27

Ili dlaka od one koze koja pobijedi na Miss koze u Žminju :-)
Četka bi imala i izvadak iz rodovnika sa certifikatom.
Susjeda ima eko farmu, drži i koze. Bili smo vidjet jedan dan i dlaka je stvarno jako meka.
Upravo ručam vani, četka je oprana od svega što je bilo na njoj i suši se. Onako mokra daje dojam kao kosa kad se tuširam, dlake su malo slijepljene, ali čvor je kratak pa ipak stoji uspravno. Isto tako, čvor mo se čini toliko gust da možda ni nema mjesta za pjenu unutra.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 29 May 2012, 21:55

Napisao sam sve i na kraju poslije previewa ugasio mi se tab. Otvorim opet stranicu i prazno. A ne da mi se opet onako opsirno pisat :cekic:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 29 May 2012, 23:22

Review kozje cetke (opet). Slike su male jer su samo thumb, za uvecanje kliknite na sliku,pa opet za jos vecu.

Dakle, jutros sam se obrijao ali nisam htio cekat do prekosutra pa sam popodne samo napravio pjenu sa kozjom cetkom i nanio je na lice.

Cetka je bila mokra otprije pa je nisam ni namakao. Dlake kad su mokre se drze u grupi sto produzuje vrijeme susenja.

Uzeo sam kremu TOBS Avokado, poceo mjesati u posudici, dodavao malo pomalo vode i slikao svaki put, jedno par minuta, dok vode nije bilo previse.

Suha

Image

Image

Pjenu sam radio dosta dulje nego sa pure badger Wilkinson(inace volim da se pjena napravi brzo),a od one male drske boli ruka. Kad bi koristio takvu cetku, najprije bi sve to ugurao u neku vecu drsku prikladnu za dulje drzanje.

Pjena nije bila debela jastucasta kao inace,bila je bez ikakvih mjehurica i tanka oko 2mm, lice je nakon nanosenja izgledalo kao da sam stavio bocicu balzama. Takva pjena se jako brzo osusila i pocela je letjeti po kupatilu,a uz to je i pekla, zato mi je i nije bilo zao upotrijebiti u ovom eksperimentu. To sam brzo oprao.

Bilo je dosta pjene za 3 prolaza, ne vise,ipak je kratki cvor i dlake se vole drzat skupa.

Nikakvog bockanja nije bilo, super mekani osjecaj, trnci te prolaze gdje prolazis.

Image

Image

Image

Malo vise vode

Image

Ajde, uzeo sam i Proraso kremu pa probao jos jednom. Pjena je bila ista kao kod jazavca, malo duze sam je radio, minutu.

Mmmm miris, menthol hladi, a vani przi sunce.

Nije precizna cetka, ali ja se ionako sav  namazem od uha do uha.

Kod poteza pituranjem je normalna, dok se pri kruznim pokretima na licu "otvori".

Image

Ovu cetku ne bi koristio takva kakva je, ali mi je bolja od jeftine svinje koju imam pa da je hitno, a nemam nista pri ruci ajde(jednom sam na putu onu plasticnu spuzvu/mrezu za tusiranje iskoristio za pravljenje pjene za brijanje).
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 May 2012, 09:01

valdi83 wrote:Review kozje cetke (opet).
(jednom sam na putu onu plasticnu spuzvu/mrezu za tusiranje iskoristio za pravljenje pjene za brijanje).
Svaka čast, ne kažem ništa, ali meni je ono jako čudno za kozju dlaku - mora da je ista debelo obrađena i tretirana, ali kažem - nisam probao pa niti ne mogu ništa reći. Sve u svemu - nadasve zanimljivo.
Glede ovog snalaženja na putu - svaka čast, valdi83!
Od sada te ja na ovom našem forumu percipiram kao stručnjaka za alternativne metode nanonešenja pjene na lice :thumbs:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 30 May 2012, 11:09

Ja nisam siguran da je to kozja dlaka, kao što sam napisao u prvom tekstu, imam indikacije. Na stranici proizvođača piše da su korišteni samo najbolji materijali. Dok je uz jedan deblji kist pisalo: mješavina sintetske i kozje dlake.
A na drugim proizvodima u trgovini piše: prava koza majkemi.
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 30 May 2012, 12:46

Čak ne vjerujem ni da je jako tretirana, pa kašmir je vuna od kozje dlake...
technocutter
DE

Post by technocutter » 03 Jun 2012, 04:19

najboilje da probamo ....................
eto cak i poraste prodaja zenskih potrebstina u DM.u

:thumbs:
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”