Ispadanje dlaka kod četke

Post Reply
King
Naučnik brijač

Ispadanje dlaka kod četke

Post by King » 26 Mar 2010, 21:42

Otvaram temu gdje ćemo izijeti iskustva s gubljenjem dlaka kod različitih vrsta četkica koje koristimo.
Naime primjetio sam da Omega 11137 koja je stigla jučer gubi dlake prilikom izrade pjene. Četkica je u fazi razrade i dva puta sam s njom radio pjenu pri čemu je četkica svaki put izgubila 4-5 dlaka. Nadam se da će s vremenom prestati gubiti dlake.
Također četkica koju sam uzeo kod Napoleona Vulfix 660 small gubi dlake no samo prilikom izrade pjene od sapuna, prilikom izrade pjene od kreme dlake joj ne ispadaju :roll:
Vulfix 2234, Rooney 1/1 i Semogue 1305 ne gube dlake tj. ne gube neku značajniju količinu vrijednu spomena.
igegic
DE

Post by igegic » 26 Mar 2010, 22:09

Hmmmm, sve cetke koje sam imao su na početku izgubile 5-10 dlačica i kasnije niti jednu (silvertipovi). Omega professional mi je izgubila samo 3 dlačice za mjesec dana intenzivne uporabe... s vremenom bi trebalo prestati ispadanje dlačica, mozda si naletio na neku lošiju seriju Omege :wink:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 26 Mar 2010, 23:15

Kakvu vodu koristiš? Koliko ja znam, ako ne koristite vruću vodu, kemikalije te ako sušite četku, uzrok može biti samo loša izrada :?
Koliko ti je iz Vulfixa ispalo dlaka?
King
Naučnik brijač

Post by King » 26 Mar 2010, 23:49

[quote:9c86ac4868="napoleon"]Kakvu vodu koristiš? Koliko ja znam, ako ne koristite vruću vodu, kemikalije te ako sušite četku, uzrok može biti samo loša izrada :?
Koliko ti je iz Vulfixa ispalo dlaka?[/quote]

Voda: Destilirana :lol:
Temperatura: Hm, topla voda (više vruća nego topla, ali nije kipuća)
Kemikalije: Nikakve
Sušenje: Obavezno

Po ovome problem može biti jedino u tome da je možda voda malo pretopla, ali sumnjam jer imam problem samo s ove dvije četkice.
Što se tiče Vulfixa, s kremom nije izgubio niti jednu dlaku, sa sapunom sam radio dva puta i svaki put je otišlo 3-4 dlake.
Kod Omege može biti problem jedino u tome što je nova, poslao sam e-mail prodavatelju i rekao je da joj dam još 10-ak dana pa ako se problem nastavi da ga opet kontaktiram, vjerojatno će je zamijenit (no poštarina do Engleske će koštat više nego što četkica vrijedi).
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 27 Mar 2010, 00:12

Ne znam. jel moguće da prejako stišćeš po sapunu? Ja sam uvijek otvoren za refundaciju ako nisi zadovoljan. Probaj ne stiskati četku toliko o sapun. Iako, ako isto radiš sa drugima a ne ispadaju...
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Mar 2010, 00:30

[quote:f0e95534d7="napoleon"]Ne znam. jel moguće da prejako stišćeš po sapunu? Ja sam uvijek otvoren za refundaciju ako nisi zadovoljan. Probaj ne stiskati četku toliko o sapun. Iako, ako isto radiš sa drugima a ne ispadaju...[/quote]

Ma ne sekiraj se uopće.
Nisam ti ja od onih koji traže reklamaciju kad kupuju polovno, niti ću ti ja reći "Eto, Napoleon me zajebao".
Četka sa kremama dlake ne gubi, a sa sapunima malo otpada i to je to, uostalom ima sigurno par tisuća dlaka u njoj, da svako brijanje ispadne 3-4 trajat će sigurno slijedećih 1000 brijanja ako ne i više. S obzirom da imam 5 četkica u svakodnevnoj rotaciji po tome ispada da će ova ostat bez dlaka za jedno 15-ak godina :lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 27 Mar 2010, 13:55

Znam da nisi, ali sam je jedan od onih- reklamiram ako vam ne odgovara (da ne govorim da bi tako trebalo u svim dućanima). :wink:
To inače vrijedi za sve što ću u budućnosti prodavati. Ako vam se ne sviđa (a nije sapun ili krema)- vraćam novac.
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Mar 2010, 15:06

[quote:8934ada960="napoleon"]Znam da nisi, ali sam je jedan od onih- reklamiram ako vam ne odgovara (da ne govorim da bi tako trebalo u svim dućanima). :wink:
To inače vrijedi za sve što ću u budućnosti prodavati. Ako vam se ne sviđa (a nije sapun ili krema)- vraćam novac.[/quote]

Ma sve u redu, rekao sam već ne sekiraj se uopće. Kad se kupuje polovno onda treba biti jasna jedna stvar, a to je da se kupilo polovno i nema tu nekih reklamacija, garancija i sl.
Tko želi garanciju fino ode u duća i kupi novo, plati fino punu cijenu i ako nije zadovoljan ode i reklamira.
Kod nas taj sistem još ne funkcionira 100%, ali bogami ja sam svaki put kad sam reklamirao nešto dobio zamjenu ili povrat novca, samo treba doći sa što više zakonskih članaka i stavki u glavi :lol:
A što se tiće Vulfixa još jednom kažem rasprava oko toga je gotova, četka ostaje tu kod mene.
King
Naučnik brijač

Re: Ispadanje dlaka kod četke

Post by King » 28 Mar 2010, 22:08

[quote:3c125d4291="kig1976"]Otvaram temu gdje ćemo izijeti iskustva s gubljenjem dlaka kod različitih vrsta četkica koje koristimo.
Naime primjetio sam da Omega 11137 koja je stigla jučer gubi dlake prilikom izrade pjene. Četkica je u fazi razrade i dva puta sam s njom radio pjenu pri čemu je četkica svaki put izgubila 4-5 dlaka. Nadam se da će s vremenom prestati gubiti dlake.[/quote]

S velikim osmjehom javljam da Omega već dva dana nije izgubila niti jednu dlaku.
Znači ipak se radilo o početnim brijanjima kad je "normalno" da četke izgube tu i tamo koju dlaku.
No, daleko od toga da se razradila, kako stvari stoje mislim da će joj trebat sigurno mjesec dana svakodnevne upotrebe kako bi se mogla napraviti fina pjena.
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”