Babarogov review četkica

babarog
Student brijanja

Re: Babarogov review četkica

Post by babarog » 02 Jan 2015, 21:09

Ima jedna osoba kojoj ako se da očitovati neka se očituje, nećemo ga imenovati da se ne osjeća prozvanim a i nije toliko često na forumu!

Dimenzije:
22mm čvor sa 54mm loft

A sad naći razliku u vlaknima ti je otprilike isto ko i naći razliku u leguri bloka motora kod 2 proizvođača tako da probaj na B&B-u pronjuškati ili na SRP-u ak ima štogod al mislim da za 290kn nećeš nigdje naći ništa bolje! Plus još dobiješ i stalak za nju :)
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Jan 2015, 21:15

THX na dimenzijama!
Glede razlike u vlaknima, mišlio sam na razliku u osjećaju na licu te eventualnu razliku u performansama ove dvije četkice, a ne na onu razliku tehničke naravi.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 02 Jan 2015, 21:17

Adept wrote:THX na dimenzijama!
Glede razlike u vlaknima, mišlio sam na razliku u osjećaju na licu te eventualnu razliku u performansama ove dvije četkice, a ne na onu razliku tehničke naravi.
To ćemo morati pričekati dotičnu osobu....
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 02 Jan 2015, 23:03

Što se performansi tiće, rekao bi da su vrhunske kod obje četkice. Muhle briljira sa tvrdim sapunima i izradom u posudi dok je Plisson vrhunska sa mekanim sapunima i izradom na licu. To, naravno ne znači da ne mogu zamijeniti uloge. Muhle je vrlo čvrsta. Za izradu na licu, po meni, prečvrsta. Mnogi vole čvrste četkice koje dobro masiraju lice, no Muhle je pritom vrlo springy , što je meni daleko od tajlandske masaže. Plisonka je, s druge strane, najmekša četkica koju sam isprobao. I Muhle ima mekane vrhove ali Plisson je daleko mekši. Poseban je užitak koristiti Plisson. Francuska šansona vs. njemačka koračnica.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Jan 2015, 00:27

Ancre wrote:Što se performansi tiće, rekao bi da su vrhunske kod obje četkice. Muhle briljira sa tvrdim sapunima i izradom u posudi dok je Plisson vrhunska sa mekanim sapunima i izradom na licu. To, naravno ne znači da ne mogu zamijeniti uloge. Muhle je vrlo čvrsta. Za izradu na licu, po meni, prečvrsta. Mnogi vole čvrste četkice koje dobro masiraju lice, no Muhle je pritom vrlo springy , što je meni daleko od tajlandske masaže. Plisonka je, s druge strane, najmekša četkica koju sam isprobao. I Muhle ima mekane vrhove ali Plisson je daleko mekši. Poseban je užitak koristiti Plisson. Francuska šansona vs. njemačka koračnica.
Hvala :jazavac:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 03 Jan 2015, 10:35

Dok je kod crne Muhle situacija da je mekša od silvertipa, a čvršća od Plissona. Sa svakim softverom rastura i fora je jer su crna vlakna.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Jan 2015, 13:53

naftas wrote:Dok je kod crne Muhle situacija da je mekša od silvertipa, a čvršća od Plissona. Sa svakim softverom rastura i fora je jer su crna vlakna.
OK, sada mi je jasnije - dakle po backboneu je crni mile između Plissona i v2.O mileovih fibre četkica (a opet ima i crni mile v2.0 fibre). A gdje ima za kupit taj crni mile, a da je čvor jaći od 21 mm?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 03 Jan 2015, 13:57

Na konaht šejvingu ili mile šopu.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Jan 2015, 13:59

naftas wrote:Na konaht šejvingu ili mile šopu.
Zavaljujem!

EDIT: Izgleda da Muhle ne dela četke sa crnim fibrama čvora većeg od 21mm. Ako hoćeš veći umjetni čvor - onda to više nisu crne fibre - crni su od 20 i 21mm.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Jan 2015, 23:05

Koristan, brzopotezni "random choice review"! :thumbs:
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”