Svinja vs. jazavac

Post Reply
Beco
Kamisori

Svinja vs. jazavac

Post by Beco » 05 May 2011, 20:30

Pravi izbor četke-nadam se da ti je moj review upravo tog modela pomogao.
Sad ćeš vidjeti što je prava pjena u odnosu na svinjske četke
King
Naučnik brijač

Re: Što sam kupio - svibanj 2011.

Post by King » 05 May 2011, 22:28

Beco wrote: Sad ćeš vidjeti što je prava pjena u odnosu na svinjske četke
Mislim da ovako koncipirana tvrdnja ne stoji, jer sama četkica od jazavca ni u kojem pogledu ne garantira da će pjena biti bolja u odnosu na svinjsku četkicu.
Prema mojem iskustvu razlika svinja vs. jazavac je u osjećaju prilikom nanošenja pjene na lice, jer svinja ma koliko bila kvalitetna ipak malo "grebe".
S druge pak strane ni gornja tvrdnja ne mora biti sasvim točna, a mogu to argumentirati činjenicom da je moj Simpsons Eagle1 koji je u gradaciji "pure badger" kudikamo "bodljikaviji" od svih svinjskih koje imam.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 05 May 2011, 22:35

Možda sam se krivo izrazio-ispravna tvrdnja bi bila količina pjene koja se dobije za razliku od svinje s istom količinom sapuna ili kreme. Prema mojim iskustvima 1:3 u korist jazavca
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 May 2011, 23:09

Količina pjene je PUNO veća, to je istina. Kvaliteta pjene je ista - pasta je pasta, a sa istom količinom paste, kineski jazavac stvori baš osjetno puno više pjene, i brže je stvori (a ovo mu je bilo prvo brijanje)...
No, ta količina pjene me i baca u bed (omjer utrošene paste i količine stvorene pjene - jazavac ŠTEDI)!
Sada sam pak ziher da će mi trebati doslovno godine da potrošim ovo što imam, a naravno da ću nabavljati još - ljudi, ja te stvari više nemam gdje stavljati :lol:
King
Naučnik brijač

Re: Svinja vs. jazavac

Post by King » 06 May 2011, 00:32

Ne zaboravite da svinjske četke također trebaju određeno vrijeme kako bi se razradile i dale svoj maksimum. Ovisno o modelu i proizvođaču taj period može biti i do tri mjeseca dok se iz jazavca može izvući maksimum već nakon prve upotrebe iako i tu postoje iznimke kao npr. Rooney ili Simpsons koji trebaju neko vrijeme kako bi se razradile.
Što se uštede paste tiče, primjetio sam da pjenjenje direktno na licu zahtijeva mnogo manju količinu paste (kreme ili sapuna) nego li pravljenje pjene u posudi kako sa svinjom tako i s jazavcem, a pogotovo kad se radi o čvorovima većim od 24 mm koji "gutaju" veliku količinu sapuna i pjene u unutrašnjost čvora.
S obzirom da smo više-manje svi relativno iskusni brijači želim samo reći nešto za eventualne :newbie: koji će ovo čitati, a to je da ne teže količini pjene već kvaliteti pjene, te opet iz iskustva mogu kazati kako se bar u mojem slučaju pokazalo da je u većini slučajeva manja količina pjene bila kudikamo kvalitetnija od količine koju sam dobivao za gotovo 5-6 prolaza.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 06 May 2011, 04:51

Adept wrote:Količina pjene je PUNO veća, to je istina. Kvaliteta pjene je ista - pasta je pasta, a sa istom količinom paste, kineski jazavac stvori baš osjetno puno više pjene, i brže je stvori (a ovo mu je bilo prvo brijanje)...
No, ta količina pjene me i baca u bed (omjer utrošene paste i količine stvorene pjene - jazavac ŠTEDI)!
Sada sam pak ziher da će mi trebati doslovno godine da potrošim ovo što imam, a naravno da ću nabavljati još - ljudi, ja te stvari više nemam gdje stavljati :lol:
Količina i lakoća dobivanja pjene su velika prednost jazavca.
Doslovno i s najvećim sranjem od kreme dobije se pjena za kvalitetno brijanje
King
Naučnik brijač

Post by King » 06 May 2011, 08:43

Beco wrote: Doslovno i s najvećim sranjem od kreme dobije se pjena za kvalitetno brijanje
U tom slučaju bi bilo najbolje kupiti Plissona od nekih par sto EUR pa možda krema i sapun ne trebaju. S obzirom na kvalitetu i cijenu Plisson bi vjerovatno samo od vode uspio dobiti kvalitetnu pjenu.
Dijelim oduševljenje četkama od jazavca, ali nemoj ići u toliku krajnost. Sranje krema=sranje pjena bez obzira na četkicu.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 May 2011, 15:54

Razumijem što je Beco htio reći, no moja iskustva sa 2 Semogua su mi pokazala da se tu radi o dvije toliko različite četke (iako su obije od svinje) da su po svojim performansama različitije one međusobno nego li Semogue 2000 od ovog mog novog jazavčića. Naime, taj Semogue 2000 kada se pripremi potapanjem u vodi prije brijanje je toliko mekan i podatan da onaj tko nije imao takvu svinjsku četku, teško da može vjerovati da ista može biti toliko podatna i nježna - za nevjerovati...
Semogue Owners Club Ash Wood je bila muka za "pripitomiti", ali to je sada 100% punokrvna visokokvalitetna četka za sapune kojoj se veselim prilikom svakog brijanja (dok se Semogue 2000 može bez ikakvog problema koristiti i za pjene).
Svaka od njih ima "ono nešto" i zato ih sve volim i cijenim.
Sve u svemu, ja sam za te tri četkice (svaka je izvrsna za nešto, svaka je posebna i zanimljiva i meni jako draga) izdvojio cca oko 55€ (ne računam poštarinu!) i ako mi itko kaže (pa koliko god da bio "stručan" i prepun brijačkog iskustva) da sam za te novce mogao dobiti jednu ali ono - super četkicu, sa guštom ću mu se nasmijati u brk i reći mu da ne sere jel takva trabunjanja ne drže vodu.
Svinja vs jazavac je neiscrpna tema koja je po meni, ali to je samo moje skromno mišljenje čovjeka koji tek skuplja neka veća iskustva, izlišna tema koja samo vodi u nepotrebna raspredanja koja ne vode ničemu - nikada jesu, niti ikada hoće...
Ovog kineza još moram dobro i objektivno testirati, ali i svinja i taj jazavac imaju svoje čari (kvaliteta dlake gradira i kod jednih i kod drugih) i to će uvijek tako biti - za mene dušu imaju i jedna i druga - ukoliko su kvalitetno napravljene.
Eto...
King
Naučnik brijač

Post by King » 06 May 2011, 16:31

Adept wrote: Sve u svemu, ja sam za te tri četkice (svaka je izvrsna za nešto, svaka je posebna i zanimljiva i meni jako draga) izdvojio cca oko 55€ (ne računam poštarinu!) i ako mi itko kaže (pa koliko god da bio "stručan" i prepun brijačkog iskustva) da sam za te novce mogao dobiti jednu ali ono - super četkicu, sa guštom ću mu se nasmijati u brk i reći mu da ne sere jel takva trabunjanja ne drže vodu.
Za 55 EUR se definitivno ne može dobiti, kako ti kažeš jedna super četkica, koja bi opravdala svoju osamu na polici nasuprot tri četkice na polici.
Za 100 i više EUR se može dobiti "super četkica", ali po mom mišljenju opet nema opravdanja da stoji usamljena, ako se za iste te novce može kupiti 6 četkica.
Naravno, sve ovo govorim ukoliko se radi o limitiranom proračunu, no ukoliko je situacija takva da se može priuštiti 6 četkica za 100 EUR + još ona jedna "usamljena" za 100 EUR, zašto ne?
A, što se tiče rasprave svinja vs. jazavac jasno je da je to neiscrpna tema koja najčešće odvede u vode da postoje zagriženi poklonici svinje, zagriženi poklonici jazavca i oni (u koje se i ja mogu ubrojiti) kojima je svejedno dok god je pjena dobra.
No, kako je forum u zadnje vrijeme malo "pao" tema je dobrodošla za osvježenje, više, nego li za neku ozbiljniju raspravu iz koje ćemo izvući neke nove zaključke i otkriti "toplu vodu".
durden
DE

Post by durden » 06 May 2011, 16:58

dok nisam kupio jazavca i konja koristio sam podjednako svinju i silvertip jazavca

svako brijanje koristim konja i prezadovoljan sam,nema problema niti s jednim sapunom,dok recimo omega svinja ima nekakav problem s l'occitane sapunom,pravi lošu pjenu,probao sam nekoliko puta i uvijek je isto

jazavac nikad nije imao problema niti s jednim sapunom,tako ni konj

svinja je puno veći potrošač sapuna nego jazavac i konj i grublja je na licu,što nekom paše nekom ne

s omegom svi ostali sapuni nemaju problem,radi odličnu i postojanu pjenu,al opet s puno većom količinom sapuna

jazavac je bolji od svinje,manji potrošač,ugodniji na licu,al opet ta svinja košta 8 eura,što svakako nije neki izdatak

jesam li požalio što sam kupio svinju,nisam,vjerojatno će i ona opet doć na red za brijenje
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 May 2011, 19:21

King wrote:Za 100 i više EUR se može dobiti "super četkica", ali po mom mišljenju opet nema opravdanja da stoji usamljena, ako se za iste te novce može kupiti 6 četkica.
Upravo sam to i rekao...
King wrote:Naravno, sve ovo govorim ukoliko se radi o limitiranom proračunu, no ukoliko je situacija takva da se može priuštiti 6 četkica za 100 EUR + još ona jedna "usamljena" za 100 EUR, zašto ne?
Točno tako - zašto ne - potpuno ispravno. Ja sam osobno što se tiče nabave opreme "on the budget" i kao što sam i ranije rekao - niti u kojem slučaju ne pretendiram na to kako je moje mišljenje jedino ispravno, iako se nikako nebih bunio na gore navedeni "recept". Svatko sebe pronalazi u nekakvim zadanim mu okvirima - i to treba poštovati i razumjeti. Ono što mi je drago jest činjenica kako su ljudi na ovom našem forumu uvelike realnih pogleda - i to mi se sviđa.
A glede "usporenosti" foruma - to je istina, malo nas je uspavalo ovo proljeće :wink:
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”