Na koji način radite pjenu?

Na koji način radite pjenu?

Poll ended at 20 May 2011, 09:25

posuda
4
25%
dlan
0
No votes
direktno na licu
11
69%
ostalo
1
6%

Total votes: 16
King
Naučnik brijač

Re: Na koji način radite pjenu?

Post by King » 06 Aug 2011, 21:10

krugoval wrote:.... međutim kad istu nanosim na lice četkom pjena bude u jako tankom sloju i "rupičasta"... dali je stvar u tehnici rada pjene ili u četki? pročitao sam tu da je sa jazavčevom dlakom puno puno lakše dobiti finu i kompaktnu pjenu.
"Rupičastu" pjenu uzrokuje puno vode u odnosu na količinu kreme ili sapuna......svinja vs. jazavac je potpuno svejedno kad imaš tehniku izrade, no za početnika bih ipak preporučio jazavca.....
krugoval
DE

Post by krugoval » 06 Aug 2011, 21:17

pod rupičastu mislim na to da mi se jako vidi koža ispod pjene, imam dojam kao da četka više briše pjenu nego nanosi na bradu...
King
Naučnik brijač

Post by King » 06 Aug 2011, 21:39

krugoval wrote:pod rupičastu mislim na to da mi se jako vidi koža ispod pjene, imam dojam kao da četka više briše pjenu nego nanosi na bradu...
Hm, znači takva rupičasta pjena :roll: ......morat ću malo "proguglat" pa ako nešto pronađem ti javim :geek:
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 06 Aug 2011, 23:09

krugoval wrote:pod rupičastu mislim na to da mi se jako vidi koža ispod pjene, imam dojam kao da četka više briše pjenu nego nanosi na bradu...
hm, meni se čini da 'štediš' na kremi, stavi ti toga malo više pa onda probaj, u omjeru je ključ svega ako mene pitaš :shaving5:
krugoval
DE

Post by krugoval » 07 Aug 2011, 00:16

eh budem probao ali me najviše muči to što je na četki puno pjene i okolo je fina gusta pjena, neznam budem potrošio tubu ralona isprobavajući pa ćemo da vidimo :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 07 Aug 2011, 09:32

face lathering :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Aug 2011, 09:37

Mislim da ti pjena jednostavno "puca" - kakve je konzistencije ta pjena koju nanosiš na lice (gusta, "gumasta", vodenasta...)?
Od čega to dobiješ takvu pjenu?
Opiši nam kako radiš tu pjenu...
King ti je dao savjet in bona fede glede jazavca - ja bih ga poslušao - svinje znaju biti malo "tvrdoglave" prilikom početnih pokušaja...
Sve u svemu, daj si slobodno malo truda, možda i napravi koju fotku i objasni nam postupak izrade pjene pa ćemo ti znati puno točnije reći gdje je problem.
I nemaj srama - tu smo kako bismo pitali i pomagali jedan drugome - to i jest ono što ovaj forum razlikuje od drugih - kameraderaj :headband:
P.S. Meni je Ralon pjenio ko mutav - uvijek, i sa tim nikada nisam imao problema - njegov performance, e to je već drugi par rukava...
krugoval
DE

Post by krugoval » 07 Aug 2011, 10:36

pjeni se on super i radi odličnu pjenu, ali baš kao što sam rekao meni se čini da je stvar u četkici jer kao da više skida pjenu nego što ju nanosi na bradu, uglavnom da vas ne davim sve s problemima (pogotovo s opremom u vrijednosti od 40kn) budem kupio tabac i jazavca i bude to bilo dobro :)
King
Naučnik brijač

Post by King » 07 Aug 2011, 11:13

krugoval wrote:pjeni se on super i radi odličnu pjenu, ali baš kao što sam rekao meni se čini da je stvar u četkici jer kao da više skida pjenu nego što ju nanosi na bradu, uglavnom da vas ne davim sve s problemima (pogotovo s opremom u vrijednosti od 40kn) budem kupio tabac i jazavca i bude to bilo dobro :)
Da to je rješenje.....Tabac + jazavac i po mogućnosti neka jazavac "košta junački", jer za takve ne treba tehnika :smoke:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 10 Jun 2014, 20:20

Nakon isprobanih, valjda, svih metoda izrade pjene izbor se iskristalizirao.

Kad sam na terenu nemam baš puno mjesta u kupaonici za nekakve posude, a i najčešće se brijem u dva prolaza i ne trebam previše pjene pa pjenu uvijek izrađujem na ruci i dovršavam na licu, a ono što ostane na četkici je uvijek dostatno za barem tri prolaza.

Bez obzira na praktičnost sapuna u sticku i FL-a, u mom slučaju se pokazalo da isključivi FL, uz prethodno razmazivanje samog sapuna (ili kreme) nije baš najsretnije rješenje, čemu je razlog da je sapun/krema ipak jedna vrsta koncentrata za dobivanje pjene.

Ako se cijela stvar primjeni i u kupaonici doma, sve je čišće i manje toga ima za nositi odnosno pospremati.

Moj glas ide HLFL-u... :thumbs:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 10 Jun 2014, 20:48

90% FL, zamutim u jednoj točci ispod čeljusti desno i onda pjenim dalje po faci.
scuttle je fora, ali kome treba toliko pjene.. a i neda mi ga se prat, pa brisat.. nezamjenjiv je za fotkanje u SOTD :D
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Jun 2014, 21:04

Također kao i naftas volim raditi pjenu na dlanu, ali na taj način redovito dobijem manje pjene nego kad radim u posudi. Smatram da je to odlična i vrlo praktična metoda kad niste doma pa je nezgodno nositi posudu i u slučaju kad se rade dva prolaza. Za tri je prolaza, po mojem mišljenju i iskustvu, ipak bolje upotrebljavati posudu.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 10 Jun 2014, 21:22

marn wrote:...nezamjenjiv je za fotkanje u SOTD :D
Nažalost, meni jedino tome i služi... :(... i za četku da se namače...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 11 Jun 2014, 16:21

naftas wrote:...Nažalost, meni jedino tome i služi... :(... i za četku da se namače...
hm hm hm, a jesi naftas probao staviti bezobrazno puno vode u škatlu :lol:

konkretno, stavim vode kad bi netko vidio rekao bi da sam lud ;)
temperatura vode je oko 60 stupnjeva, stavim proraso-zeleni, a probao sam i sa 'turčinom'-ekstra klizavim (pogodi tko mi ga je dao :cekic: ) i isto dobijem savršenstvo apsolutno savršenstvo gospodo, i ja sam radio pjenu na licu, ali od kad imam 'škatlu' niti ne pomišljam na to!

e da, a 'penzlin' je jazavac
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Jun 2014, 16:28

Mislis pimzl? (Nosonja iz Smogovaca)
Post Reply

Return to “Četke-ostalo”