Brijačnica shaving bowl-mug

Post Reply
King
Naučnik brijač

Re: Brijačnica shaving bowl-mug

Post by King » 05 Feb 2013, 17:48

Ajmo brijači - četkicu u ruke i naučite "face lathering" kakve izbrazdane posude i sl.....
No, šalu na stranu, donja posuda je nešto za što bi glasao - jednostavna i uporabna - ovako po slici mi se čini da su dimenzije sasvim u redu, a mislim i da je ovakva drška kudikamo praktičnija od drške na navedenoj Simpson posudi koja mi ne ulijeva baš neko povjerenje u pogledu sigurnog "gripa" kad je ruka mokra. Na posudu se može dodati nekakav print ukoliko želite da baš bude usko povezana uz ovaj forum.

Image
Image

Btw. ja ponekad koristim http://www.gentlemans-shop.com/PBSCProd ... ID=9617044, ali kao što sam rekao ponekad, gotovo da se i ne sjećam kad sam je zadnji put koristio, a dimenzije su joj - gornji dijametar 10 cm (u opisu stoji 12, ali to je ukupni promjer uključujući neupotrebljivi dio oboda), donji dijametar 7 cm, visina 5 cm i u sredini je izbočina u obliku valjka. Nema dršku, ali nije ni potrebna, jer sasvim fino sjedne u dlan.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 05 Feb 2013, 19:45

1. Vezano na pohvale Slice/Dice-u do sada i uzevši ih u obzir

Slice/Dice :hail:

za sve ostalo rečeno:

btw drago mi je da postoji čovjek koji ovakve stvari radi kod nas

2. ovdje postoji ipak postoji koherentna i inovativna ekipa. To je moj zaključak.

Rustic je u 'našem' duhu; reče osoba koja ga inače nikako ne štuje, već joj to paše u ovom slučaju...

Sveo bih boju, formu, funkcionalnost i cijenu u ovu perspektivu; BITNO JE DA PIŠE "BRIJACNICA"

eto, toliko od mene
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 05 Feb 2013, 20:24

Slice/Dice ljubomoran sam :mrgreen:

Meni ova zdjela stvarno izgleda fenomenalno, ne bih se bunio imati nesto ovakvo u svom arsenalu :)

Sad bi opet trebali raspravljat o boji vidjevši ovo, ja sam još uvijek za terakotu jer će biti unikatna boja a ujedno i rustikalna, što se također može reći i za našu ljubav!

Mislim da bi trebali odradit utisak, bit će posebnije, i autenticnije čini mi se. E i hoće li pisati BrijaCnica ili BrijaČnica, da ne bi poslije bilo i ovo i ono.
Shave like you mean it!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 21:10

King wrote:Ajmo brijači - četkicu u ruke i naučite "face lathering" kakve izbrazdane posude i sl.....
Upravo tako!!!
Ja ću je i ovako koristiti samo za neku gustu juhicu (tipo maneštra ili jota), ali bi fakat bilo jako lijepo imati nešto sa našeg foruma (ja sam emotivac, pa osim "čorbastog" sadržaja u istu polažem i poveću dozu emocija :smoke: )!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Feb 2013, 21:13

@Slice/Dice
Jel možeš napisati dimenzije tvoje posudice?
King
Naučnik brijač

Post by King » 05 Feb 2013, 22:38

Kad ste već kod natpisa - brijac(č)nica, je općeniti pojam i trećoj osobi koja gleda posudu ne znači baš previše i nikada je neće povezati uz forum osima ako se ne date u dodatna objašnjenja pa i dalje stojim pri svome:

1. neka piše www.brijacnica.com ili
2. ukoliko ne želite ovo www....onda nože stajati "Brijačnica" i u donjem redu "Forum za ljubitelje klasičnog brijanja"

....tek tada mogu reći da taj natpis ima neku svoju težinu i značenje.....posuda samo s natpisom "brijačnica" ili samo sa stiliziranim slovom "B" se po meni nimalo ne razlikuje od niza ostalih komercijalnih posuda i ne predstavlja gotovo nikakvu vezu s ovim forumom, a što je inicijalno bila osnovna ideja....
Slice/Dice
Mach III

Post by Slice/Dice » 05 Feb 2013, 22:46

Adept wrote:@Slice/Dice
Jel možeš napisati dimenzije tvoje posudice?
Vanjske dimenzije posude:

Promjer baze - 90 mm
Veliki promjer - 145 mm
Mali promjer - 135 mm
Visina - 70 mm
Debljina stijenki - ~6 mm
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 05 Feb 2013, 23:10

King wrote:Kad ste već kod natpisa - brijac(č)nica, je općeniti pojam i trećoj osobi koja gleda posudu ne znači baš previše i nikada je neće povezati uz forum osima ako se ne date u dodatna objašnjenja pa i dalje stojim pri svome:

1. neka piše http://www.brijacnica.com ili
2. ukoliko ne želite ovo http://www....onda nože stajati "Brijačnica" i u donjem redu "Forum za ljubitelje klasičnog brijanja"

....tek tada mogu reći da taj natpis ima neku svoju težinu i značenje.....posuda samo s natpisom "brijačnica" ili samo sa stiliziranim slovom "B" se po meni nimalo ne razlikuje od niza ostalih komercijalnih posuda i ne predstavlja gotovo nikakvu vezu s ovim forumom, a što je inicijalno bila osnovna ideja....
Možda neće biti ljudima odmah jasno što natpis predstaclja, ali po mom mišljenju mi je pravimo za svoj gušt, da imamo neki unikatan predmet koji nas povezuje zajedno s ovim odličnim forumom. Zato je meni dosta Brijačnica jer znam sto predstavlja, ne planiram je ljudima pokazivati. Ako nekoga bude zanimalo pitat će me što je to, onda ću imati i dobru priču ispričati. Volio bih da ovo bude naše malo remekdjelo.

To je moje mišljenje.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Feb 2013, 23:18

@Kukuzovac
Onda nam ne treba nikakav natpis!
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 05 Feb 2013, 23:28

Slice wrote:@Kukuzovac
Onda nam ne treba nikakav natpis!
Meni natpis tu ne bi bio kao reklama, nego da nadopuni štih. Volim stvari s lijepim natpisima, poput kaligrafije. Opet kažem, to je moj doživljaj svatko ima svoj.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Feb 2013, 10:59

Kukuzovac wrote:Meni natpis tu ne bi bio kao reklama, nego da nadopuni štih. Volim stvari s lijepim natpisima, poput kaligrafije.
:thumbs:
Benjamin Barker
Britva

Post by Benjamin Barker » 06 Feb 2013, 11:40

:thumbs: za ideju...
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Feb 2013, 12:18

Zadnja dva posta Kukuzovca - me like :wink:
Iako svi znamo odakle nam posuda, ja bih volio nešto lijepo na njoj napisano.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 06 Feb 2013, 19:43

"Brijačnica" :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Feb 2013, 20:26

korijen wrote:"Brijačnica" :thumbs:
+1
Post Reply