Karl Gogarten Solingen

Dario3
DE

Re: Karl Gogarten Solingen

Post by Dario3 » 09 Oct 2017, 19:06

Norton tako je. I gledao sam one shapton. Moram sve to dobro prouciti sada sve mi je ovo novo
Dario3
DE

Post by Dario3 » 19 Oct 2017, 10:52

Znaci stigle britve. Cudna je to bolest. Odjednom sam kupio 4 britve. A kao kupujem samo jednu. Hm. I jos gledam njih par da uzmem. Nece valjati to. Uglavnom ova karl gogarten je isto kao na ebay na slikama. I ova druga felix. Nemam sad slika da uslikam ali to je to. Stanje je odlicno malo ispolirati jos i malo doostriti. To ce mozda ici jednom od vas majstora sa foruma. Narucio sam strop tu na forumu ubrzo ce biti gotov. A ove druge dvije britve su isto solingen ali u losijem stanju nego prve dvije. Ove dvije ce biti za ucenje drzanja same britve. I na njima cu usavrsavati ostrenje i poliranje i te gluposti. Imam i shavettu pa se s njom brijem da uhvatim malo taj grip. Taj osjecaj drzanja britve. Desna ruka je ok ali lijeva ruka jos pred ogledalom malo je zeznuto. I podrucje ispod brade oko adamove jabucice tu je zeznuto ali ucim se. I imam jednu no name britvu bezveznu neku jako je lose stanje. I nju sam naostrio amaterski. To mi je prva britva i iz fore idem se obrijati s njom i zacudo brije fino i uopce ne cuoa. Za jednog amatera kao sto sam ja ja sam super zadovoljan. To je bilo prvo moje ostrenje britve i prvo brijanje uopce sa britvom tako da super. Ali morao sam dovrsiti brijanje sa de brijacem.jer mi je ostalo po vrati i ispod brade. A obrazi i brkovi sam super sa britvom obrijao. A brijac je Gillete 1968 n1 u savrsenom stanju.

https://www.ebay.com/i/202071071912

https://www.ebay.com/i/202071071868

Zarazio sam se sa ovim britvama i svim tim
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Oct 2017, 12:29

Ma svi smo mi amateri osim Davora, tako da samo hrabro!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dario3
DE

Post by Dario3 » 19 Oct 2017, 13:10

Kod majstora Davora je narucen strop :thumbs:
Dario3
DE

Post by Dario3 » 16 Nov 2017, 14:06

Znaci tocno mjesec dana je britva kod mene. Tj obje al drugu sam dao kolegi a moja je ova karl gogarten. Sam sebi sam je na kraju naostrio. Kod majstora Davora narucio strop. I nastropao je i brijanje je tako ugodno. Nikad nisam mislio da cu to reci ali najugodnije brijanje mi je sa britvom. Imam osjetljivu kozu na vratu i jako brzo se iziritira ali sa britvom bez problema obrijem i ne bude nista. Narucio sam i semogue 1305 cetkicu i mislim da mi je zasad to dobra kombinacija. Ucim se jos uvijek i treba mi oko 25 minuta za brijanje. Ukljucujuci i pravljenje pjene znaci face lathering i kompletno sve. S vremenom ce biti brze i bolje ali ja sam vec sad super zadovoljan. S tim da se ja obavezno svako jutro brijem zbog posla. Uglavnom ja sam super zadovoljan sa britvom. Naostrio sam je prilicno dobro s obzirom da je to moja druga britva koju sam ostrio. Pregledao geometriju i naostrio. Dlake skida sa ruke u zraku znaci 1 cm od koze kad prelazis. Cijepa dlaku kad je okrenem pa uzmem dlaku i lomim je na britvi. To je valjda taj hht test. Ali ne zamaram se s tim toliko jer ako ona meni brije i ne cupa me i nemam iritacija nikakvih onda ja mislim da je to cisto ok :cheers2
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 16 Nov 2017, 14:34

Čestitam! Kakvo kamenje si na kraju uzeo?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dario3
DE

Post by Dario3 » 16 Nov 2017, 14:59

Smijati cete mi se sad ali na ebayu sam nasao kombinaciju 3k/8k. I jos jedan kinez 10k. I imam od 1k. I citao sam sve o tome da mozes naletiti na svasta od tih kamenja. Ovaj kinez od 10 k mi se na opip ne cini kao da je glatak tako. I nije sigurno 10k. Ali nakon 300-500 krugova nije lose zaista. I na strop. I brije bez cupanja bez iritacija. Tako sam vec 4 britve i zadovoljan sam. Naravno to je daleko od ozbiljnog nekog kamenja ali skupljam novce polagano pa cu si uzeti ozbiljno kamenje. Ne mogu sve odjednom zena ce me se odreci koliko sam poceo s tim brijanjem i britvama i opremom za brijanje i ostrenje haha
zigi
Kamisori

Post by zigi » 16 Nov 2017, 15:30

Bravo majstore, lijepo je vidjeti da si je netko dao truda i uziva u tome

Sent from my whatever, using TABAC
Dario3
DE

Post by Dario3 » 16 Nov 2017, 15:33

Hvala kolega :cheers2
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 16 Nov 2017, 16:20

Ma za osobnu upotrebu sasvim dovoljno. Jedino neko ko profi ostri moze opravdati nabavku full seta od naniwe ili nekog skupog japanskog kamena. Naravno popuni se kolekcija tokom godina i covjek misli da mu svasta treba, ali na prvom mjestu je gust u brijanju!
Dario3
DE

Post by Dario3 » 16 Nov 2017, 16:30

Pa znas sto kad se lijepo poravnaju kameni onda su ok stvarno. Ako na njima mogu dovesti britvu u stanje da se s njom brijem bas svaki dan bez iritacija ikakvih onda mislim da je to ok
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 17 Nov 2017, 09:08

Dario3 wrote:Pa znas sto kad se lijepo poravnaju kameni onda su ok stvarno. Ako na njima mogu dovesti britvu u stanje da se s njom brijem bas svaki dan bez iritacija ikakvih onda mislim da je to ok
Apsolutno!
Nema potrebe za egzotikama. Pa i naši stari su se brijali sa britvama i oštrili ih na tko zna kakvim sve kamenjima i stvar je funkcionirala.

E sad to što smo mi (i ja da ne bude zabune) malo razmaženi i svašta nam se svidi i htjeli bi imati/probati pa nakupujemo čudo toga to je sad već druga stvar. Ne brini budeš i ti kupio još kojekakvog kamenja i britvi iako ti je ovo što već sad imaš sasvim dovoljno.
:vidiga :vidiga :belj :smoke: :ROFL :sunglass:
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
Dario3
DE

Post by Dario3 » 17 Nov 2017, 09:22

Ma joj nikad nije dosta. Na ebayu sam od jutra do mraka pratim britve na aukcijama. Bar 10-15 njih bi si kupio al ne smijem toliko. Haha. Valjda ne smijem. Vidjet cu jos. Ma za kamenje a cuj polako. Pikiram si naniwa kamenje pa cemo vidjet. S obzirom da ja to sve pazim takve stvari racunam da ce mi to dugo trajati. Imao sam u planu par komada DE brijaca ali mislim da cu ta sredstva prenamjeniti za britve. Vise mi se svidjaju britve moram priznati. Tako da ono. Pomalo i bit ce i kamenja i svega. Sto majstor Davor kaze i nasi stari su se sa tko zna s cim snalazili da naostre te svoje britve pa su uspjevali :thumbs:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 17 Nov 2017, 10:19

Ja se u 95% brijanja koristim jednom te istom britvom (Puma 91, 5/8, ništa posebno). Imam dvije britve koje već par mjeseci nisam stigao naoštriti kako spada :cekic: , a za održavanje britve oštrom koristim samo jedan kamen (Naniwa 10000), tako da je gomilanje opreme nepotrebno. Unazad godinu dana britvom se nisam obrijao samo tri puta, a brijem se svaki dan...
I naravno i ja slinim na ebayu i čekam kada će se pojaviti neka jeftina Thiers Issard ili lijepa Boker britva, koja će onda skupljati prašinu...
Dario3
DE

Post by Dario3 » 17 Nov 2017, 11:23

E pa bas to. Ja cekam kako cu kupiti i onda da mi stoji vjerojatno u ladici. Ali neka ja nju imam. Cudan neki osjecaj kao da je moram kupiti. A sad sam tako navikao na ovu svoju britvu i samo se s njom brijem. A imam pet britvi evo vec sad od kojih su tri moje ali ova je glavna. A tako bi jednu lijepu boker. Ili kao sto kolega kaze thiers issardicu pa laganini dovesti do savrsenstva. Cak sam i dremel kupio za poliranje britvi. Gotovo je. I sluzbeno je. Smakao sam se sto rekle babe
Post Reply

Return to “Britve-osvrti i slike”