Solingen Pollart

babarog
Student brijanja

Solingen Pollart

Post by babarog » 07 Jan 2014, 22:01

Ovo je britva koju sam nedavno kupio i platio 120kn, za probati i za početnika mislim da je oke, kaj vi kažete?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
King
Naučnik brijač

Re: Solingen Pollart

Post by King » 07 Jan 2014, 22:36

120,00 kn je puno, previše, extra, mnoštvo novca :smoke: za britvu u ovakvom stanju (max. cijena koju bi ja platio je 0,00 kn). Ako se uzme u obzir da k tome nije ni naoštrena onda je bespredmetno razgovarati o tome da ćete ukoliko se odlučite na oštrenje britvu debelo pretplatiti i u konačnici opet imati nešto što vrijedi 0,00 kn jer ova britva nema kolekcionarsku vrijednost koja bi eventualno mogla kompezirati njeno loše stanje.

Image

1. manji crveni krug - vidljivo znatno oštećenje koje je potrebno u potpunosti ukloniti

2. plavi krug - pitting koji je u neposrednoj blizini reznog brida i pitanje je kako če se ponašati prilikom oštrenja tj. moguće je da se jedno oštećenje ukloni, a drugo se pojavi

3. dva veća crvena kruga - izuzetno veliki "hone wear", prevedeno, britva je oštrena s velikim i neravnomjernim pritiskom

U svakom slučaju moja preporuka je da se :cekic: i zaboravite na ovu britvu, a ubuduće se prije kupnje posavjetujte s nekim tko se razumije - ima niz članova na ovom forumu koji vam mogu dati kvalitetan savjet, a napisan je i nebrojeni niz postova o tome na što obratiti pažnju prilikom kupnje britve, o poznatijim i manje poznatim proizvođačima i sl.
Kako sam već rekao ja nisam zainteresiran za oštrenje ove britve upravo iz gore navedenih razloga - niz oštećenja na reznom bridu + pitting u neposrednoj blizini reznog brida koji u konačnici zajedno daju upitan rezultat, a i sama činjenica da je cijena oštrenja par puta veća od onoga što britva vrijedi mi ne dopuštaju da se prihvatim tog posla.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 08 Jan 2014, 08:33

Jebiga, zajebo si se stari. Al to nije razlog za odustajanje.. Idući put gledaj da je širina oštrice minimalno 1,5 cm i da je sam rezni rub neoštećen. Također izbjegavaj britve koje imaju neravni rezni rub ili tzv. frawn- obrnuti smile. Pokoja flekica hrđe je ok, al samo ako je blizu "kičme" i što dalje od ruba, inace može biti problem kod oštrenja, kao što ti je King napomenuo.
Najbolje da staviš sliku prije nego šta kupiš. Ja se ne bavim restauracijama (tu ti preporučam Kinga), ali ako ti bude potrebno regularno oštrenje možeš se javiti i meni.
Dobrodošao u svijet klasičnog brijanja!
uto
Kamisori

Post by uto » 08 Jan 2014, 19:46

Uh, uh...

Nakon što sam ti poželio dobrodošlicu, ovo je iduće šta sam otvorio...

...da, nažalost, čak i da je u dobrom stanju dečki kažu da je to "frizerska" britva (s obzirom na širinu oštrice) i služi za poravnat prednje i stražnje zulufe (bafe, pokumporte, ili ti fakin-lajsne)...

Hmmm, šta je tu je. Definitivno si se trebao prije učlaniti i pitati, no kupiti britvu.

Ajmo sad malo pomoći čovjeku nakon što smo ga dočekali ovakvom dobrodošlicom...

Prijedlozi tipa:

- pomoći mu pronaći britvu koju će platiti 120 kuna jeftinije...

ili

- sniziti cijenu usluga brušenja (bar za 20 kuna) (King??) :D ...kroz idućih godinu-dvije će se istopiti ova vrijednost od 120 kuna...

Ima li još netko kakav prijedlog za pomoć?

Nedajmo da čovjek odustane prije no što je i započeo?
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 Jan 2014, 19:54

Ma gle sve 5, samo što mi treba očigledno nova britva... ima li tko kakvu na prodaju ili nešto slično za male novce?

Galerija
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 08 Jan 2014, 21:14

Evo ima tu u oglasu za 150 kn. Ponudi 100, nadam se da se kolega prodavač ne ljuti.
EDIT: zapravo mi se čini da ima lagani frawn, ali možda i slika vara. King?
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 Jan 2014, 22:16

babarog wrote:Ma gle sve 5, samo što mi treba očigledno nova britva... ima li tko kakvu na prodaju ili nešto slično za male novce?
U ovome i jeste bit cijelog problema.
Pokušavaš proći što jeftinije i u konačnici ćeš spiskati toliko da si u startu mogao kupiti sasvim pristojnu britvu.
King
Naučnik brijač

Post by King » 08 Jan 2014, 22:23

marn wrote:Evo ima tu u oglasu za 150 kn. Ponudi 100, nadam se da se kolega prodavač ne ljuti.
EDIT: zapravo mi se čini da ima lagani frawn, ali možda i slika vara. King?
Slike su definitivno loše no kad se malo više zagledam i meni se čini da oštrica ima "frown" (za početnike koji ne razumiju terminologiju, radi se o obliku oštrice u obliku obrnutog slova "U" što za razliku od "smile" oštrice nije poželjno).
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2014, 11:04

Koje su onda Vaše preporuke King?
Da odmah kupim skroz novu britvu ili?

Galerija
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 09 Jan 2014, 11:15

Moja preporuka je da izdvojis jedno 50€ za jednu mint polovnu britvu; kad naletim na nesto na ebayu mogu ti stisnut PM, probas brijanje i ako ti se svidi pomiris se s tim da ces potrosit jos jedno 70-100€ Za dodatni setup, postepeno- ne moras sve isti mjesec. Ako ti se ne svidi prodas je tu na forumu za priblizno iste novce koliko si platio.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2014, 11:32

Ajde ako naletiš na kaj javi!

Galerija
mgros
DE

Post by mgros » 09 Jan 2014, 13:24

babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2014, 18:31

Galerija
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 09 Jan 2014, 19:49

Odlicno za tu lovu.. I napominjem taj prodavac se razumije u britve (nije obican antikvar) i mislim da vam ne bi bilo naodmet pitati ga da vam dovede britvu u shave ready stanje. Mozda bi nesto sitno naplatio, ali isplati se pitati.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2014, 19:59

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... ink:top:en

Ona gore joj je prošao termin za kupovinu, kaj je s ovom? ova bi mogla biti ful povoljna i poslao sam upit liku dal je može dovesti u shave ready stanje, sad me zanima isplati li se?

Galerija
Post Reply

Return to “Britve-osvrti i slike”