Solingen Pollart

marn
Naučnik brijač

Re: Solingen Pollart

Post by marn » 09 Jan 2014, 20:45

Koliko vidim ima nesto malo pittinga- ali povrsinski, imala je neki etching na ostrici koji je skinut poliranjem. Vjerovatno je uhvatila povrsinsku hrdju koju je lik ocistio. Sveusvemu nije kozmeticki savrsena ali bi mogla bit dobra kupnja!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 10 Jan 2014, 18:09

babarog wrote:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... ink:top:en

Ona gore joj je prošao termin za kupovinu, kaj je s ovom? ova bi mogla biti ful povoljna i poslao sam upit liku dal je može dovesti u shave ready stanje, sad me zanima isplati li se?

Evo na kraju je otisla za 14£
mgros
DE

Post by mgros » 11 Jan 2014, 14:46

Malo sam pratio bidovanja na doticnim stranicama. Cini mi se da preko 90% toga na kraju kupuje jedan te isti kupac. E sad nakon sto zavrsi krug nakon nekog vremena osvane slika sa isto britvom i ide se ispocetka. Jer moguce da prodavac stavi min iznos koji zeli dobiti tj tada to postaje max i ako ne dodje do tog iznosa placa britvu samom sebi. Doduse pod drugim imenom?
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 11 Jan 2014, 14:59

Sve je moguće, ali prije bih rekao da ekipa biduje na više britvi istovremeno i onda neke jednostavno ne plati, pa ih prodavač ponovno ponudi. Ovo što ti misliš da je mi se čini malo kompliciranim, lakše bi mu bilo jednostavno odrediti minimalni iznos aukcije, a i kad uzmeš u obzir broj britvi koje se tu vrte on je sigurno uvijek u plusu.
mgros
DE

Post by mgros » 11 Jan 2014, 15:56

Vidis vidis nisam znal da ne moras platiti. Vjerovatno se radi o tome. :thumbs: . Kaj ne pise negdje da si obavezan kupiti robu?
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Jan 2014, 16:07

mgros wrote:Malo sam pratio bidovanja na doticnim stranicama. Cini mi se da preko 90% toga na kraju kupuje jedan te isti kupac. E sad nakon sto zavrsi krug nakon nekog vremena osvane slika sa isto britvom i ide se ispocetka. Jer moguce da prodavac stavi min iznos koji zeli dobiti tj tada to postaje max i ako ne dodje do tog iznosa placa britvu samom sebi. Doduse pod drugim imenom?
Ta teorija ti ne drži vodu iz dva razloga:

1. čovjek na lageru ima preko 2000 komada britvi i jasno je da od nekih modela ima i po više desetaka istih ili sličnih britvi
2. ukoliko bi radio ovo što ti navodiš onda bi morao platiti proviziju na svaku fiktivno kupljenu britvu koja iznosi 10% od ukupne cijene (cijena britve + poštarina) tako da ne vjerujem da se time bavi jer bi u slijedećoj aukciji morao postići "željenu" cijenu + prethodno plaćenih 10% što baš i nije tako jednostavno

Ukoliko ponovo oglasi u potpunosti istu britvu moguće je da se radi o tome da je neko osvojio britvu, ali je iz nekog razloga odustao od kupnje pa ju je prodavatelj ponovo ponudio na aukciju.
Stoga, manje teorije zavjera, a više bidanja u nadi da ćeš nešto i kupiti.
Meni i svim ostalim članovima je drago ukoliko možemo pomoći novom članu oko odluke, ali konstantno linkanje britvi s pitanjem valja li ova ili ova ili ova....u određenom momentu postaje malo dosadno i trati vrijeme.
Preporučam da još jednom pročitaš teme na forumu i time ćeš dobiti 90% uvida u to što gledati kod kupnje nove/polovne britve, odredi si limit preko kojeg ne možeš ili ne želiš ići i vjerujem da ćeš u vrlo kratkom roku kupiti jako dobru britvu.
Da ti olakšam evo par linkova koje možda nisi vidio:

viewtopic.php?f=68&t=21

viewtopic.php?f=68&t=994

viewtopic.php?f=68&t=474
mgros
DE

Post by mgros » 11 Jan 2014, 17:11

Hvala King. Ma nema teorije zavjere :wink: . Cisto sam podjelio malo razmisljanja. Procital sam vecinu toga, svejedno hvala na linkovima :D . Prodavac ima stvarno dobar postotak i provjeren je. :hail: Stvarno ima dobrih britvi i koliko vidim svojim neiskusnim oko manje vise su ok. Gotovo da nemozes fulat s niti jednom. Doduse ja sam za svoju kupnju odluku donio pa samo komentiram. :D. Inace mislim da onaj link britve do 1000kn trebao bi biti vodic svakom tko krece u ove vode al sad sam otisao van teme.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 11 Jan 2014, 19:55

je mislim da sam odlučio da ću sigurno kupiti britvu a ne DE, samo treba sada čekati da upadne koja povoljna!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 11 Jan 2014, 20:20

Galerija
miha
Kamisori

Post by miha » 11 Jan 2014, 20:35

to ti kaze koliko je obrusen na okruglo odnosno oduzet prema centru sijeciva, sa strane,.. sto vise je pobrusen to vise je hollow, i to vise je tanji i laksi i brze se ga brusi i vise osjietis tj vise imas feedbacka sta se desava ispod... novije britve su najvise full hollow, a starije (i veliko onih custome made) wedge.. evo ti slike razlicitih grind-a (ne moja)

Image

Image

a vijerovatno ce ti netko i bolje objasniti to
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 11 Jan 2014, 20:40

otprilike sam dobio dobru ideju kaj to znaci, tnx

Galerija
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 26 Jan 2014, 22:35

http://www.ebay.com/itm/Vintage-George- ... 486044fb9a

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-WADE-BU ... 5403fcbda6

http://www.ebay.com/itm/221362123489?ss ... 1438.l2649

Evo kak ste rekli tak i radim, kaj velite na jednu od ove 3 britve? Naravno pod uslovom da prođem do 30tak dolara plus pošta

Galerija
miha
Kamisori

Post by miha » 26 Jan 2014, 23:20

mislim da prve 2 nece doc ispod 30 $, pogotovo WB jer svi navaljuju nanj, a 3. je otprilike puno istrosena (honewear), prva mislim da ima malo frawna..
Post Reply

Return to “Britve-osvrti i slike”