Britve - vrijednost vs. cijena

Praskaton
Naučnik brijač

Re: Britve - vrijednost vs. cijena

Post by Praskaton » 04 Jan 2013, 12:35

marn wrote:Jel neko od vas primjetio da Thiers Issard ima jako velik podrum.. Svakih par godina pronađu nekih par stotina blank oštrica rađenih prije 50, 100, 150 godina, navodno i onda naravno cijena koja ide uz to. Osobno mi je priča šuplja ko sito..
A istodobno se originalne britve (npr. Le Grelot) mogu naći po 4 puta nižim cijenama. To je dobar markentiški trik i ja taj trik pušim, jer bi volio imati jednu "pronađenu" oštricu :cry: . Do tada morat ću se zadovoljiti ovom svojom nezagubljenom Greloticom :D
King
Naučnik brijač

Post by King » 04 Jan 2013, 13:01

marn wrote:Jel neko od vas primjetio da Thiers Issard ima jako velik podrum.. Svakih par godina pronađu nekih par stotina blank oštrica rađenih prije 50, 100, 150 godina, navodno i onda naravno cijena koja ide uz to. Osobno mi je priča šuplja ko sito..
Da, pronađu s vremena na vrijeme nešto "hystoric" oštrica.
Što se tiče Le Grelot serije tu su ipak malo pretjerali, ali oštrice poput "La Rose" serije su definitivno stare oštrice - imao sam je i definitivno se po načinu izrade vidi da je to kovano davno prije pojave moderne tehnologije iako nije isključeno i da je novo kovano uz namjerno ostavljene greške koje su bile prisutne nekada davno....tko zna :?:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 04 Jan 2013, 13:49

Ma i ja isto pusim te njihove fore, prije svega jer im britve izgledaju fenomenalno. prije nekog vremena me zaintrigirala tzv. TIPTLE iliti Thiers Issard Pierre Thiers Limited Edition koje su navodno kovane rucno 1884 od Pierra osobno. Cijela prica je super osmisljena jedino su fulali s brojem ostrica, da je pronadjeno 50 ili cak 150 ajde, al 450 rucno kovanih britvi i to u NOS varijanti nakon 130 godina!! Bojim se da ih stari Pierre nije toliko iskovao u zivotu.. Al to ne znaci da ne bi volio jednu, cak ima jedna za 340€....
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”