dilema (trilema)

seiko007
BIC

dilema (trilema)

Post by seiko007 » 13 Dec 2013, 15:49

Iscitao forume i dosao do predodzbe sto trebam uzet:
- 5/8 - 11/16
- round nose
- ugljicni celik
- nisam siguran oko half hallow grind ili full...

King me uputio na odlicnu Dovo Prima Klang sa ljepim drvenim drskama...ali meni se stvarno ne svidjaju zlatni ornamenti po ostrici...

Dovo best quality se proizvodi u obije verzije, no ne svidjaju mi se oni natpisi po ostrici.
S druge strane Thiers-Issard basic black mi izgleda bas ljepo ali citam da je njihov C135 celik tvrdji pa ga je kasnije teze ostrit...
Zelim stvarno dobru izvedbu i negdje sam procitao da su Bokker britve vjerojatno najpreciznije izradjene nove EU britve...

Dovo best quality, Thiers-Issard basic black, Bokker King Cutter? Malo sam neodlucan...ili mozda nisam..:mrgreen:
marn
Naučnik brijač

Re: dilema (trilema)

Post by marn » 13 Dec 2013, 16:16

http://www.revisor-solingen.de/html/6-8_29.html

Ja bi ti preporučio ovak' nešto, malo još poškicaj modele al to je odličan proizvođač, a ima velik izbor modela. Dovo je malo dosadan, Boker ima par interesantnih modela, ali su preskupi i ništa posebno. Potraži isto i na stranici od Ralf Austa, imaš link negdje sam ga već stavio, pa ga kontaktiraj za cijene, on radi polucustom britve iz starih Solingen oštrica, mana je možda što se malo duže čeka.

Generalni savijet koji ti mogu dati je kupi britvu koja ti se sviđa, a ne tzv. početničku varijantu iste- jednostavo zato što ne postoji početnička britva u praksi, ako i postoji u teoriji.. Definitivno radi lakšeg privikavanja nije loše ostati u rangu 5/8 do 6/8, a što se tiče vrha tj. nosa on može biti kakav želiš, uz lagano "kupiranje" samog vrha prilikom oštrenja i nemaš frke.

Od ovih modela koje si naveo moj izbor bi bio Thiers Issard 5/8 ili 6/8 u full hollow varijanti, to s tvrdoćom čelika je loše kod oštrenja, ali dobro kod držanja oštrine, pa se ne bi previše zamaro s tim.

Posebno mi je drago da se još jedan član odlučio brijati s britvom, s obzirom da dominiraju DE- ovci, britvara nema više od 10-ak. :thumbs:
seiko007
BIC

Post by seiko007 » 13 Dec 2013, 16:58

prijatelj sa portala satova je uzeo jednu revisor britvu od kinga i sad je prodaje...
no na njoj zlatastih crteza ko u prici :-(

ova sto si je stavio je preljepa!
moram ih malo proucit. bacam se na posao :-)
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 13 Dec 2013, 17:13

Ak je cijena ok i ak ti se britva svidja nije problem ispolirati tu zlatninu. Ima i jedan savjet koji niko ne slusa, a taj je kupi vintage britve i to 1) Sheffield wedge npr. F. Reynolds i 2) neku americko- njemacku full hollow iz Solingena, uz malo srece imas obe u dobrom stanju za 100€

Ak mora bit nova, Revisor je bestbuy ili Ralf Aust :D

http://www.straightrazordesigns.com/ind ... 55715a3484
Evo tu imaš neke modele od Austa sa cijenama, vjerujem da je još malo jeftinije kad se direktno uzme od njega (http://rasiermesser-manufaktur.de/)
Last edited by marn on 13 Dec 2013, 18:28, edited 2 times in total.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 13 Dec 2013, 18:04

uto
Kamisori

Post by uto » 13 Dec 2013, 22:39

Oooooooo....

Odmah sam se subscribe-ao i bookmarkao topic. :D

Probaj naći nešto na netu da nije novo, pa dogovori sa nekim od članova restauraciju (Kinga preporučam jer mi je radio 2 britve)...

..i dobrodošao u svijet britvi. :)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Dec 2013, 23:56

Imaš jednu zanimljivu britvu na aukcije.hr
Čini se da je u odličnom stanju, malo poliranja i oštrenja i mislim da bi u konačnici za "sitne" novce mogao dobiti odličnu britvu.
Ukoliko vidiš da je britva za tebe i da bi se dugoročno njome mogao brijati uvijek možeš kupiti nešto novo, da ne kažem skuplje, a ukoliko vidiš da to ipak nije za tebe nisi puno potrošio te je bez većih problema možeš prodati za gotovo iste novce koliko si uložio.

Link: http://www.aukcije.hr/prodaja/Antikvite ... D/2455809/

Inače, a to sam ti već i rekao, moja preporuka za totalnog početnika je Dovo Prima Klang koja se nepromijenjena proizvodi već niz godina i to ne bez razloga - to što te na toj britvi smataju pozlaćeni detalji ne moraš brinuti, jer malo Purol paste sve to skine.
Nakon nje na drugo mjesto bi stavio Boker britve - nekada renomirani proizvođač britvi, danas s laganim :?: , a na treće mjesto bi stavio Thiers Issard i to samo iz razloga, jer zahtijevaju ipak nešto malo više iskustva prilikom oštrenja, ali mislim da te to ne bi trebalo brinuti i da ne bi trebalo imati presudnu ulogu, jer će proći neko vrijeme dok ne dođeš u fazu samostalnog održavanja britve - prvo je potrebno svaladati tehniku brijanja britvom što zahtijeva određeno vrijeme i u kojem periodu je bolje da ti je održava netko tko već ima iskustva, jer ćeš jedino tako znati na što trebaš ciljati kad jednom počneš sam održavati britvu.

Btw. ne znam koliko su forumaši upućeni, ali negdje sam naletio na podatak kako se brušenje novo proizvedenih njemačkih britvi danas radi samo na dva mjesta i stoga nema nekih značajnijih razlika između Dovo, Boker i ostalih, jer u biti sve rade isti majstori, a baš je to brušenje ono što je vintage britvama davalo osobnost i po čemu su se britve razlikovale te zbog čega su određeni modeli bili superiorniji u odnosu na druge.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 14 Dec 2013, 10:27

King wrote:
Btw. ne znam koliko su forumaši upućeni, ali negdje sam naletio na podatak kako se brušenje novo proizvedenih njemačkih britvi danas radi samo na dva mjesta i stoga nema nekih značajnijih razlika između Dovo, Boker i ostalih, jer u biti sve rade isti majstori, a baš je to brušenje ono što je vintage britvama davalo osobnost i po čemu su se britve razlikovale te zbog čega su određeni modeli bili superiorniji u odnosu na druge.
Ovo sam čitao negdje, a slično je bilo i prije- u Solingenu se brusio hollow grind za proizvođače iz Sheffielda, Amerike.. "Celebrated German hollow ground" je bio dobro poznat termin
seiko007
BIC

Post by seiko007 » 17 Dec 2013, 10:28

Jeee! Kupio sam svoju prvu britvu! :D
Onu sa aukcije.hr koju mi je King preporucio.Image
Image
miha
Kamisori

Post by miha » 17 Dec 2013, 10:36

Cestitke :)!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Dec 2013, 12:27

@seiko007
Čestitam! Dobrodošao u svijet brijanja britvom, a to je nešto sasvim drugo :wink:
Koliko vidim, radi se vrlo dobroj brivi koja praktički nema oštećenja.
Služila te dugo i dobro u zdravlju i sreći!
E sada - samo polako i hladne glave. Praksa čini čuda sa britvom, a tebi praksa i strpljenje zasigurno nisu strane stvari. Nemoj se razočarati, nemoj prenagljivati sa očekivanjima. Britva reagira na najmanje pomake - koliko god to bio najjednostavniji alat za brijanje - komad naoštrenog metala - toliko je začudno koliko je efikasna... I KOJI OSJEĆAJ PRUŽA :wink:
Zavidim ti na danima koji dolaze, jel taj je filing prvih brijanja britvom nešto vrlo posebno.
Moja ti je preporuka dobro uvježbati WTG i XTG. Za ATG ima vremena - bez žurbe... polako... đava odnija prišu :wink:
Nauči uživati u britvi, u stropu, u kamenu... - to je bit cijele "britva" filozofije.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 17 Dec 2013, 13:13

Kad sam poceo nisam mogao docekati da mi brada naraste, a i sad mi se nekad vrati taj filing. Cestitam i uzivaj!!
seiko007
BIC

Post by seiko007 » 17 Dec 2013, 13:42

sad treba prvo britvu u spa centar...
inace ja vam se ATG nemogu niti obrijat...odnosno tada mi zilet ne skine nista dlake, samo izguli kozu.
za svaki dan samo wtg, kad se ima vremena za shave party i xtg.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 17 Dec 2013, 13:58

seiko007 wrote:inace ja vam se ATG nemogu niti obrijat...odnosno tada mi zilet ne skine nista dlake, samo izguli kozu.
za svaki dan samo wtg, kad se ima vremena za shave party i xtg.
To je i "dermatološki" provjereno i za kožu, po mojem mišljenju, najbolje rješenje! :D :thumbs:
uto
Kamisori

Post by uto » 17 Dec 2013, 19:42

Adept wrote:@seiko007
Čestitam! Dobrodošao u svijet brijanja britvom, a to je nešto sasvim drugo :wink:
Koliko vidim, radi se vrlo dobroj brivi koja praktički nema oštećenja.
Služila te dugo i dobro u zdravlju i sreći!
E sada - samo polako i hladne glave. Praksa čini čuda sa britvom, a tebi praksa i strpljenje zasigurno nisu strane stvari. Nemoj se razočarati, nemoj prenagljivati sa očekivanjima. Britva reagira na najmanje pomake - koliko god to bio najjednostavniji alat za brijanje - komad naoštrenog metala - toliko je začudno koliko je efikasna... I KOJI OSJEĆAJ PRUŽA :wink:
Zavidim ti na danima koji dolaze, jel taj je filing prvih brijanja britvom nešto vrlo posebno.
Moja ti je preporuka dobro uvježbati WTG i XTG. Za ATG ima vremena - bez žurbe... polako... đava odnija prišu :wink:
Nauči uživati u britvi, u stropu, u kamenu... - to je bit cijele "britva" filozofije.

+ 1

Služila te dugo i dobro u zdravlju i sreći! ;-)

...i dobrodošao u klub manjine na ovom forumu. :D :D
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Post Reply

Return to “Britve-ostalo”